فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راز آرامش درون افراد موفق چیست ؟

راز آرامش درون افراد موفق چیست ؟

ویرایش: 1394/9/27
نویسنده: chaampol


توانایی مدیریت احساسات و خونسرد ماندن در هنگام فشار، با عملکرد شما ارتباط مستقیم دارد. در تحقیقی که روی بیش از یک میلیون نفر انجام شده، مشخص شده است که 90 درصد از افراد موفق، در این زمینه در مدیریت عواطف خود در زمان استرس مهارت دارند و می‌توانند آرامش خود را حفظ کنند؛ اما افراد موفق چگونه می‌توانند آرامش خود را حفظ کنند؟ راز این آرامش، به عوامل ذیل مربوط می‌شود:

1:آن‌ها قدر آنچه را دارند، می‌دانند
قدردانی از آنچه دارید، نه تنها خلق‌وخوی شما را بهبود می‌بخشد، بلکه ترشح هورمون استرس (کورتیزول) را هم تا 23 درصد کاهش می‌دهد. بر اساس تحقیقی که در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده است، اشخاصی که کار روزانه می‌کنند و قدرشناس هستند، انرژی، خلق‌وخو و سلامت جسمی بهتری را تجربه می‌کنند که به نظر می‌رسد میزان کم هورمون کورتیزول، نقش اساسی در این مسئله دارد.


آن‌ها از این پرسش اجتناب می‌کنند که بگویند «چی می‌شد اگر؟». این پرسش باعث بروز استرس و نگرانی می‌شود. کارها می‌توانند به هزار طریق مختلف انجام شوند و هر چقدر شما وقت خود را صرف نگرانی در مورد احتمالات کنید، کمتر می‌توانید روی عملی که به شما آرامش می‌بخشد، تمرکز و استرس خود را کنترل کنید. افراد موفق می‌دانند این پرسش تنها آن‌ها را به جایی می‌برد که واقعاً نمی‌خواهند و لازم ندارند که باشند.

2:آن‌ها مثبت باقی می‌مانند
افکار مثبت، استرس شما را کم می‌کنند. شما می‌توانید با انتخاب افکار مثبت، فکر خود را آزاد کنید. سعی کنید توجه خود را روی افکار مثبت متمرکز کنید. وقتی همه چیز خوب پیش می‌رود و خلق‌وخوی شما خوب بوده، این کار نسبتاً آسان است؛ اما وقتی کارها خوب پیش نمی‌رود، افکار منفی هجوم می‌آورد. در این‌گونه موارد، به امروز خود فکر کنید و کار مثبتی را که انجام داده‌اید به خاطر بیاورید، هر قدر هم که آن کار کوچک باشد. اگر نمی‌توانید از امروز خود چیزی به خاطر آورید، به روزهای قبل خود فکر کنید.

3:آن‌ها مصرف کافئین خود را کم می‌کنند
آن‌ها کمتر کافئین مصرف می‌کنند. نوشیدن کافئین باعث تحریک ترشح آدرنالین می‌شود. ترشح آدرنالین، ساز و کاری است که شما را مجبور می‌کند هنگامی که با تهدیدی مواجه شدید، بایستید و بجنگید. کافئین در واقع باعث بروز استرس می‌شود.

4:آن‌ها خواب کافی دارند
وقتی خواب هستید، مغز شما هم استراحت می‌کند. کم‌خوابی باعث افزایش ترشح هورمون استرس می‌شود.

5:آن‌ها با خودشان گفتگوی منفی نمی‌کنند
هر قدر شما بیشتر حرف‌های منفی با خودتان بزنید و به افکار منفی خود فکر کنید، بیشتر به این افکار قدرت می‌دهید. یادتان باشد، بیشتر افکار و صحبت‌های منفی ما، تنها فکر هستند و حقیقت ندارند.


منبع: کانال تلگرام افراد مثبت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راز آرامش درون افراد موفق چیست ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: راز آرامش درون افراد موفق چیست ، افراد موفق چگونه اند ، راز موفقیت ، افکار مثبت ، خواب کافی ، اثرات خواب کافی در آرامش ، گفتگوی منفی ، استرس ، کورتیزول ، دانشگاه کالیفرنیا ، توانایی مدیریت احساسات ،