فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خلاقیت ( قسمت 13 )- استاد سلطانی

خلاقیت ( قسمت 13 )- استاد سلطانی

ویرایش: 1394/10/30
نویسنده: chaampolآزادی با دموکراسی فرق می کند به اشتباه این دو را یکی نگیرید. ما هرجا که از آزادی برای کودک صحبت می کنیم، همراه با محدودیت و کنترل است. همان طور که در نظام آفرینش و طبیعت و هستی هم ما آزادی مطلق نداریم، همه تابع مقررات هستند حیوانات و نباتات تابع مقررات غریزی هستند و انسان ها تابع مقررات انتخابی یا قانون هستند.

در یک سری از مکاتب جدید و در جامعه ی ما، بعضی ممکن است طرفدار آزادی مطلق باشند ولی در رویکرد ما آزادی مطلق معنا ندارد. آزادی بدون کنترل یعنی خشونت؛ چون با فطرت انسان سازگار نیست و انسان در حالت تعادل آزادی و کنترل است که در مسیر رشد قرار می گیرد و آزادی مطلق فقط در روح انسان معنا دارد.

همان طور که آزادی بدون کنترل خشونت است، کنترل بدون آزادی هم خشونت است، برقرار کردن تعادل بین این دو است که حائز اهمیت است و ما را در منطقه ی محبت قرار می دهد. آزادی و کنترل هر کدام به تنهایی منجر به خشونت هستند، همان طور که بسیاری از اضطراب های امروز کودکان حاصل نداشتن کنترل در خانه است، خانواده ساختار مشخصی ندارد و جایگاه اصول و ارزش های خودش را نمی شناسد.

کودکی که ساختار ندارد اضطراب دارد. اضطراب کودکان ما حاصل، یا محدودیت بیش از حد و یا آزادی بیش از حد است. یعنی چهارچوبشان تناسب با رشدشان ندارد. یا از این طرف بوم می افتیم یا از آن طرف بوم، یا دچار رفتارگرایی از نوع منحط آن می شویم و یا دچار انسان گرایی از نوع مخربش می شویم.
ادامه دارد...


منبع: کانال بازی و خلاقيت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خلاقیت ( قسمت 13 )- استاد سلطانی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: خلاقیت ، قسمت 13 ، استاد سلطانی ، دموکراسی ، آزادی ، محدودیت ، کنترل ، نظام آفرینش ، طبیعت ، آزادی مطلق