فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تعداد متنها: 336
صفحه 1
...

ياسمن داريوش   (14:37   1397/8/22)

از بانک تجارت چه خبر

آیا می دانید زیان انباشته کل بانک تجارت در حال حاضر به حدود 12 هزار میلیارد تومان رسیده است. اما چند نکته :
1- هر چه زیان شرکت بیشتر باشد افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی بیشتر خواهد بود.
2- حالا آنهایی که بدنبال شرکت های بنیادی بدلیل عایدی هستند بیشتر دقت کنند. عایدی یک قسمت از بنیاد یک شرکت است. دارایی ها هم قسمت دیگر بنیاد یک شرکت است. دارایی های یک شرکت چاه آب و عایدی شرکت میزان آبی است که از آن حاصل می شود.
3 - وارن بافت کجایی ؟ دقیقا کجایی؟

کد متن: 9525گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (09:01   1397/8/22)

شرکت #حفاري
نقل از مهدی ساسانی:
اگر با کمی دقت اتفاقات دو ماه اخیر شرکت #حفاری را مرور کنیم
براحتی روند مثبتی که در پیش گرفته است را متوجه می شویم
ابتدا سود تسعیر ارز را در حسابهای خود لحاظ کرد
الان برنامه فروش املاک مازاد را دارد که با این کار وام های بانکی خود را تسویه کند و از زیر فشار بهره بالایی که به بانکهای طرف حسابش پرداخت میکرده رها شود
اگر به مصاحبه جناب گلپایگانی دقت کنید
خیلی واضح چشم انداز این شرکت را ترسیم کرده اند
این موضوع یعنی کم شدن هزینه مالی قطعا به افزایش سود آوری شرکت منجرب خواهد شد و این راهی است که بدرستی این شرکت در پیش گرفته است

کد متن: 9524گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (09:00   1397/8/22)

عرضه اوليه #کگهر
نقل از مهدی ساسانی:

♦️تاریخ عرضه :شنبه 1397/08/26
♦️حداکثر سهمیه هر کد:6000 سهم
♦️تعداد کل عرضه:615 میلیون سهم
♦️دامنه قیمت:6500 الی 6800 ریال
⭕️توضیحات:
در صورتیکه 200 هزار کد برای خرید این عرضه اولیه مشارکت کنند احتمالا بین 3000 تا 3500 سهم به هر کد برسد که مبلغی حدود 2 میلیون تا 2.5 میلیون تومان نیاز می شود
اما اگر مشارکت کمتر از این باشد سهام قابل تخصیص به هر کد می تواند بیشتر شود
در صورت تخصیص 6000 سهم مبلغی بالغ بر 4 میلیون تومان نیاز است برای خرید این عرضه اولیه

کد متن: 9523گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:59   1397/8/22)

اطلاعيه‌ بانک مرکزي درباره خبرهاي قطع سوئيفت
نقل از مهدی ساسانی:
روابط‌عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:
▫️با توجه به انتشار خبری در خصوص قطع خدمات سوئیفت در برخی بانک های کشور، به اطلاع هموطنان گرامی می رساند، سوئیفت صرفاً یک سامانه پیام رسانی بین بانک ها و موسسات در سطح بین المللی بوده و نقشی در نگهداری حسابها و تسویه ارزی ندارد.
▫️لذا همانگونه که در اعلامیه های پیشین این بانک اعلام شد، با توجه به احتمال قطع ارایه این خدمات، سامانه‌های جایگزین پیام رسانی از مدت ها پیش برای پوشش امکانات و خدمات سوئیفت پیش بینی، توسعه و عملیاتی شده اند.
▫️بنابراین با قطع ارایه خدمات سوئیفت به برخی بانک‌های داخلی، خللی در انجام مبادلات ارزی و فرایند تجارت خارجی پیش بینی نمی شود و فعالان اقتصادی می توانند با اطمینان از خدمات تمام بانک‌های دارای مجوز ارزی برای امور بازرگانی خود استفاده نمایند.

کد متن: 9522گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:58   1397/8/22)

کلیه صادرکنندگان به چهار گروه تقسیم شده‌اند
نقل از مهدی ساسانی:
پیگیری‌های «دنیای اقتصاد» در مورد جزئیات نشست عبدالناصر همتی و غلامرضا پناهی رئیس و معاون ارزی بانک مرکزی با رضا رحمانی وزیر صمت و معاونان او و نمایندگان بخش‌خصوصی که با هدف حمایت از صادرات و تسهیل آن برگزار شد، نشان می‌دهد کلیه صادرکنندگان به چهار گروه تقسیم شده‌اند.
براساس تصمیمات این نشست،
✅گروه اول آن دسته صادرکنندگانی هستند که زیر یک میلیون دلار در سال صادرات دارند.
✅گروه دوم صادرکنندگانی هستند که بین یک تا سه میلیون دلار در سال به بازارهای هدف صادر می‌کنند.
✅گروه سوم صادرکنندگانی که بین سه تا ۱۰ میلیون دلار صادرات در سال انجام می‌دهند
✅گروه چهارم نیز شامل صادرکنندگانی می‌شود که بالای ۱۰ میلیون دلار در سال صادرات دارند.
شیوه بازگرداندن ارز صادراتی این چهار گروه با یکدیگر متفاوت است.
♦️گروه اول که همان صادرکنندگانی را در‌بر‌می‌گیرد که کمتر از یک میلیون دلار کالا صادر می‌کنند، از ارائه ارز به سامانه نیما معاف هستند و پیمان‌سپاری برای آنها لغو می‌شود.
♦️گروه دوم که ارزش صادرات آنها بین یک تا ۳ میلیون دلار است، معافیت ۵۰ درصدی دارند. به این معنی که می‌توانند ۵۰ درصد از ارز حاصل از صادرات خود را به سامانه نیما تحویل ندهند و تنها برای ۵۰ درصد کل صادراتشان تعهد ارزی بدهند.
♦️گروه سوم که ارزش صادراتشان بین ۳ تا ۱۰ میلیون دلار است مشمول معافیت ۳۰ درصدی شده‌اند. به این معنی که این گروه می‌توانند ۳۰ درصد از ارز حاصل از صادراتشان را در سامانه نیما عرضه نکنند و تعهد ارزی نیز برای ۷۰ درصد از ارز حاصل از صادرات از آنها گرفته می‌شود.
♦️اما گروه چهارم که ارزش صادرات آنها بیش از ۱۰ میلیون دلار است، به شیوه گذشته ارز خود را بر می‌گردانند. به این معنی که ۹۵ درصد ارز حاصل از صادرات خود را به سامانه نیما تحویل می‌دهند. البته این امکان وجود دارد که برای این گروه نیز معافیت ۱۰ درصدی در نظر گرفته شود و آنها نیز مشمول بازگرداندن ۹۰ درصد از ارز صادراتی خود به سامانه نیما شوند
تاثیر مثبت این خبر بر روی صنایع کوچکتر بورسی که حجم صادرات کمتری به نسبت صنایع بزرگ دارند میتواند بیشتر خودش را نشان دهد
این صنایع تا پیش از این باید تمام ارز خود را با نرخ های نیمایی تسعیر میکردند
الان این اجازه را دارند بر مبنای حجم صادرات 50 یا 30 درصد دلار های خود را در بازار آزاد فروخته و از این محل سود بالاتری شناسایی کنند

کد متن: 9521گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:56   1397/8/22)

وضعيت فشل اقتصاد ما
نقل از سالار صفایی:
هیچکس از رشد قیمت خودرو شاد نمیشه ، مگه از رشد قیمت سکه ، دلار و محصولات پترویی ، فولادی شاد شدیم ؟ در بهترین حالتش از تورم جا نموندیم .
اما این وضعیت فشل اقتصاد ماست و گریزی ازش نیست و ما بعنوان تحلیلگر بازار سرمایه باید اگر موقعیتی در بازار میبینم شناسایی کنیم .
البته در این کانال از خیلی پایینتر خودرویی ها بررسی شد ، وقتی که گفتم وساپای ۵۵ تومنی یه جنازه قابل بررسیه . وقتی خبهمن قبل مجمع تقسیم سودش ۲۰ تومنیش و به قیمت ۸۰ تومن طالب نداشت .
اینم بگم ، با گفتن نگفتن من و امثال من این گروه ها جابجا نشده و نمیشن و اصولا برنامه رشد یه گروه از خیلی قبلتر ریخته میشه .
تهشم اینکه حالا دو روزی هم تو کوچه خودرویی ها عروسی باشه ، چه اشکال داره ،
ما حتی از رشد بازارهای موازی هم نباید ناراحت باشیم ، نشون به اون نشون که وقتی به دروغ تو بعضی کانالهای تلگرامی میگفتن دلار شده ۸ تومن ، گفتم نگید که این ریزش شدید اولین ضربه رو به بورس میزنه .

کد متن: 9520گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:55   1397/8/22)

همسان سازي قيمت‌ها
نقل از سالار صفایی:

دو ماه پیش یک بحثی داشتیم پیرامون همسان سازی قیمت‌ها ، اونموقع همین بحث رو مطرح کردم که وقتی قیمت ارز چند برابر میشه ، بازار ثانویه شکل میگیره که میشه نرخ مرجع قیمت فولاد ، پتروشیمی و ... متعاقبا قیمت انرژی ، خوراک ، سوخت ، بنزین و قیمت خودرو و ... با این نرخ ثانویه همسان سازی میشه .
نمیشه که قیمت فروش محصولات فولادی ، پتروشیمی و ... افزایش پیدا کنه ، بعد بهره مالکانه معادن و نرخ برق و گاز و ... افزایش نداشته باشه .

همان موقع درباره قیمت بنزین و قیمت سایر کالاها هم عرض کردم که بمرور اینها هم افزایش نرخ صورت خواهد گرفت .
در صنعت خودروسازی نیز وقتی قیمت قطعات خودرو ، مواد اولیه مصرفی بیش از دو برابر رشد داشته ، هزینه سربار حداقل چهل درصد رشد داشته ، دستمزد بیست درصد رشد داشته ، در واقع بهای تمام شده تولید بیش از چهل ، پنجاه درصد رشد داشته ، نمیشه انتظار داشت خودروسازان محصولاتشان رو با دلار دولتی بفروشند .

حتی سیاست عرضه با قیمت دولتی هم شکست خورده و برای چهل هزار خودرو بیش از دو میلیون نفر هجوم میارن . پس قیمت فروش کارخانه افزایش خواهد داشت .
اما ساز و کار افزایش و تاثیر این قیمت‌ها روی سودآوری این صنعت چطوره ؟
آیا با مشکل تحریم و خروج رنو و افت پنجاه الی شصت درصدی تولید ، توان سود سازی خواهند داشت ؟
بنظرم اینها سوالاتی است که اغلب تحلیلگران روی آن اختلاف نظر دارند .
تعیین قیمت فولاد و پتروشیمی ساز و کار مشخصی داره ، قیمت فوب خلیج فارس یا سی آی اس یا نرخ بورس فلزات لندن با دلار نیما ، ولی در صنعت خودرو فرمول یا ساز و کار قیمت‌گذاری مشخصی وجود نداره .
از طرفی بخاطر نقش این صنعت در اشتغال زایی ، سرپا ماندن این صنعت اهمیت بسزایی برای دولت داره که با حمایتش سعی میکنه این صنعت زمین گیر نشه .
در واقع مشکل اصلی این صنعت داراییهای غیرمولد ، ریخت و پاش زیاد ، نیروی انسانی مازاد ، بدهی های سنگین به نظام بانکی و قطعه‌سازان ، مدیریت دولتی که خود این منشاء فساد و کاهش بهره وری است میباشد .
به قلم دوست عزیزم
کاظم نادرعلی

کد متن: 9519گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (18:50   1397/8/20)

دلیل ریزش امروز قیمت دلار چە بود؟
دیروز در جلسەی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی و نیز وزارت صنعت و معدن, دولت چراغ سبزی برای نرخ ارز شناور از خود نشان داد که باعث ریزش قیمت ارز شد.
🔹نرخ ارز شناور یک نظام تعیین نرخ ارز است که در آن قیمت ارز توسط بازارهای مالی و بر اساس عرضه و تقاضای ارز در مقایسه با ارز سایر کشورها تعیین می‌شود. این روش نقطه مقابل نرخ ارز ثابت است. در روش نرخ ارز ثابت ، دولت به طور کامل تعیین و کنترل نرخ ارز را در دست دارد.
بنابراین دولت درنظر دارد با تزریقهای ناگهانی خود باعث ریزش قیمت دلار گشته و نرخ ارز بازار را به نرخ سامانه نیما نزدیک گرداند که با کم‌شدن تقاضا برای دلار, دولت هم در این مسیر دخالت چندانی ندارد و بانک مرکزی را برای این ماموریت بعنوان نمایده‌ی تام‌الختیار خود وارد بازار میکند.
🔹البته شایان ذکر است اگر در این ریزشها, دلارهای خانگی هم به بازار تزریق گردند, بر سرعت سقوط نرخ دلار افزوده خواهد شد.

کد متن: 9518گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (18:22   1397/8/20)

پتروشيمي پارس

پتروشیمی پارس بزرگترین واحد استایرن مونومر کشور است که با ممنوعیت صادرات این محصول تا اطلاع ثانوی مواجه شده است. شنیده می شود که افزایش میزان مصرف در واحدهای جدید از جمله پتروشیمی تخت جمشید دلیل این موضوع بوده است.
لازم به ذکر است که پتروشیمی پارس در سال 1396 حدود 50% از محصول تولیدی خود را صادر کرده است.
و اما یک نکته مهم در مورد محصول ممنوع الصادرات شده پارس:
بیشترین افزایش قیمت استایرن منومر از محل افزایش قیمت بنزن است و اورهال شرکت IRPC تایلند که خبر بدی برای عرضه این محصول و خبر خوب برای پتروشیمی پارس است تایید شده است اما تا این لحظه نتوانسته تأثیر روی بازار بگذارد. در حال حاضر تقریبا به اندازه افزایش قیمت بنزن ما افزایش قیمت استایرن منومر را داشته ایم و باید شاهد تأثیر این خبر در هفته آینده بر روی بازار استایرن منومر باشیم.
برگرفته از کانال خلاصه بازار
شنیده‌ها حاکی از اینست که شرکت پتروشیمی پارس هم از ابتدای آذرماه اورهال می‌شود. اصولا اورهال شرکتها طبق برنامه‌ریزی قبلی انجام می‌شود و میزان تولید و فروش شرکتها چندان تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد مگر اینکه این اورهال بصورت اجباری ایجاد شده باشد. این خبر هنوز تایید و یا رد نشده است.

کد متن: 9513گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (18:19   1397/8/20)

استراتژي موفقيت‌آميز..
نقل از سالار صفایی:
استراتژی موفقیت‌آمیز آنست که غیرممکن بودن پیش‌بینی حرکت بازارها را بپذیریم و انتظار رخداد «قوهای سیاه*» را در برنامه سرمایه‌گذاری خود بگنجانیم.
در همین رابطه خاویر استرادا می‌گوید: پیش‌بینی حرکت بازار ممکن است یک وقت گذرانی سرگرم‌کننده باشد اما راه خوبی برای پول درآوردن نیست.
* در رشته علوم مالی یک «قوی سیاه» به رویدادی بسیار تاثیرگذار، پیش‌بینی ناپذیر و نادر ارجاع دارد که فراتر از انتظارات معمول است.
برگرفته از ترجمه‌ی کتاب «۵۲ اشتباه بزرگ در سرمایه‌گذاری» انتشارات پارسیا
پی‌نوشت: این مسأله که بازار قابل پیش‌بینی نیست، در نقد نوسان‌گیری نوشته شده و نویسندگان کتاب منکر علوم تکنیکال و فاندامنتال نمی‌شوند. زیرا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای می‌دانند که هر نفر با سرمایه‌گذاری در یک شرکت، آینده شرکت را خرید می‌کند و به سودآوری آن امید دارد. بنابراین یکی از مهم‌ترین پیشنهادات آنها، ایجاد تنوع در پرتفوی و داشتن یک چشم‌انداز بلند مدت در سرمایه‌گذاری است.

کد متن: 9512گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:33   1397/8/20)

عرضه اولیه نوری و کگهر
نقل از محمد حق وردی:
اگر قرار باشه این هفته عرضه اولیه بزرگی مثل نوری یا کگهر داشته باشیم قاعدتا تا پایان امروز باید اطلاعیه عرضه اولیه بیاد با توجه به بزرگی این شرکت ها. اگر امروز اطلاعیه نیاد یعنی این هفته کنسل شده عرضه اولیه شون.

کد متن: 9511گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:24   1397/8/20)

خلاصه‌ی امروز بازار (انتهای بازار نسبت به ابتدا):97/8/20
📝 تغییر در تعداد نمادهای مثبت و منفی هر گروه نسبت به ابتدای بازار:
🈯️ مثبت: تغییر از قرمز به سبز
🈹 منفی: تغییر از سبز به قرمز
#شیمیایی 7-
#دارویی 5-
#سیمانی 7-
#خودرویی 4+
#غذایی 1-
#سرمایه‌گذاری‌ها 1-
#ساختمانی 0
#فلزات_اساسی 2-
#بیمه 5-
#کانی_غیرفلزی 2-
#قند‌و‌شکر 1-
#ماشین_آلات_برقی 0
#کاشی_سرامیک 2-
🔎🔎 نسبت به ابتدای بازار، نمادهای منفی افزایش داشت اما نسبت به میانه‌ی وقت، تعداد نمادهای منفی که به مثبت رسیدند افزایش یافت که بیشترین تغییر از منفی به مثبت مربوط به گروه #خودرویی و #ساختمانی بود.

کد متن: 9510گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:10   1397/8/20)

رويه بازار
نقل از نیما آزادی:
بازار باید عادت کند تمام گروه ها قرار نیست با هم حرکت کند
باید بپذیرد گاهی برخی گروه ها باید مثبت باشد و برخی دیگر منفی
و این چرخه همین مدلی ادامه داشته باشد
بنابراین تا یک گروهی منفی شد سریع هر چی دارید نفروشید و بالعکس...

کد متن: 9509گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:08   1397/8/20)

آخرين جزئيات از بسته حمايتي دولت
نقل از مهدی ساسانی:
📌این بسته آبان ماه به صورت نقدی پرداخت می شود
خانم علیشاهی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
🔹بسته حمایتی دولت از آبان ماه توزیع می شود
🔹نخستین بسته حمایتی دولت به صورت نقدی و مراحل بعدی نیز به صورت غیرنقدی بین مشمولان توزیع شود
🔹این بسته شامل اقشار کارمندان دولت، کارگران، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، سازمان بهزیستی، بازنشستگان و تمام کسانی که زیر ۳ میلیون تومان حقوق می گیرند می شود

کد متن: 9508گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:07   1397/8/20)

فهرست تحريم‌هاي ثانويه آمريکا
نقل از مهدی ساسانی:
به گفته مدیر مبارزه با پولشویی و تطبیق بانک خاورمیانه، در حال حاضر حدود 11 تا 12 بانک ایرانی هستند که در فهرست تحریم‌های ثانویه آمریکا قرار ندارند و سوئیفت برای آن‌ها باز خواهد بود که این بانک‌ها در ابتدا باید بخش بین‌الملل فعال داشته باشند و در مرحله دوم بانک‌هایی را پیدا کنند که حاضر باشند به عنوان بانک کارگزار با آن‌ها کار کنند

کد متن: 9507گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:07   1397/8/20)

بايد عمق بازار سرمايه را افزايش دهيم
نقل از مهدی ساسانی:
📌دژپسند: باید عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم/ به‌هیچ وجه نرخ مالیات افزایش نمی‌یابد
وزیر امور اقتصاد و دارایی کشور:
🔹در حال حاضر دارایی های دولت چیزی حدود هفت هزار، هزار میلیارد تومان اعم از مستغلات و اماکن است.
🔹زمانی که درباره بازار مالی صحبت می شود بازار پول نباید این قدر نقش داشته باشد بلکه باید بازار سرمایه جایگزین آن شود.
🔹در ۲ سال اخیر بازار سرمایه با توجه به شرایط، خود را سر پا نگه داشته است.
🔹باید عمق بازار سرمایه را افزایش دهیم. نرخ سود باید مثبت باشد و زمانی که تورم یک رقمی شد نرخ سود نیز باید عکس‌العمل نشان می‌داد.
🔹بدهی دولت به نظام بانکی ادعایی است که بانک ها آن را مطرح می کنند و ما نمی توانیم تا زمانی که این ادعا حسابرسی نشده باشد آن را بپذیریم.
🔹به هیچ وجه افزایش نرخ مالیات‌ها مطرح نیست.

کد متن: 9506گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:06   1397/8/20)

گروه مواد غذايي را جدي بگيريد
نقل از مهدی ساسانی:
جدول فوق متعلق به لبنیاتی ها است که تقریبا اکثرا همین الان هم با تقاضای خوبی همراه هستند
غفارس به 1350 تومان رسیده است
غالبر به 210 تومان رسیده است
غپاذر در آستانه رسیدن به 550 تومان است که با شکست این محدوده راهی شبیه غفارس میتواند در پیش بگیرد
در کنار این جدول دو نماد #غمارگ و #غبشهر نیز قابل بررسی هستند
غمارگ طبق صحبتهای مدیر عاملش همین امسال میتواند زیان را پوشش داده و به روند سود اوری برسد
غبشهر هم شرایط مطلوبی دارد و میتواند روند خوبی در آینده داشته باشد

کد متن: 9505گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:05   1397/8/20)

پايان دستورالعمل توقف نمادها پس از 20 درصد نوسان
نقل از مهدی ساسانی:
سعید محمد علیزاده مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس : دستورالعمل وقفه ۶۰دقیقه ای نماد شرکت ها که از اوایل آذر ماه جاری قابل اجرا است و به این صورت خواهد بود که ، بعد از نوسان ٢٠ درصدی توقف و بازگشایی خاصی روی نماد اتفاق نمی افتد بلکه تنها یک وقفه ۶۰ دقیقه ای در معاملات سهم رخ می دهد. همچنین صرفا در زمان وقفه، پیام ناظر بازار منتشر می شود و بعد از ۶٠ دقیقه دیگر ناظر پیامی را منتشر نخواهد کرد

کد متن: 9504گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:04   1397/8/20)

شاخص کل
نقل از مهدی ساسانی:
حدود 3500 واحد منفی برای شاخص کل و ورود به کانال 180 هزار واحدی
اگر قرار باشد حالت دومی که قبلا برای شاخص کل در نظر داشتیم اتفاق بیوفتد باید شاخص قبل از رسیدن به 177 هزار برگشته و باز روند صعودی در پیش بگیرد منتظر میمانیم ببینیم این موضوع محقق می شود یا باز......

کد متن: 9503گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:03   1397/8/20)

گفت و گو با سهامدار عمده ريشمک درباره تحريم ها
نقل از مهدی ساسانی:
این شرکت قبل از ورود به فرابورس هم تحریم بود
تحریم شرکت و ممنوعیت صادرات برای ما موضوع جدیدی نیست. شرکت ریشمک از سال ۹۱ در لیست تحریم ها قرار داشته است.

کد متن: 9502گروه: تالار شیشه ای بورس تهران


صفحه 1
...

ثبت متن در تالار گفتگو

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

20