فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تالار شیشه ای بورس تهران تعداد متنها: 1

ياسمن داريوش   (16:04   1397/9/16)

روانشناسي معاملاتي
روانشناسی معاملاتی
🔶ذهنتان را از پیشفرض ها خالی کنید!
🎯 تاکید بر ایده هایی که موید باورهای فرد است و نادیده گرفتن آنچه با باورهای او در تضاد است باورگرایی نامیده می شود. معمولاً افراد دنبال اخبار و اطلاعاتی می روند که مفروضات اولیه آنها را تایید کند و از پذیرش اطلاعاتی که با پیشفرضهای ذهنی آنها در تضاد باشد، خودداری می کنند. در بازار سهام نیز بسیار اتفاق می افتد که فردی سهام شرکتی را می خرد و به دنبال اطلاعاتی می گردد تا بر درستی این خرید صحه بگذارد، حتی اگر واقعیت چیز دیگری باشد!
@EBOOKBOURSE
🎯 این خطای شناختی در بازارهای مالی بسیار شایع است و می تواند عملکرد بعدی سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار بدهد. بسیاری از سرمایه گذاران وقتی برای بار اول سهمی را می خرند و در آن زیان می کنند، نسبت به آن بدبینی پیدا می کنند و همین امر سبب اتخاذ موضع تدافعی در برخوردهای بعدی نسبت به آن سهم می شود.
@EBOOKBOURSE
🎯 تفکرات کلیشه ای در اغلب موارد باعث ایجاد بسیاری از مقاومت های بی مورد در تصمیم به خرید و فروش می شود. به عنوان مثال صرف وجود یک حقوقی خاص در ترکیب سهامداران یک شرکت، گاهی باعث تفکر کلیشه ای توسط برخی سهامداران نسبت به شرکت مربوطه و عدم تمایل به خرید در آن سهم می شود. علت می تواند بازی خاصی7 باشد که این حقوقی در سهم دیگری انجام داده و احتمال تکرار آن در سهم مربوطه نیز وجود دارد، حال آن که در واقعیت این اتفاق به ندرت می افتد و هر سهمی راه خودش را می رود. مهم است که به هنگام فعالیت در بازار، ذهن خود را از پیشفرضهایی که برایتان شکل گرفته پاک کنید و اطلاعات را بدون سوگیری ذهنی تحلیل کنید.
@EBOOKBOURSE
🎯 این که سهم یا سهم هایی در گذشته مورد بی مهری بازار قرار گرفته اند، نباید باعث شود نگرش شما نسبت به آن گروه و صنعت به طور کلی منفی شود. به طور مشابه نباید تصور کنید اقبالی که بازار در گذشته به یک سهم یا صنعت داشته لزوماً در آینده نیز ادامه خواهد داشت. بلکه در هر شرایطی با توجه به موقعیت ها و شرایط پیش آمده و با توجه به اطلاعات حال حاضر و فارغ از پیشفرضهای ذهنی مثبت و منفی باید به تصمیم گیری راجع به خرید یا فروش بپردازید.
متن از EBOOKBOURSE

کد متن: 10657گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانثبت متن در تالار گفتگو

موضوع مورد بحث: تالار شیشه ای بورس تهران

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

122