فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تالار شیشه ای بورس تهران تعداد متنها: 1

فرزاد کاظم خواه  (22:20   1397/10/21)

بازار بورس چهارشنبه
👈بازار در روزی که گذشت
شاخص کل در روز چهار شنبه با رشد بیش از 800 واحدی، توانست محدوده ی 164 هزار واحدی برگشته خود را حفظ کند و حالا در روز شنبه باید دید، چند واحد دیگر رشد را برای خود به ثبت خواهد رساند، در حالی که که شاخص کل در محدوده ی 168 هزار واحد مقاومت مهمی پیش رو دارد. اگرچه احتمالا در روز شنبه نیز، باز هم شاهد بازار سبزی باشیم اما میتوان گفت، افزایش تقاضا بدنبال رشد بالای 60 دلار نفت برنت، رقابت بین خریداران و فروشندگان را در گروه پالایشی به نمایش بگذارد
تنها حدود 70 روز دیگر به پایان سال مانده است. سالی که بازار سرمایه تا به این جای کار، توانست پر از اتفاقات خوب و ناگهانی را تجربه کند. بنظر گزارشات نه ماه میتواند باز هم نه به شدت روند صعودی گذشته اما ملایم تر، موجب رشد قیمت برخی از سهم ها شود. امید اکثریت سهامداران برخی بر افزایش نرخ، برخی بر افزایش سرمایه سهام ها میباشد. نقدینگی وارد بازار نشده است. بلکه همان نقدگی گاهی مانند آتشفشان در برخی از نمادها منفجر میشود و موجب رشد شاخص میگردد و گاهی بی اثر در گروه ها دست به دست میشود.
👈 همراه با اخبار
رشد قیمت نفتی همچنان ادامه دارد، در اتفاقی به دور از انتظارات قیمت در این روزها، هر بشکه نفت از مرز 62 دلار باز هم گذر کرد. مس در محدوده 5947 دلار و وی در محدوده 2534 دلار قرار گرفت . هر انس طلا در محدوده 1292 نوسان کرد.
تصمیم مهم بانک مرکزی برای تعادل بازار ارز: منابع ارزی ما نباید در این میان هدر برود از این رو به هیچ وجه نباید ارز ترجیحی برای واردات کالای غیر ضروری تخصیص یابد.
بزودی کره و ژاپن خرید نفت از ایران را آغاز میکنند.
ذخایر سوخت آمریکا رشد کرد. اوج گرفتن تولید نفت آمریکا، تا حدودی تلاش های اوپک پلاس رای متوازن کردن بازارها را خنثی کرده است.
👈گروه ها و تک سهم های مورد توجه بازار
انتخاب گروه و نمادهای پیشتاز روز چهارشنبه واقعاً کار دشواری نیست، تعداد زیادی از نمادهای بازار چهارشنبه روند خوبی را پشت سر گذاشتند و توانستند سهامدارانشان را خوشحال کنند.در هر صورت به بررسی اجمالی وضعیت چند گروه که بیشتر مورد توجه بازار بودند میپردازیم.
▪️گروه بانکی ها توانستند با موجی از تقاضا در نیمه دوم معاملات روز چهارشنبه همراه شوند. نماد "وپست" "دی" از نمادهای مورد اقبال سهامداران در آخرین روز هفته گذشته بودند. این نمادها نیز میتوانند در دامنه نوسان مثبت به روند صعودی خود ادامه دهند. "وپست" با اصلاح قیمتی که پشت سر گذاشت، توانست با موجی از استقبال سهامداران تا محدوده قیمتی فعلی خود پیش رود. هدف پیش روی سهم در کوتاه مدت محدوده 210 تومان میباشد. همچنین "دی" میتواند با تثبیت قیمت بالای 145 تومان، تا به تارگت قیمتی 180 تومان، پیش رود. وتجارت از دیگر نمادهای مورد اقبال از این گروه بشمار رفت. سهم اولین هفته پیش روی خود را با افزایش تقاضا سپری میکند. این گروه که همچنان در صدر ارزش و حجم معاملات بازار در این روزها قرار دارد، شاخص گروه توانست در پی نزدیکی به محدوده حمایتی 892-868 علایمی مبنی بر برگشت روند خود نشان دهد ، پس برای حدس روند این گروه به عدد شاخص آنها نگاه کنید، 892 واحد حمایت اول شاخص گروه میباشد که در حال حاضر با آن درگیر هستیم و 868 واحد حمایت اصلی!
▪️گروه حمل و نقل هفته بسیار جذاب و رضایت بخشی را پشت سر گذاشت. بی شک سهامداران این گروه از حسن انتخاب خود رضایت کامل داشتند. برای بازار فردا همچنان انتظار مثبت بودن گروه را داریم ولی با توجه به حرکت نکردن و اصلاح قیمتی برخی از نمادهای این گروه از جمله نماد "حسینا" میتوان برای خرید مناسب ارزیابی کرد. نمادهای این گروه و رشد پیش روی انها را جدی بگیریم . "حسیر" "حاریا" نمادهای پر تقاضا در هفته گذشته در این گروه بشمار رفتند.
▪️گروه خودرو از دیگر گروههای مورد توجه اکثریت بازار نیز روند نسبتا مطلوبی را پشت سرنگذاشت. ایران خودرو همچنان نماد مورد اقبال از این گروه در هفته گذشته بود. این سهم از نظر برخی فعالان برای خرید جذاب بشمار میرود اما به نظر تنها جذابیت این سهم همان موضوع افزایش نرخ و تجدید ارزیابی است که آن هم از روزی به روز دیگر موکول میشود در اصل نمیشود مبنای خرید و فروش قرار داد مگر برای نوسان گرفتن.! "خمهر" از نمادهای قطعه ساز عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت بنظر باز هم میتواند مورد اقبال قرار گیرد. و اما "خساپا" با رسیدن به محدوده 145 تومان ، در حال اصلاح و تکمیل کاپ قیمتی خود تا محدوده 133 تومان میباشد. بنظر "خساپا" در یک کما قیمتی بسر ببرد.
متن از کانال بورس رشت

کد متن: 11532گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانثبت متن در تالار گفتگو

موضوع مورد بحث: تالار شیشه ای بورس تهران

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

137