فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تالار شیشه ای بورس تهران تعداد متنها: 1

فرزاد کاظم خواه  (19:36   1399/3/2)

#خبر_بورسي

▪️مانده حساب مشتریان در کارگزاری ها مشمول #سود می شود / زمان ابلاغ
▪️به گزارش کانال خبری اخبارمجامع، روح اله میرصانعی(دبیر کانون کارگزاران بورس) با اشاره به اینکه تا قبل از این طبق مقررات، کارگزاران ملزم به نگهداری وجوه مشتریان در حساب های جاری بودند به بورس 24 گفت: به این وجوه هیچ سودی تعلق نمی گرفت. برنده این مقرره، سیستم بانکی بود چراکه مانده حساب های کارگزاران در حساب های جاری می ماند و لازم نبود در ازای آن سودی پرداخت کند در صورتی که از مشتریان سود دریافت می کرد.
⬅️وی افزود: برای تغییر این سیستم در دستورالعمل نحوه نگهداری وجوه مشتریان، یک ماده پیش بینی شد که کارگزاران بتوانند در صورتی که مشتری رضایت داشته و با کارگزار قرارداد امضا کرده باشد در قالب قراردادی که به تصویب کانون کارگزاران می رسد، مانده وجوه مشتریان را به وکالت از مشتری در حساب های غیر جاری نگه دارند که یا به آن سود تعلق گیرد یا در صندوق ها برای مشتری سرمایه گذاری کنند.
▪️میرصانعی ادامه داد: این نیازمند تقاضای مشتری و امضای قرارداد با کارگزار است تا بتواند این خدمت را دریافت کند. این پیشنهاد در هیات مدیره کانون کارگزاران تصویب و امروز در جلسه کمیته فقهی سازمان بورس هم طرح و موافقت شد که ابلاغ آن طی یک تا دو هفته آینده صورت خواهد گرفت.
⏺⏺⏺⏺⤵⤵️⤵️⤵️
📣کانال اخبار مجامع
@akhbar_majam
متن از کانال اخبار مجامع و شرکتها

کد متن: 23539گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانثبت متن در تالار گفتگو

موضوع مورد بحث: تالار شیشه ای بورس تهران

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

297