فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تعداد متنها: 13121
...
595
...

علي اصغر انصاري  (23:44   1397/10/18)

#معرفي_کتاب/از شنبه نوشته محمد پيام بهرامپور

‍ 🔸"قانون پارکینسون "
🔹وقتی می خواهيم كاري را انجام دهيم، براي انجام آن زماني را در نظر مي‌گيريم. مثلا 10 روز. مدتي بعد مجبور مي‌شويم همان كار را مثلا در عرض چهار روز به انجام برسانيم. و مي‌بينيم كه مي‌توانيم آن كار را كه قبلا ظرف مدت ده روز انجام داده‌ايم، چهارروزه هم به اتمام برسانيم. قانون پاركينسون مي‌گويد مدت زمان انجام هر كاري بسته به زماني كه براي آن تعيين كرده‌ايم، كش مي‌آيد. و ما بايد در تنظيم زمان خود اين اصل را رعايت كنيم، البته اگر دچار اين مشكل هستيم.
بهترين كار اين است كه يك سري عوامل حواس‌پرتي و همچنين شرايط غيرمترقبه را براي خودمان درنظر بگيريم.
🔹«حذف عوامل حواس‌پرتي»
يكي از نكات مهم در افراد نامنظم، عوامل حواس‌پرتي است. مثلا وقتي تلويزيون هميشه روشن باشد، مطمئن باشيد بازدهي شما پايين مي‌آيد. زماني كه كاري را انجام مي‌دهيم بسيار عالي خواهد بود اگر موبايلمان را در حالت بي‌صدا قرار دهيم و...
@weblog

کد متن: 11471گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:43   1397/10/18)

?? #روانشناسي (آموزش روانشناسي)-روانشناسي فردي-قسمت دهم ?? 10- #خشم

🔹نقش اعتماد به نفس در ابراز خشم
اعتماد به نفس و قاطعیت در رویارویی با خشم به چه معناست؟ داشتن این ویژگی بهترین ابزار برای ابراز خشم است، زیرا فرد به صورت مستقیم و بی هیچ پرخاشی، خشم خود را از شخص دیگر نشان می‌دهد. مثلا می‌گوید: «وقتی تو فلان کار را انجام می‌دهی یا فلان حرف را می‌زنی، من احساس خشم می‌کنم».
🔹 ادامه در قسمت بعدی . . . .
▪️تهیه‌کننده مهدی رحیمی
@weblog

کد متن: 11470گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:42   1397/10/18)

?? #روانشناسي (آموزش روانشناسي)-روانشناسي فردي_قسمت دهم

🔹10- #خشم
خشم یا عصبانیت وضعیتی روانی ‌است که در گستره‌ی آزردگی اندک تا غضب شدید می‌گنجد. معلول‌های فیزیکی خشم شامل، تند شدن ضربان قلب، افزایش فشار خون و میزان آدرنالین در خون است.
🔹از دید عده‌ای، خشم بخشی از واکنش مغز به بیمناکی‌اش از درد است. هنگامی که شخص خودآگاهانه تصمیم به اقدام می‌گیرد تا بلافاصله رفتار تهدیدکننده‌ی نیروی بیرونی دیگری را متوقف کند، خشم احساس غالب (رفتاری، ذهنی و کالبدشناختی) در وی می‌شود. خشم را یکی از حالات طبیعی انسان‌ها می‌دانند که در واقع راهی است برای نجات دادن یا حفظ کردن فرد از یک نگرانی یا خطر در حال وقوع است. نمودهای خارجی خشم را در حالات چهره و بدن، واکنش‌های کالبدشناختی و گاه رفتارهای تهاجمی در ملأ عام می‌توان یافت. برای مثال جانوران و انسان‌ها صدایشان را بالا می‌برند، می‌کوشند که بزرگ‌تر جلوه کنند، دندان‌هایشان را برهم می‌سایند و خیره می‌شوند. خشم رفتاری‌ است که برای مواجهه با تعرض‌کنندگان بروز داده می‌شود تا از تهدید‌شان دست بکشند.
🔹افراد در واکنش به احساس خشم خود، فرایندهای خودآگاه و ناخودآگاه مختلفی را به کار می‌برند. سه واکنش اصلی عبارتند از:
▫️ابراز خشم
▫️سرکوب خشم
▫️آرام کردن خشم
🔹ابراز خشم به یک شیوه‌ی جدی و نه پرخاشجویانه، سالم‌ترین راه است. برای پیاده کردن این روش، باید نیازها‌یتان و روش‌های برآورده‌ کردن آنها را بدون آزردن دیگران، یاد بگیرید. جدی بودن به معنای پررو بودن یا متوقع بودن نیست، بلکه به معنای محترم شمردن خودتان و دیگران است.
🔹خشم را می‌توان سرکوب کرد و سپس آن را به مسیر دیگری هدایت کرد. این اتفاق به شکلی است که شما جلوی خشم‌تان را می‌گیرید، دست از فکر کردن به آن برمی‌دارید و روی یک چیز مثبت تمرکز می‌کنید. هدف‌تان این است که خشم‌تان را مهار یا سرکوب کنید و آن را به یک رفتار سازنده‌تر تبدیل کنید. خطرِ نهفته در این نوع واکنش این است که شاید بتوانید واکنش بیرونی‌تان به خشم را به شکل مثبت ابراز کنید، اما واکنش درونی شما به خشم، همچنان منفی خواهد بود. خشمی که اجازه‌ی ابراز پیدا نکند، از درون می‌تواند سبب فشار خون بالا یا افسردگی شود.
🔹خشم ابراز نشده، مشکلات دیگری را هم در پی دارد. این حالت می‌تواند منجر به بروزِ بیمارگونه‌ی خشم شود، مثلا بروز رفتارهای پرخاشگرانه‌ی منفعل (انتقام گرفتن از دیگران به صورت غیرمستقیم و بدون گفتن دلیل، به جای مواجهه‌ی مستقیم با آنها) یا شکل‌گیری شخصیتی که به نظر می‌رسد همیشه بدبین و کنایه‌گو است. کسانی که دائم دیگران را تحقیر می‌کنند، از هر چیزی انتقاد می‌کنند و نظرات کنایه‌آمیز ابراز می‌کنند، یاد نگرفته‌اند چگونه خشم خود را به نحو سازنده‌ای ابراز کنند و بیرون بریزند. جای تعجب نیست اگر این افراد روابط موفقیت‌آمیز زیادی هم نداشته باشند.
🔹در نهایت، راه دیگر رویارویی با خشم این است که آن را از درون آرام سازید. این رویکرد هم به معنای کنترل رفتار بیرونی، و هم به معنای کنترل واکنش‌های درونی، پایین آوردن ضربان قلب، آرام کردن خودتان و فروکش کردن احساس خشم هم هست.
🔹مدیریت خشم
مدیریت خشم یا مهار خشم، فراگیری کنترل خشم و مهارت حفظ آرامش و خونسردی است.
🔹هدف مدیریت خشم، کاستن احساسات عاطفی و برانگیختگی فیزیولوژیکی است که خشم مسبب آن است. شما نه می‌توانید از افراد یا چیزهایی که شما را خشمگین می‌کنند، خلاص شوید یا از آنها فاصله بگیرید و نه می‌توانید آنها را تغییر بدهید، اما می‌توانید یاد بگیرید واکنش‌هایتان نسبت به خشم را کنترل کنید.
🔹تکنیک‌های مدیریت خشم به صورت فهرست‌وار از این قرار است:
▫️ترک محل و بازگشت
▫️عذرخواهی کردن قبل از خشم
▫️توجه به این مطلب که ارزش خشمگین شدن را دارد
▫️نشخوار کردن فکرهای عصبانیت ممنوع
▫️آب‌نبات خوردن
▫️حرف زدن به جای داد و بی داد راه انداختن
▫️ابراز خشم مؤثر
▫️نحوه‌ی گفتن خشم
▫️به خود سه گزینه بدهید
▫️پرهیز از مصاحبت با افراد خشمگین
▫️پاسخ منطقی به خشم را جایگزین واکنش نشان دادن کنید
▫️خود را تشویق کنید(اعتماد به نفس خود را زیاد کنید)
▫️پذیرش موقعیت
▫️داشتن جرات
🔹و اینکه به خودتان یادآوری کنید که عصبانیت قرار نیست مشکلی را حل کند و حال شما را بهتر کند، بلکه برعکس، حال‌تان را بدتر می‌کند.
🔹«منطق» خشم را شکست می‌دهد؛ زیرا خشم حتی وقتی موجه باشد، می‌تواند به سرعت به یک عمل غیرمنطقی تبدیل شود. بنابراین از منطق استفاده کنید. به خودتان یادآوری کنید که دنیا «با شما سرِ جنگ ندارد» و شما درست مثل انسان‌های دیگر، سختی‌های زندگی روزمره را تجربه می‌کنید. هر بار که احساس کردید خشم در حال شکست دادن شماست، از منطق استفاده کنید تا به یک دیدگاه متعادل‌تر برسید.
🔹ادامه در پس

کد متن: 11469گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:40   1397/10/18)

??تامل:

🔸علم اقتصاد متمرکز بر اشیا و دارایی‌های محسوس وعینی نیست، بلکه متوجه انسان‌ها، درک آنها و کنش‌های آنهاست.
🔸کالاها، محصولات، ثروت و دیگر وجوه کرداری، عناصر و مؤلفه‌های طبیعت نیستند، آنها مؤلفه‌های کردار و ادراک انسان هستند.
🔸در واقع وجوه کردار انسان است که به آن معنا می‌بخشد؛ و کسی که می‌خواهد به بررسی آنها بپردازد، نباید به دنیای برون ذهنی توجه کند، بلکه باید در معنا، مفهوم و شناخت افراد کنشگر به جست و جوی آنها بپردازد.»
(لودویگ فون میزس، اقتصاددان نامدار مکتب اتریش/کانال اقتصاد)
@ebarez

کد متن: 11468گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:39   1397/10/18)

خاور
🔸نماد ايران خودرو ديزل (خاور) جهت برگزاري مجمع فوق العاده صاحبان سهام در خصوص تصميم گيري درباره شموليت مفاد ماده 141 قانون تجارت، در روز شنبه مورخ 1397/10/22 در پايان معاملات امروز سه‌شنبه مورخ 1397/10/18 متوقف شد.
@eabarez

کد متن: 11467گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:38   1397/10/18)

?? ارتباط بانک ايراني حاضر در بورس با بانک هندي

🔸وزیر امور خارجه با اعلام ارتباط بانک ایرانی حاضر در بورس با بانک هندی، گفت: به همکاری با اروپا برای راه اندازی ساز و کار مالی (SPV) ادامه می دهیم اما منتظر نمی‌مانیم./ بورس پرس
🔸طبق شنیده ها بانک مذکور، بانک پاسارگاد می باشد🔸
@ebarez

کد متن: 11466گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:37   1397/10/18)

?? شاپور محمدي به عنوان رئيس سازمان بورس ابقا شد

🔸در حالی که طی چند روز گذشته شایعاتی درباره کناره‌گیری شاپور محمدی از ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شده بود، حالا خبر از ابقای وی در این سمت برای ۳۰ ماه آینده به گوش می‌رسد.
🔸یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی سازمان بورس، در این باره به اقتصاد آنلاین گفت: جلسه امروز شورای عالی بورس تشکیل شد و طی آن مقرر شد شاپور محمدی برای ۳۰ ماه دیگر نیز به عنوان رئیس سازمان ابقا شود.
@ebarez

کد متن: 11465گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:35   1397/10/18)

??عرضه اوليه زدشت 1397/10/23

🔸تعداد عرضه 10350000 سهم
🔸حداکثر سهمیه هر کد 1200 سهم
🔸دامنه قیمت 1850 تا 1950 که احتمالا به هر کد نهایتا 300 تا 350 سهم، (60 تا 70 هزار تومان) تخصیص داده میشود.
@ebarez

کد متن: 11464گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (22:02   1397/10/18)

فوري افزايش نرخ شکر
🔴 #
اخبار مثبت در گروه #قندوشکر ادامه دارد ‼
☑️خبرها حاکی از موافقت وزیر کشاورزی با #افزایش_نرخ_قندوشکر و مطرح کردن آن در جلسه هفته آینده هیت وزیران، به ریاست جناب دکتر روحانی دارد!
#قهکمت 👈 مجمع شرکت در تاریخ ۲۶ دیماه برگزار و سود شرکت در کمترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد، خبرها حاکی از افزایش سرمایه شرکت از محل انباشته ( سهام جایزه ) و تعدیل سنگین مثبت در بهمن ماه حکایت دارد!
#قثابت 👈 به دلیل افشا فروش بلوک قجام و تعدیل مثبت سود آوری متوقف گردید ( هر سهم حدود ۹۱ ریال سود شرکت اضافه شد)
#قنیشا 👈 در یک گزارش مناسب ۵۲ تومان سود شناسایی کرده است که نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۱۰۰٪درصد افزایش و نسبت به گزارش حسابرسی شده ۲۰٪ تعدیل مثبت مجدد داده است !
#قشکر 👈 طبق آخرین وضعیت ، فروش شرکت نسبت به سال گذشته با افزایش بیش از ۲۰۰٪ به بالای ۱۶۸میلیارد ریال رسیده است و موجودی بیش از ۴ هزار تن انبار شرکت نیز خودنمایی میکند، که تعدیل مثبت شرکت را محتمل مینماید
متن از @Eghtesad_Emroz

کد متن: 11463گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:58   1397/10/18)

ارز در بازار ازاد
فروش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز در بازار آزاد با کارت‌های ملی اجاره‌ای/سوءاستفاده گسترده از مجوزهای پتروشیمی
دادستان تهران:
🔹در پرونده‌های پتروشیمی که چند متهم بازداشتی دارد، از مجوزهای بهره‌برداری سوء استفاده شد و کسی که مجوز بهره‌برداری داشت بدون این‌که کارخانه یا مرکز تولیدی مرتبط با مواد پتروشیمی داشته باشد و به صرف داشتن گواهی‌نامه بهره‌برداری، از طریق بورس کالا و با مراجعه به وزارت صمت مواد اولیه را به قیمت دولتی دریافت نموده و در بازار آزاد به چند برابر قیمت مصوب فروخته است
🔹بستن منافذ فساد از الزامات مبارزه با فساد است
🔹متهمی به نام فرخزاد که ۴۰۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و اکنون در زندان است، سواد زیادی ندارد. لذا باید بررسی کرد که آیا کارت بازرگانی داشته است یا نه و اگر دارد چگونه بدون احراز شرایط کارت بازرگانی اخذ کرده است/تسنیم
متن از کاظم نادرعلی

کد متن: 11462گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:56   1397/10/18)

کگاز
نگاهی به گزارش شش ماهه #کگاز
✅بدلیل افزایش ۶۸ درصدی درامدهای عملیاتی سود ناخالص این شرکت ۱۹۲ درصد داشته است
✅سود عملیاتی این شرکت نسبت به دوره مشابه ۲۱۰۱ درصد داشته است👌💎
✅سود هر سهم ۲۳ درصد نسبت به دوره مشابه افزایش پیدا کرده است
✅سود خالص شرکت ۶۵ درصد نسبت به شش ماهه ۹۶ افزایش داشته است👏
✅سود خالص هر سهم افزایش ۶۶ درصدی را تجربه کرده است🔥
✅فروش شش ماهه شرکت در دوازده ماه سال ۹۶ ،۴۳۰۴۲۵ میلیون ریال بوده است،در حالی که این مقدار برای شش ماهه سال ۹۷ ،۴۳۸۵۶۰ میلیون ریال بوده است.😳
متن از @smart_investor ✅⚡️

کد متن: 11461گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:55   1397/10/18)

فولاد
#
فولاد مبارکه اصفهان
سهم پس از رسیدن به محدوده 464 با افزایش تقاضا روبرو شده 👌🏻📈
مقاومت اصلی سهم در محدوده قیمتی 492 می باشد که برای شکست آن باید حجم معاملات افزایش یابد و با قدرت از آن عبور کند ⚠️☄️
در غیر اینصورت انتظار اصلاح مجدد از فولاد مبارکه را داریم ⚠️❌
محدوده قیمتی 450 تا 460 حمایت معتبر فولاد در پله اول می باشد ✔️🍃
متن از کانال اسمارت بورس

کد متن: 11460گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:54   1397/10/18)

خساپا
# از نمایی دیگر
قیمت درحال نزدیک شدن به محدوده حمایتی و هم پوشانی فیبو 38.2 درصد اصلاحی در محدوده قیمتی 130 می باشد ⚡️🍃
به نظر میرسه با برخورد قیمت به محدوده خط روند صعودی شاهد افزایش تقاضا خواهیم بود برای عبور از مقاومت 145 تا 150 و در ادامه تکمیل الگوی هارمونیک در قیمت 170✔️🚀
قیمت تابلو 134 👌🏻
متن از کانال اسمارت بورس ✨

کد متن: 11459گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:53   1397/10/18)

حسير

ریل سیر کوثر
سهم با رسیدن به محدوده حمایتی 272 که در تحلیل قبل مشخص شده بود با تقاضا همراه شد و به صف خرید رسید 👌🏻🌳
سهم با عبور از 300 می تواند تا محدوده 340 تا 360 در گام اول رشد داشته باشد 🎯🎯
مقاومت اصلی سهم 300 تومن است که باید باقدرت از آن عبور کند ☄️
متن از کانال اسمارت بورس

کد متن: 11458گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (21:35   1397/10/18)

قطعه ساز

همبستگی #خگستر به زیرمجموعه های قطعه ساز، #خمهر قفل در صف خرید #خوساز تایید افزایش سرمایه 348 درصدی #خمحرکه از لحاظ تکنیکالی در شرایط بسیار مناسب برای استارت. مگه میشه زیر مجموعه ها رشد کنند #خگستر رو زمین بمونه.
#وپارس تا آخر سال حداقل (30-40 تومان سود خواهد ساخت). از لحاظ تکنیکالی و بنیادین در شرایط بسیار مناسبی در گروه بانکی قرار دارد.
97/10/18
@متن از کانال waveplus

کد متن: 11457گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (21:34   1397/10/18)

ذوب
# شفاف سازی:بدهی شرکت ذوب آهن به بانکها
در راستاي بهره مندي از ظرفيت موجود در بند (و) تبصره 5 قانون بودجه سال 1397 كل كشور، تاييديه سازمان تامين اجتماعي در خصوص تهاتر مبلغ 2400 ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي شركت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامين اجتماعي از دولت اخذ گرديده است. شايان ذكر است رقم نهايي تهاتر بسته به سقف اعتباري بانكها، معادل مبلغ ياد شده يا كمتر خواهد بود كه پس از دريافت تاييديه هاي بانكها، افشاي اطلاعات در قالب فرم اصلاحيه به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسيد.
@متن از کانال Topsignal1

کد متن: 11456گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (21:19   1397/10/18)

فلوله
#
پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت لوله و ماشين سازي ايران
با عنایت به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 1395/07/17 هیئت مدیرة سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) به پیوست گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 500,000,000,000 ریال به مبلغ 800,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور افزايش سرمايه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدي که در تاریخ 1397/10/17 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می گردد.اظهارنظر بازرس قانونی نسبت به گزارش مذکور متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.
▪️درصد افزایش سرمایه: 60%
▪️محل تامین: مطالبات و آورده نقدی
متن ازکانال @TopSignal1

کد متن: 11455گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (21:17   1397/10/18)

بورس‌هاي جهاني به مدار صعودي بازگشتند

🔹در شرایطی که تعطیلی دولت آمریکا وارد سومین هفته خود شد، بورس های جهانی توانستند اندکی از زیان روزهای اخیر خود را جبران کنند.
🔹پس از انتشار آمار وضعیت بسیار مناسب اشتغال زایی در آمریکا در ماه دسامبر، تمایل معامله‌گران آسیایی به دارایی‌های پرریسک‌تر افزایش یافت به گونه‌ای که بازدهی اوراق قرضه دو ساله وزارت خزانه داری آمریکا از ۲.۳۷ درصد به ۲.۴۹ درصد رسید. صعود بازارهای بورسی باعث شده است تا امیدها نسبت به سبزپوشی مجدد بازارها افزایش یابد.
🔹پیشتر تحلیل‌گران بانک مریل لینچ آمریکا در گزارشی نوشتند که در سال ۲۰۱۸ و به دنبال ریزش کم سابقه بازارهای بورسی، سهامداران متحمل زیان ۱۹.۹ تریلیون دلاری شدند و ۸۴ میلیارد دلار سرمایه از بورس‌های جهانی خارج شد.
متن از کانال @BourseNews

کد متن: 11454گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (21:13   1397/10/18)

شپنا

نسبت های خرید فوق العاده در #شپنا... ورود پول هوشمند سنگین در سهم... شپنا میتونه امسال 200تومان سود بسازه... در حال حاضر P/Eگروه 7.27هست با همین P/E شپنا الان باید در قیمت بالای 1400تومان بود نه زیر 800تومان.... ضمن اینکه در سال آینده این سهم میتونه بالای300تومان سود بسازه.... حالا #افزایش_سرمایه شرکت و #طرح_توسعه ای که در روز یا ماه های اینده #رونمایی خواهد شد به کنار.....
@متن از کانال sepanta_64

کد متن: 11453گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (20:38   1397/10/18)

ذوب
خبرهای #ذوب در راستاي بهره مندي از ظرفيت موجود در بند (و) تبصره 5 قانون بودجه سال 1397 كل كشور، تاييديه سازمان تامين اجتماعي در خصوص تهاتر مبلغ 2400 ميليارد تومان از بدهي هاي بانكي شركت ذوب آهن اصفهان با مطالبات سازمان تامين اجتماعي از دولت اخذ گرديده است. شايان ذكر است رقم نهايي تهاتر بسته به سقف اعتباري بانكها، معادل مبلغ ياد شده يا كمتر خواهد بود كه پس از دريافت تاييديه هاي بانكها، افشاي اطلاعات در قالب فرم اصلاحيه به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسيد.
متن از کانال بتاسهم

کد متن: 11452گروه: تالار شیشه ای بورس تهران


...
595
...

ثبت متن در تالار گفتگو

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

2219