فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تعداد متنها: 13121
...
597
...

علي اصغر انصاري  (23:21   1397/10/17)

?? #سخوز (شرکت سيمان خوزستان )

🔹افشای اطلاعات با اهمیت
▫️سخوز اعلام کرده یکی از شرکتهای زیرمجموعه اش (ارض العماره) در عراق برای تولید سیمان درصدد مجوز واردات از ایران است تا ۶۰۰ هزار تن کلینکر وارد کند. ارض العماره قرار است مناقصه برگزار کند.
▫️ توضیح اینکه سخوز مالک ۶۰ درصد از «بین الملل ارجان صنعت فارس خوزستان» است و این شرکت هم صاحب صددرصدی ارض العماره. لذا سخوز در ارض العماره کنترل ۶۰ درصدی دارد.
@weblog

کد متن: 11431گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:19   1397/10/17)

??#آموزش ??تفاوت بازده و سود

▫️تعریف بازده چیست؟
به بهره ناشی از سرمایه گذاری بازده گفته می‌شود ، اگر یک دارایی اعم از دارایی واقعی یا دارایی مالی را به قصد سرمایه گذاری بخرید، سود یا زیان ناشی از این سرمایه گذاری به‌عنوان بازده شناخته می‌شود. بازده معمولاً دو جزء داد. جزء اول وجه نقدی است که مستقیماً از محل درآمد حاصل از سرمایه گذاری دریافت می‌کنید و جزو دیگر منفعت یا زیانی است که به علت تغییر قیمت آن دارایی نصیب شما می‌شود.
▫️معمولاً وقتی صحبت از بـازده می‌شود، منظور نرخ بازده است که به‌صورت درصدی بیان می‌شود. چنانچه شما بخواهید بـازده درصدی یا نرخ بازده سرمایه گذاری را به دست آورید لازم است بازده نقدی یا ریالی را بر سرمایه گذاری اولیه تقسیم کنید.
🔹تعریف سود چیست؟
▫️سود، یک مفهوم بسیار ساده است سود، یعنی پول به دست آمده‌تان، بیشتر از مقداری باشد که خرج می‌کنید. برای اینکه یک تجارت، به حیات خود ادامه بدهد، باید در یک آینده قابل پیش‌بینی، مجموع درآمد به دست آمده، از میزان مخارج آن بیشتر باشد.
▫️سود سهم کارفرمایی است و دستمزد خدمات و خطرات کارفرمایی سود نامیده می‌شود. لذا نباید آن را با بهره، که سهم سرمایه است اشتباه کرد
▫️بازده سود سهام نقدی یک نسبت مالی است که نشان می‌دهد شرکت چقدر به صورت سالانه و به نسبت قیمت سهامش، سود سهام پرداخت می‌نماید. بازده سود سهام نقدی به شکل درصد نشان داده شده و می‌تواند با تقسیم مقدار سود سهام پرداخت شده به ازای هر سهم بر قیمت یک سهم محاسبه شود.
▫️وقتی که پول خود را در بانک سپرده گذاری می کنید ، سالیانه مبلغی را به عنوان بهره از بانک دریافت می کنید.این بهره در واقع همان اجاره پول شماست که بانک برای مدتی که پول شما را در اختیار داشته به شما پرداخت می کند
▫️این مقدار سود برای افرادی که در بورس فعالیت می کنند به هیچ عنوان جذابیتی ندارد و آن ها به قصد کسب بازدهی بیشتر از این مقدار،پول خود را وارد بورس می کنند
▫️ سود شرکت متعلق به مالکان شرکت است و آن‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند آیا سود به‌دست‌آمده را مجدداً در کسب‌وکار شرکت هزینه کنند یا نه.
▫️ سود هر سهم به‌عنوان شاخص سودآوری و کارایی یک شرکت شناخته می‌شود. برای محاسبه آن سود خالص شرکت بر تعداد سهام عادی شرکت تقسیم می‌شود.
▫️ یک جنبه مهم سود هر سهم که اغلب از آن چشم‌پوشی می‌شود سرمایه ای است که برای تولید سود (سود خالص) در محاسبات بدان نیاز دارد. دو شرکت می‌توانند سود هر سهم یکسان داشته باشند، اما یکی از آن‌ها ممکن است بتواند این کار را با سرمایه گذاری کمتر انجام دهد؛ بنابراین آن شرکت در استفاده از سرمایه برای تولید درآمد، کارآمدتر بوده است و اگر همه‌چیز مساوی فرض شود، ممکن است شرکت بهتری باشد
▫️سرمایه گذارانی که به یک جریان نقدی حداقلی از پرتفوی سرمایه گذاری خود نیاز دارند می‌توانند این جریان نقدی را با سرمایه گذاری در سهامی که بازده سود سهام نقدی نسبتاً بالا و با ثباتی ارائه می‌کنند، به دست آورند. ولی سود سهام نقدی بالا ممکن است اغلب به قیمت از دست دادن پتانسیل رشد شرکت تمام شود
▫️سود هم سهم معمولاً به‌عنوان تنها متغیر بسیار مهم در تعیین قیمت سهم در نظر گرفته می‌شود. همچنین یک جزء اصلی است که برای محاسبه نسبت ارزیابی قیمت به درآمد مورداستفاده قرار می‌گیرد
▫️علاوه بر سود حسابداری ،می توان سود اقتصادی را برای هر واحد تجاری محاسبه کرد
▫️ قانون کلی این است که هرچه ریسک بیشتری بپذیرید، سود و زیان بالقوه شما هم بیشتر می‌شود
▪️ منبع: سایت مدیرمالی و سایر مقالات مرتبط
@weblog

کد متن: 11430گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:18   1397/10/17)

??#خبر ??#بودجه (دولت چقدر حقوق به کارمندان و بازنشستگان پرداخت مي‌کند؟)

🔹دولت در سال جاری ماهانه بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار صرف پرداخت حقوق کارکنان دولتی می کند.
🔹به این ترتیب در خوشبینانه‌ترین حالت امسال کارمندان دولت و بازنشستگان دولتی ۱۷۴ هزار میلیارد تومان حقوق می‌گیرند./اقتصاد نیوز
✔️ با احتساب ۲۰٪ افزایس، ۲۰۹ هزار میلیارد تومان از بودجه ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی سال ۹۸ هزینه و بابت سایر مخارج دولت تنها ۱۹۹ هزار میلیار تومان باقی خواهد ماند
✔️ با توجه به نرخ تورم باید دید دولت و خصوصا تیم اقتصادی سال آینده را چگونه مدیریت خواهند کرد
@weblog

کد متن: 11429گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:16   1397/10/17)

??#خبر (دامنه نوسان پويا، در دستور کار بورس قرار گرفت)

🔹علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس تهران افزود دامنه نوسان پویا در دستور کار است که البته در پلتفرم معاملاتی فعلی این امکان وجود ندارد و ما امیدواریم با بهبود شرایط تغییراتی در این زمینه انجام‌ شود.
▫️منبع: تسنیم
✔️در دامنه نوسان پویا با توجه به حجم و گردش معاملات یک سهم؛ دامنه نوسان تغییر می کند تا قیمت سهم به تعادل برسد.
@weblog

کد متن: 11428گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:52   1397/10/17)

فولاد آلياژ ايران

امسال 400 هزار تن فروش خواهد داشت .
مالکیت 25 درصدی فولاد و آهن غدیر ایرانیان نیز در دست فولاژ است.
که با احتساب آن فولاد آلیاژ ایران یک واحد 650 هزار تنی محسوب میشه
تراز ارزی امسال برعکس سال قبل مثبت است
روند فروش شرکت کماکان بالاتر از میانگین 9 ماهه است.
امسال این شرکت قادر است 54 تومان سود محقق کند.
متن از کانال کاظم نادرعلی

کد متن: 11427گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:49   1397/10/17)

??#وتوکا

✍️🏽 بدون در نظر گرفتن تغییر ارزش شرکت های زیر مجموعه و سرمایه پذیر ، سرمایه گذاری توکا مالک ۴۵٪ شرکت ورقهای پوششدار #تاراز با سرمایه ۶۰ میلیارد تومانی است. این شرکت تولیدکننده کلاف گالوانايز است که ظرفیت تولید ۲۶۰۰۰۰ تن انواع ورق گالوانایز در ضخامت های مختلف را در سال داراست.
✍️🏽 تاراز در سال مالی ۱۳۹۶ موفق به تحقق ۴۰۴.۴میلیارد تومان درآمد عملیاتی شده است که حاصل فروش ۱۳۰۹۵۶ تن ورق گالوانایز داخلی با نرخ ۳.۰۸۸ میلیون تومان بر هر تن و ۳۱ تن ورق صادراتی بوده است.عمده مشتریان داخلی شرکت شرکت آهن و فولاد جهان (‌۴۲٪) و شرکت پرتو صنعت جنوب ( ۱۵٪ )‌ است و فروش صادراتی شرکت به کشور ارمنستان است.
حاشیه سود ناخالص محصولات در سال ۱۳۹۶ در سطح ۷.۲٪ قرار داشته است که دلیل اصلی آن خرید ورق فول هارد به عنوان ماده اولیه اصلی از شرکت فولاد مبارکه و فولاد غرب و همچنین روی و زاماک جهت گالوانایز کردن ورق بوده است.
✍️🏽 برای تولید ۱۳۰۰۰۰ تن ورق گالوانایز ، علاوه بر ۱۳۰ الی ۱۳۵ هزار تن ورق فول هارد ، نیازمند ۲۴۲۰ تن روی و ۲۰۰ تن زاماک است. بنابراين بخش بهاي تمام شده شركت همگام با افزايش نرخ فروش محصولات رشد خواهد كرد . اما جهش نرخ فروش محصولات با فرض ثابت ماندن مارجين محصولات ( رشد همسان بهاي مواد اوليه ) موجب افزايش ريالي سود خالص شركت خواهد شد. تاراز در سه ماهه ابتدايي سال جاري ٢٨٠٠٠ تن توليد و به همين ميزان فروش داشته است ، علاوه بر اين نرخ فروش ورق گالوانايز شركت به سطح ٧ الي ٨.٥ ميليون تومان بر هر تن ( ضخامت ٠.٤ تا ٢ ميليمتر ) رسيده است. بنابراين با فرض حفظ روند توليد و فروش مقداري ، ۶۹۳ تا ۷۸۵ ميليارد تومان درامد عملياتي محقق خواهد کرد. با کسر ۲.۹ میلیارد تومان هزینه اداری و عمومی و ۱۷ میلیارد تومان هزینه مالی ، سود خالص شرکت برای سال ۱۳۹۷ به رقم ۱۵.۸ میلیارد تومان خواهد رسید که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۰٪ رشد خواهد داشت. هزینه مالی بالا و کمبود سرمایه در گردش تنها معضل شرکت است که بخش قابل توجهی از سود شرکت را از بین میبرد ، بنابراین تسویه استقراضات و کاهش هزینه مالی میتواند جهش بزرگي را در سودآوری تاراز ایجاد کند.
✍️🏽 لذا ارزش واحدی نظیر تاراز با سود خالص ۱۵.۸ میلیارد تومانی برای سال جاری و ۳۳.۴ الی ۴۰ میلیارد تومان سود خالص برای سال ۱۳۹۸ با درنظر گرفتن تسویه بدهی و کاهش هزینه مالی ، در سطح ۱۵۶ میلیارد تومان قرار خواهد داشت. همچنین درآمد وتوکا از محل سود خالص تاراز در سال جاری ۲.۷ تومان به ازای هر سهم خواهد بود که این رقم برای سال ۱۳۹۸ در صورت تسویه بدهی شرکت ، میتواند تا سطح ۱۲ تومان افزایش یابد! نکته مهم تر این است که ارزش مارکت وتوکا در حال حاضر ۴۶۳ میلیارد تومان است در حالی که این شرکت بدون در نظر گرفتن سایر شرکت های زیر مجموعه ، ۷۰ میلیارد تومان از ارزش تاراز را در دل خود دارد که با افزودن سهم شرکت هایی نظیر شتوکا ، حتوکا ، توریل و ... بنظر میرسد مارکت کپ شرکت توان رشد تا محدوده ۶۱۰ الی ۶۲۴ میلیارد تومان ( ۸۰٪ از NAV در بالاترین سطح ) را داشته باشد.
متن از کانال @Marketerchnl

کد متن: 11426گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:49   1397/10/17)

وبانک
🎯 #
توسعه ملی هم پس از ریزش قابل توجهی که تجربه کرد مورد توجه قرار گرفته. قیمت های کمتر از ۳۰۰ تومان این سهم گزینه کم ریسکی برای سرمایه گذاری محسوب میشه. با احتساب فروش دارایی ( فروش شاراک )‌در نیمه اول سال و درآمد سهام سال جاری ، به راحتی توان تحقق ۱۰۰ تومان سود خالص را خواهد داشت که با توجه به درحال تسویه بودن شرکت این سود بطور کامل تقسیم خواهد شد. بنابراین عملا ریسک سرمایه گذاری در این سهم در قیمت های فعلی از ریسک اوراق هم پایین تر است. اگر تا انتهای سال مالی فروش دارایی بیشتری داشته باشد طبیعتا سود قابل تحقق افزایش خواهد یافت.
ان ای وی وبانک در حال حاضر بدون کش اوت سود نقدی سال جاری در سطح ۶۲۰ تومان قرار دارد که با قیمت تابلو کمتر از ۵۰٪ از ان ای وی در حال معامله است.
متن از کانال @Marketerchnl

کد متن: 11425گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:48   1397/10/17)

شاخص بازار
#نفت هفته را با رشد بيش از ١٪؜ 🔺آغاز كرد. شاخص #دلار در ادامه روند كاهش هفته گذشته ، هفته جاري را نيز با افت ٠.٢٥٪؜ 🔻 آغاز كرد و به ٩٥.٥ واحد رسيد. در بازار كاماديتي نيز ، #مس با ٠.٠٩٪؜ كاهش 🔻 به سطح ٥٩٢٨ دلار رسيد. شاخص بازارهاي #سهامي امريكا نيز هفته را بسيار قوي آغاز كردند بطوري كه DowJ با ٧٤٥ واحد معادل ٣.٣٪؜ رشد 🔺 و S&P500 نيز ٨٥ واحد معادل ٣.٤٥٪؜ رشد 🔺 را تجربه نموده است.
متن از کانال @Marketerchnl

کد متن: 11424گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:42   1397/10/17)

غديس
تحلیل تکنیکال
حمایت 325 تومان
مقاومت مهم 400 تومان
سهم در دو روز گذشته با شکست کانال نزولی خود وارد فاز جدیدی شده که با تثبیت بالای مقاومت 400 تومانی توانایی رشد تا محدوده 530 - 480 تومان را دارد.
متن از کانال Join → @BouRse_EnGineeRing

کد متن: 11422گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:42   1397/10/17)

بکام
تحلیل تکنیکال
حمایت 255 تومان
چند روز آینده برای تارگت 400 تومانی سهم بسیار مهم است که با عبور از بازه مقاومتی 320 - 300 می تواند رشد پایدارتری داشته باشد.
در ضمن برای ورود کم ریسک میتوان بعد از تثبیت بالای مقاومت ورود کرد.
متن از کانال Join → @BouRse_EnGineeRing

کد متن: 11421گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:41   1397/10/17)

کماسه
تحلیل تکنیکال
حمایت 407 تومان
مقاومت تکنیکالی و روانی 500 تومان
مستعد تشکیل دو قلو در کف قیمتی
سهم در حال حاضر پیشروی بسوی سقف کانال نزولی دارد که فردا با شکست این کانال ترید صعودی سهم آغاز خواهد شد.
متن ازکانال Join → @BouRse_EnGineeRing

کد متن: 11420گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:40   1397/10/17)

خريخت
تحلیل و‌ بررسی
افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی 217%
قیمت فعلی 150 تومان که باحتساب افزایش سرمایه میشود 47 تومان
مورخ 14 آذر تایید حسابرس برای مجوز به سازمان ارسال شد به زودی مجوز روی کدال خواهد آمد.
سهامدار اصلی شرکت گروه بهمن که واقعا مدیریت عالی و با ثباتی دارد.

تکنیکالی : با برخورد به سقف ابر در حال برگشت است و نقدینگی دو روز وارد سهم شده و آماده صعود بلند است
سود میان مدتی سهم حداقل 100% است.
تارگت کوتاه مدت سهم بازه 220 - 200 تومان است.
متن ازکانال Join → @BouRse_EnGineeRing

کد متن: 11419گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (21:29   1397/10/17)

#خپارس #وساپا #ورنا

مفت هیچ رشدی نکردن..
زیر ۹۰ تومن قیمت دارن..
یک روز تو همین روز ها حسرت این قیمت هارو خیلی ها خواهند خورد..
این سهم ها هم مثل ایرانخودرو عقب افتادگیشون رو جبران خواهند کرد باید بکنن..
دلار ۳۸۰۰ بود این سهم ها همین قیمت دلار ۱۲ تومن این سهم ها بازم همون قیمت!!!!!!
متن از @zangin_bourse

کد متن: 11418گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (17:22   1397/10/17)

فلوله
افزایش سرمایه ۶۰درصدی #فلوله گزارش توجیهی هیئت مدیرة به منظور پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 500,000,000,000 ریال به مبلغ 800,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور افزايش سرمايه از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدي که در تاریخ 1397/10/17 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده
متن از کانال بتاسهم

کد متن: 11416گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (17:21   1397/10/17)

پارس
# در گزارش تفسیر مدیریتی اعلام کرده است با توجه به اعمال نرخ ارز ۸۰۰۰۰ ریال برای فروش های بین مجتمعی ، مبلغ فروش به میزان ۱۱۰۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت . همچنین با توجه به اعمال نرخ ارز ۸۰۰۰۰ ریال برای خوراک های بین مجتمعی ، مبلغ خرید خوراک به میزان ۲۲۰۰۰ میلیارد افزایش خواهد یافت
متن از کانال بتاسهم .

کد متن: 11415گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (17:20   1397/10/17)

بانکي
بانکیها به شادابی دیروز نیستند دی و وپست بهتر معامله میشوند/ کخاک دوباره مورد توجه بازاراست/ جو پتروشیمی ها کم حجم ولی مثبت/ پترول را خوب خریدند/ دماوند در 5% مثبت و صف خرید / فلزات و فولاد فعلا خوب آغاز کردند / پالایشی ها اندکی مثبت
متن از کانال بتاسهم

کد متن: 11413گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (17:18   1397/10/17)

فن_اوا
خبرخوب برای #فن_اوا و قرارداد 73 میلیارد ریالی ... با سلام و احترام به استحضار می رساند، شرکت گروه فن آوا با نماد " فن آوا " پذیرش شده در بازار پایه فرابورس ایران مطابق اعلام "سازمان هواشناسی کشور" در مورخ 15 دی ماه 1397 برنده مناقصه "توسعه، ارتقاء و پشتیبانی سیستم های نوین سازی MESSIR SYSTEMS " شده است. مبلغ این مناقصه 72.900.000.000 ( هفتاد و دو میلیارد و نهصد میلیون ریال) می باشد که با توجه به اینکه این پروژه سه ساله می باشد اثر سود و زیانی این پروژه در انتهای پروژه قابل برآورد می باشد.
متن از کانال بتاسهم

کد متن: 11412گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (17:18   1397/10/17)

فايرا
# سهم در 3 ماهه اول 836 میلیارد ریال سود عملیاتی داشته ، 1204 میلیارد ریال سود متفرقه داشته و به سود خالص 1807 میلیارد ریالی رسیده . در 6 ماهه 1275 میلیارد ریال سود عملیاتی داشته . در 3 ماهه دوم نصف سه ماهه اول سود عملیاتی داشت و 439 میلیارد ریال فقط سود عملیاتی محقق کرده بود . در 9 ماهه سهم با سود عملیاتی 2849 میلیارد ریالی مواجه شده و رشد چشم گیر 1574 میلیارد ریالی سود عملیاتی را دارد و سود خالص نیز 3137 میلیارد ریال در 9 ماهه است و او نیز رشد خوبی را محقق کرده . در 9 ماهه نیز عدد مالیات 823 میلیارد ریال ذکر شده و اثری کاهنده دارد . تحقق 1256 میلیارد ریال درامد متفرقه عدد خوبی برای گزارش فایراست در مجموع گزارش خوبی است
متن از کانال بتاسهم

کد متن: 11411گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (17:17   1397/10/17)

گزارش بازاردوشنبه ?? دي ??

بوی بهبود!
امروز بوی بهبود می امد ! نه آن بهبود پایتخت ! بهبودز اوضاع بازار که به نظر روی دو مولفه می توان این بهبود را پایه ریزی کرد اول از همه بهبود وضعیت جهانی و به خصوص قیمت نفت که تا مرز ۵۸ دلار نیز رشد کرده و از همه مهم تر گمانه زنی های گزارش های ۹ماهه که یک شوک خوب مثبت را می تواند به بازار وارد نماید . ببنید بازار کم کم در حال بازسازی توان بنیادی خود است برای این کار به مولفه های مهمی احتیاج دارد که چشم انداز دلار و رشد جهانی و گزارش های ماهانه و ۹ ماهه چند مورد از این اتفاقات است که می تواند اثرات بسزایی در بازار داشته باشد .
حالا هم در بازار شاهدیم که کمی گردونه بازار از بانکی ها پر شده و به سمت سایر نماد ها گرایش داشته است یک پازادوکس احتمالی طی چند روزآتی بین نماد های مختلف بازار پیش می اید جریان پول از روزهای قبل در دو گروه خودرو و بانک محصور است گروه خودرو از نظر بنیادی به نظر در ۹ ماهه ها عملکرد خوبی ندارند ولی گروه بانک باید دید اما به نظر در سوی دیگر با این شرایط مواجه ایم که بخش های مهمی از بازار در گزارش های ۹ ماهه کمی خوش بدرخشند و بازار را به دنبال خود بکشانند . تمرکز جریان پول در ان گروه ها یعنی خودرو و بانک کار گروه های بنیادی را سخت میکند ولی به نظر بازی خوبی را رقم مبزند .
به هر حال بازار این رورزها خوب درگیر خبرهای بنیادی شده و کمی ژست بازیگرای قدیمی را گرفته است که میخواهد لوتی باشد و لات قدیم و کمی هم مثل قبل کار کند باید دید چقدر می تواند این ژست را نگه دارد ولی گزارش های ۹ ماهه از این منظر اهمیت دارد که کف محکمی در قیمت شرکت ها ایجاد میکند که بسیاری از سهم ها به نوعی در مقابل افت های بیشتر بیمه می شوند چرا که تا حدودی متوجه می شویم که سود سال ۹۷ که مبنای تقسیم سال ۹۸ است در چه حد و مرزی خواهد بود . یک باردیگر این موضوع را بیان کرده بودیم تقریبا از هفته بعد این موج قوی گزارش دهی آغاز می شود وما ۱۰ روزکاری با دو موج بسیار خاص گزارش مواجه هستیم که برای سال ۹۸ اسم آن را بزنگاه کدالی گذاشته ایم گزارش ۹ ماهه و گزارش دی ماه ! یعنی با برنامه عزیزان در سازمان بورس که پیش بینی درامد حذف شده است امسال این مقطع ۱۰ روزکاری مهم ترین مقطع انتشار اطلاعیه هاست و پس از ان وفقط ۱ مقطع اخر بهمن گزارش ماهانه را داریم و باقی همه چیز به سال ۹۸ موکول می شود ... امیدواریم بازار از این کارت خود درست استفاده کرده و آن را نسوزاند !
و اما به نظر قیمت نفت نیز از دیگر مواهب خوب این روزها در بازار است بازار با نفت سقوط کرد و حالا با نفت نه این که روند صعودی سنگین بگیرد ولی به هر حال به برگشت او واکنش نشان میدهد نفت می تواند مداوای درد بسیاری از صنایع ما باشد ولی درداصلی یعنی بی پولی و قفل شدن پول ها در گروه های بانک و خودرو همچنان در بستر بدن بیمار بازار جا خوش کرده و جدت شدن از این بستر برای او با سرعت ممکن نیست ...
به هر حال به نظر میرسد از امروز تا نیمه های بهمن بازار خوبی را داریم شاید البته این بار گزارش ماهانه دی کمی از اذر ضعیف تر باشد ولی امیدواریم خیلی فاصله نداشته و گزارش ها مناسب باشد . ای کاش عزیزان در بورس باردیگر این اخرین حرف ما را گوش کنند در بهمن ماه نیز به شرکت ها بگویند سود سال ۹۸ را پیش بینی کنند این اخرین فرصت هاست و شک نکنید باعث می شود در ان مقطع نیز بازار با بمباران خبرهای خوب بنیادی مواجه شود ...
متن از کانال بتاسهم

کد متن: 11410گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانمرضيه طالمي  (17:16   1397/10/17)

کگل
شرکت سرمايه گذاري و توسعه گل گهر از زیر مجموعه های #کگل در 3 ماهه گذشته 330 میلیارد ریال سود فروش سرمایه گذاری ها شناسایی کرده است
متن از کانال بتاسهم

کد متن: 11409گروه: تالار شیشه ای بورس تهران


...
597
...

ثبت متن در تالار گفتگو

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

2328