فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تعداد متنها: 589
...
7
...

ياسمن داريوش   (16:34   1397/9/16)

فاراک بروزرساني
متن از رضا فتاحی
فاراک بروزرسانی
💎سیگنال اختصاصی💎
با شروع رشد از کف حمایتی روند صعودی خودشو شروع کرد که طبق بررسی قبلی مدتی در فاز اصلاحی بود که بعد از اتمام اصلاح با تقاضای بازار همراه شد 😍👌🏻
محدوده 200 و 340 تومان اهداف و مقاومت های پیش رو برای رسیدن به اهداف بالاتر هستند💎🎯
📊تحلیلها،اخبار و سیگنال جدید

کد متن: 10658گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (16:04   1397/9/16)

روانشناسي معاملاتي
روانشناسی معاملاتی
🔶ذهنتان را از پیشفرض ها خالی کنید!
🎯 تاکید بر ایده هایی که موید باورهای فرد است و نادیده گرفتن آنچه با باورهای او در تضاد است باورگرایی نامیده می شود. معمولاً افراد دنبال اخبار و اطلاعاتی می روند که مفروضات اولیه آنها را تایید کند و از پذیرش اطلاعاتی که با پیشفرضهای ذهنی آنها در تضاد باشد، خودداری می کنند. در بازار سهام نیز بسیار اتفاق می افتد که فردی سهام شرکتی را می خرد و به دنبال اطلاعاتی می گردد تا بر درستی این خرید صحه بگذارد، حتی اگر واقعیت چیز دیگری باشد!
@EBOOKBOURSE
🎯 این خطای شناختی در بازارهای مالی بسیار شایع است و می تواند عملکرد بعدی سرمایه گذاران را تحت تأثیر قرار بدهد. بسیاری از سرمایه گذاران وقتی برای بار اول سهمی را می خرند و در آن زیان می کنند، نسبت به آن بدبینی پیدا می کنند و همین امر سبب اتخاذ موضع تدافعی در برخوردهای بعدی نسبت به آن سهم می شود.
@EBOOKBOURSE
🎯 تفکرات کلیشه ای در اغلب موارد باعث ایجاد بسیاری از مقاومت های بی مورد در تصمیم به خرید و فروش می شود. به عنوان مثال صرف وجود یک حقوقی خاص در ترکیب سهامداران یک شرکت، گاهی باعث تفکر کلیشه ای توسط برخی سهامداران نسبت به شرکت مربوطه و عدم تمایل به خرید در آن سهم می شود. علت می تواند بازی خاصی7 باشد که این حقوقی در سهم دیگری انجام داده و احتمال تکرار آن در سهم مربوطه نیز وجود دارد، حال آن که در واقعیت این اتفاق به ندرت می افتد و هر سهمی راه خودش را می رود. مهم است که به هنگام فعالیت در بازار، ذهن خود را از پیشفرضهایی که برایتان شکل گرفته پاک کنید و اطلاعات را بدون سوگیری ذهنی تحلیل کنید.
@EBOOKBOURSE
🎯 این که سهم یا سهم هایی در گذشته مورد بی مهری بازار قرار گرفته اند، نباید باعث شود نگرش شما نسبت به آن گروه و صنعت به طور کلی منفی شود. به طور مشابه نباید تصور کنید اقبالی که بازار در گذشته به یک سهم یا صنعت داشته لزوماً در آینده نیز ادامه خواهد داشت. بلکه در هر شرایطی با توجه به موقعیت ها و شرایط پیش آمده و با توجه به اطلاعات حال حاضر و فارغ از پیشفرضهای ذهنی مثبت و منفی باید به تصمیم گیری راجع به خرید یا فروش بپردازید.
متن از EBOOKBOURSE

کد متن: 10657گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:53   1397/9/16)

نمودار شاخص کل/دلار و نمودار شاخص خودرو و بانک به دلار
نقل از مهدی میرزایی:

در مورد نمودار شاخص کل/دلار و نمودار شاخص خودرو و بانک به دلار به زبان ساده توضیحاتی ارائه کنم. فرض کنید ارزش بازار سهام (یعنی ارزش سهام همه شرکتهای بورس) 500 هزار میلیارد تومان است. نرخ دلار هم 5000 تومان است. ارزش بازار سهام به دلار ( یعنی با چند دلار میتواند کل سهام بورسی را خرید) 100 میلیارد دلار می شود. حالا نرخ دلار به 10 هزار تومان افزایش می یابد. ارزش بازار سهام به دلار به 50 میلیارد دلار کاهش می یابد. یعنی حالا با نصف آن مبلغ میتوان همه شرکتهای بورسی را خرید، در حالی که قیمت کالاها و ارزش دارایی های همان سهام دو برابر شده است! در این صورت نسبت شاخص کل/دلار پایین می آید. ارزش بازار سهام به دلار در اوج بازار گاوی 92 حدود 200 میلیارد دلار بود و اکنون در مرز 100 میلیارد دلار! یعنی براساس نرخ تورم، بازده سهامداران بورسی خیلی پایین تر از سایر بخش ها بوده است.
در مدت اخیر که دلار از 3800 به 19 تومان افزایش یافت، علی رغم رشد 100 هزار واحدی شاخص کل، این نسبت از 2.37 تا 0.93 سقوط کرد. پایین ترین کف تاریخی 0.80 بوده است و در دوبار گذشته از این محدوده بلند شده و تا 2.38 و 2.99 واحد بالا رفته است (یعنی شاخص کل بالا رفته و دلار ثابت مانده). این نمودار نشان میدهد سهام منطبق با تورم واقعی اقتصاد بالا نرفته است و بازار سهام هنوز بازدهی متناسب با تورم نداشته است. یعنی سهامداران بورسی فعلا عقب مانده اند و سهام بسیار ارزان قیمت است!!!چون حتی در بورس ونزوئلا نیز علی رغم تورم سنگین در اقتصاد آن کشور، شاخص بورس اش مطابق تورم بالا رفت.
این نسبت قطعا در درازمدت رشد میکند؛ اما چون صورت و مخرج این کسر هر دو متغیر هستند، برای رشد آن یا باید دلار ثابت بماند ، بازار بالا برود یا بازار ثابت بماند و دلار به 5000 تومان سقوط کند که به نظر گزینه اول منطقی تر باشد. چون در دوبازار گاوی قبلی، ابتدا دلار بالا رفت، بازار ماند، سپس بازار رفت و دلار ماند و این نسبت از کف های خودش بلند شد و بین سقف دلار و سقف بازارهای گاوی قبل یکسال فاصله بود.
نکته دیگر رشد دوسال گذشته سهام پیشتاز بازار صرفا بخاطر دلار نبوده، بلکه قیمتهای جهانی رشد قابل توجهی داشتند. در بازار گاوی 92 علی رغم اینکه بازارهای جهانی در وضعیت مطلوبی نبودند، همین سهام صرفا براساس نرخ دلار چندبرابر بالا رفتند.

کد متن: 10656گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:51   1397/9/16)

فعالان بازار سهام و فعالان بازار فارکس
نقل از مهدی میرزایی:
.
در مورد نمودار اوراق قرضه 10 ساله امریکا به زبان ساده توضیحاتی ارائه کنم که برای فعالان بازار سهام و فعالان بازار فارکس مفید است.
💠 مطابق این نمودار در اردیبهشت سال جاری پیش بینی کردم نرخ بهره 10 ساله تا 3.4درصد بالا می رود ( تا 3.26 رشد کرد) و فدرال رزرو نرخ بهره کوتاه مدتی را نیز بالا میبرد, دلار قوی می شود و فلزات تضعیف که همین شد و در 3 نوبت نرخ بهره بالا رفت و شاخص دلار از 89 تا 97 رشد کرد و مس, روی, آلومینیوم و سرب سقوط کردند.
✅همچنین در توضیحات عنوان شد که پس از رسیدن به هدف موج 5 از C, نرخ بهره نزولی شده و دلار وارد موج C بزرگی می شود و سقوط میکند.حالا با توجه به انکه به هدف موج 5 از C رسید, خط روند افزایشی را از دست داده و در محدوده 2.8 است و پیش بینی می شود تا 2.2 و 2 درصد افت کند, پیش بینی ام این است که وال استریت افت میکند, نرخ بهره فدرال رزرو در سال بعد کاهشی است (رییس بانک مرکزی امریکا هم گفته این اخرین دور افزایش نرخ بهره است), نرخ رشد اقتصادی آمریکا کاهشی می شود( زیرا ترامپ ظرفیت های خالی را فعال کرده و سال بعد خبری از رشدهای عجیب و غریب نداریم) و دلار در برابر یورو و سایر ارزها ضعیف میشود. اینجا نقطه ای است که ماه ها منتظرش بودم.
❇️اقتصاد امریکا وارد یک شبهه بحران می شود و فدرال رزرو برای تحریک اقتصاد و گسیل سرمایه ها به بازار سرمایه مجبور است نرخ بهره را پایین بیاورد و این یعنی تضعیف دلار و تقویت کامودیتی ها!!
✳️نتیجه: اگر این وضعیت ادامه دار باشد و پازل های بعدی این پیش بینی درست باشد باید منتظر دور جدید رشد فلزات باشیم. زیرا از بهمن سال قبل نظرم تقویت دلار در موج B و رشد تا 95-97 واحد بود. اکنون دلار در این بازه است و منتظر شروع روند نزولی جدیدش هستم. شروع روند نزولی جدید اخرین تکه از پازل پیش بینی ام در مورد روند حرکتی شاخص دلار در دوران ترامپ جمهوری خواه و شروع رالی جدید فلزات اساسی است. پیش بینی شروع رالی فلزات اساسی و لیدر شدن آنها در بورس تهران به اسفندماه 95 و پایان 5 موجی صعودی دلار در 104 واحد و آغاز سقوط آن برمیگردد (شروع رالی سنگین فلزات و پیشتازی آنها در بورس تهران در سابقه کانال موجود است).

کد متن: 10655گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:50   1397/9/16)

نفت برنت در يک ناحيه کليدي قرار دارد
نقل از مهدی میرزایی:
.
نفت برنت در یک ناحیه کلیدی قرار دارد که در تئوری دکتر آلن اندروز به خط میانه median line مشهور است. دو خط, پیرامون خط میانه قرار دارد که خطوط عمل و عکس العمل هستند. خط میانه خطی چندمحوره ای است که به صورت نقاط حمایت/مقاومت عمل میکند و وظیفه تغییر فاز بازار را برعهده دارد. قیمتها حول خط میانه دوران میکند. خط میانه در نفت برنت 57.76 دلار است. تا زمانی که قیمت این ناحیه را از دست نداده نباید نگران ادامه ریزش باشیم.

کد متن: 10654گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:49   1397/9/16)

شاخص (VIX (volatility index وال استريت:
نقل از مهدی میرزایی:
.
از خط روند کاهشی که از سال 2008 آغاز شده گذر کرده و با گذر از ترازفیبوناچی مقاومتی میتواند به سمت 30 بالا برود! احساس ترس در میان سرمایه گذاران بازار وال استریت در حال افزایش است.
💠شاخص (VIX (volatility index شاخص نوسانات بازار یا شاخص ترس و طمع در بورس است. در بورس‌های پیشرفته دنیا و به‌طور مثال در بورس آمریکا یکی از شاخص‌های مهم که محاسبه و در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد شاخص VIX است.
به‌طور کلی مقدار بالای VIX به معنای افزایش ترس سرمایه‌گذاران تعبیر می‌شود. ضریب Vix بالاتر از مرز 20=بحران
🔶جای خالی شاخص نوسانات بازار VIX در بازار سرمایه ایران احساس می شود.

کد متن: 10653گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:45   1397/9/16)

#بیت_کوین btc/usd:
نقل از مهدی میرزایی:
.
درون یک الگوی زیگزاگ نزولی در حال افت از محدوه 20 هزار دلار است و اکنون درون میکروموج 5 از C قرار دارد و نهایتا میتواند تا 3023$ افت کند. آنجا به خط چندمحوره مهمی برخورد میکند. اسیلاتورها نیز به محدوده فروش مفرط(عاطفی) رسیده اند!
💠سرمایه گذاران میتوانند با حد زیان زیر 3000$ (حدّ زیان⛔️ کوچک) وارد موقعیت معاملاتی buy خرید برای سوار شدن بر X موج برگشتی شوند.
قیمت یک بیت کوین: 35 میلیون تومان😳🚶‍♂🚶‍♂

کد متن: 10652گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:30   1397/9/16)

مذاکره با آمريکا
نقل از دکتر مرتضی عباد:
.
فرض کنید یه آدم قلدر و لات و حتی یه نیمچه دیوانه ای یه خیابانی رو بسته و میگه هیشکی حق نداره از اینجا رد شه و هر کی رد میشه میزنه شیشه ماشین و کله اش رو می شکنه!!!
شما در کنار اینکه ناراحتی از این اتفاق و شاید یه اقدامی هم بکنی برا رفع این مشکل ولی عاقلانه اش این هست که از آن خیابان تا اطلاع ثانوی رد نشوی و نمی شوی.
داستان امریکا و تحریم ما و رفتار دنیا هم در خوشبینانه ترین حالتش همین هست، حالا شاید یه ذره ناراحتی هم داشته باشن از تحریم ولی رد نمی شوند تا با قلدر طرف نباشند، همین داستانِ گرفتن دختر صاحب هواووی هم برا این هست که بقیه بیشتر بترسن و سر و صدا کنه!
اینکه ایران چرا مذاکره نمیکنه به خاطر این نیست که واقعا فک می کنن تحریم ها تاثیر نداره، نه!!! همه می دونن تاثیر داره و بدجور هم تاثیر داره، بحث اینجاست که به این نتیجه رسیدن مذاکره تاثیر نداره!!!

کد متن: 10651گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:29   1397/9/16)

#پکرمان #پتاير #پکوير #پاسا
کانال تحلیلی بازار سرمایه:
.
💢 ماده اولیه تولید لاستیک ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت می‌کند
📌 ثبت سفارش انواع کائوچوی طبیعی که به عنوان ماده اولیه تولید تایر مورد استفاده قرار می‌گیرد، در گروه یک اولویت ارزی برای واردات قرار گرفت.
🔗 سازمان تجارت استان کرمان بزرگترین وارد کننده کائوچوی طبیعی کشور به دلیل قرار داشتن کارخانه بارز در آن ، با این بخشنامه ابلاغیه رسمی مبنی بر دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی مورد خطاب قرار گرفته است.
✍️ تحلیلگران باهوش بازار سرمایه اگر به محاسبه سود شرکتهای لاستیک، بخصوص برای سال مالی آینده بپردازند، حتما چند ده درصد بالاتر هم، خریدار سهام این شرکتها خواهند بود.

کد متن: 10650گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:28   1397/9/16)

ظرفيت خالي بازار متانول دنيا و راه اندازي طرحهاي متانول ايران
یادداشتهای کاظم نادر علی:
.
در سال 2016 حدود 40% از ظرفیت تولید متانول خالی بود چون خیلی از کشورها که واحدهای تولید متانول آنها بر پایه مصرف ذغال بود عملا با قیمت 200-240 دلار قادر به تولید متانول نبودند بمرور با تعطیلی واحدها و برگشت قیمت نفت و ذغال شاهد جهش قیمت متانول بودیم.
با رشد قیمت متانول به 350-400 دلار در سالهای 2017-2018 این ظرفیت خالی از 40 به 30 درصد کاهش یافت و شاهد افزایش تولید بودیم.
بازار متانول نیز متاثر از افت قیمت نفت با سقوط قیمتی همراه شده البته متانول عمدتا دنباله رو قیمت ذغال است ولی ترس از رکود و آمار ضعیف پی ام آی چین در دو ماه اخیر و کاهش رشد اقتصادی این کشور از 6.9 به 6.5 و جنگ تعرفه ها همگام با ریزش قیمت نفت و افزایش عرضه در بازار متانول سبب افزایش فشار و عقب نشینی خریداران شده
در این بین خبرهایی که از کشورمان به گوش میرسد راه اندازی فاز اول متانول بوشهر-متانول کاوه-متانول مرجان که انتظار میرود تا پایان سال 2019 به ظرفیت اسمی تولید برسند
تولید متانول کشورمان 5 میلیون تن در سال است که با وارد مدار شدن این 3 مجتمع تولید متانول ایران به 15 میلیون تن ارتقاء خواهد یافت.
کل مصرف متانول در ایران 200 الی 235 هزار تن در سال است یعنی عمده این محصول باید صادر شود.

کد متن: 10649گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:26   1397/9/16)

ميانگين هاي متحرک يکي از مباني اوليه تحليل هاِي نموداري
همانظوریکه می دانید میانگین های متحرک یکی از مبانی اولیه تحلیل هاِی نموداری می باشند که در عین سادگی می توانند فضایی را که قیمت فعلی در آن قرار دارد را نسبت به برآیند تفکرات روزهای و هفته های گذشته معامله گران را سنجید. واقعیت اینست که میانگین هایی که بر اساس عنصر منفرد قیمت محاسبه می شوند خطا پذیرند. بر این اساس در محاسه میانگین های محاسبه شده در جدول ارایه شده از عنصر حجم نیز استفاده شده است تا بتوان برآیند شفاف تری از تفکرات معامله گران استنتاج نمود.
از چندین دیدگاه می توان از این نمودارها استفاده نمود. این نمودار ها و جداول می گویند سهمها در چه فضایی حرکت می کنند. مقاومت ها و حمایت های محتمل کجاها هستند.
در مورد سهمی مثل خبهمن در حال حاضر قیمت پایانی میانگین 7 و 30 روزه را رد کرده و در تقابل با میانگین شصت روزه است. با توجه با اینکه میانگین های 7 و 30 روزه هم ارتفاع هستند یعنی سهم در بازه سی روزه کف سازی کرده است (محدوده حمایتی خوب) و با توجه باینکه سهم در آستانه رد شدن از میانگین شصت روزه است می توان انتظار این را داشت احتمال رشد این سهم زیاد است.
مورد بعدی سهمی مثل شلیا است. بوضوح سهم در روند صعودی است. قیمت پایانی بزرگتر از میانگین هفت روزه بزرگتر از میانگین سی روزه بزرگتر از میانگین شصت روزه.
اینکه شما چگونه ازآنها استفاده کنید امریست کاملا شخصی اما منطقاً سهمی که در چند دوره میانگین نزدیکتر بهم دارد یعنی کف سازی مناسبی داشته است و چنانچه قیمت فعلی سهم در محدوده کف های میانگین باشد می تواند گزینه کم خطر تری باشد.

کد متن: 10648گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (14:25   1397/9/16)

چگونه معامله کنيد تا سرمايه اوليه را از دست ندهيد ؟

✍️ این مقاله با رای موافق ۵ نفر از تیم تحقیق محمد حسین ادیب و نظر مخالف محمد حسین ادیب منتشر میشود
1️⃣بازار از ٧ مهر رو به افول است ، بازار ارز ، کالا و سهام رو به کاهش سنگین است و معاملات مسکن ، به مرز توقف نسبی رسیده است
2️⃣یک فعال اقتصادی موفق کسی است که بتواند تشخیص دهد بازار در حال صعود است یا بازار رو به افول و اگر این را نتواند تشخیص دهد ، به سادگی ثروت خود را از دست می دهد
🔹پانزده کانال تلگرامی بالای ٢٠ هزار بازدید در روز که در مورد قیمتها فضا را کتترل می کردند و به مردم خط می دادند در فاصله ١٣ مرداد تا ٧ مهر مورد ارزیابی قرار گرفتند ، ١٣ کانال تلگرامی نتوانستند پیش بینی کنند روند بازار بعد از ٧ مهر نزولی است و مردم را تشویق به خرید از ٧ مهر تا ١٣ آبان کردند، بازدید از این ١۵ کانال روز گذشته ، بطور متوسط ٢٣ درصد مهر ماه است ، فصای تلگرام این افراد را طرد کرد
🔹با توصیه های دیگران سرمایه گذاری نکنید چون بخش اعظم آنها اشتباه می کنند
🔹عده ای ارز را به بالاترین قیمت می خرند و زمانی که قیمت به پایین ترین نقطه رسید ، می فروشند
🔹چرا مردم تحلیل های اشتباه را پذیرفتند ؟ تحلیل های این کانال ها مورد بررسی قرار گرفت ، در ٩۵ درصد موارد ، تحلیل ها مبتنی بر یک تا ٣ فاکتور بود مثلا یک استاد دانشگاه بر اساس ٢ فاکتور می گفت که اقتصاد ایران ونزوئلایی و دلار از صد هزار تومان عبور می کند
🔹در هیچ موردی بر اساس کمتر از ده فاکتور تصمیم نگیرید
🔹یک فعال اقتصادی باید حرکت سرمایه در بخش های مختلف را رصد کند و بعد تصمیم بگیرد و بر اساس رصد سرمایه تنها در بخشی که در آن شاغل است ، نباید تصمیم بگیرد ، حداقل چهار بخش را رصد کنید و بعد تصمیم بگیرید( از شمایی که این مطلب را می خوانید درخواست می کنم یک صفحه A۴ تهیه کنید و چهل عاملی که بر اساس آن تصمیم می گیرد را بنویسید )
🔹پس چهار بخش را رصد کنید و هر بخش را هم با ده مولفه اندازه گیری کنید و بعد تصمیم بگیرید :
مردم سه دسته اند :
✅آدم های با سواد
✅آدم های بیسواد
✅آدم های کم سواد
دسته اول و دوم خطری برای مردم ندارند ، خطر از ناحیه افراد کم سواد است
🔓کم سواد ها همان کسانی هستند که بر اساس ٢ تا ٣ مولفه نرخ دلار پیش بینی می کنند
🤣اگر بر اساس کمتر از چهل مولفه در موردی تصمیم گرفتید اگر ورشکست نشده اید آدم خوش شانسی هستید
✅به هر سو ، بخشی از موفقیت انسان به شانس بستگی دارد
🗝اگر بر اساس مطالب این کانال تصمیم می گیرید لیستی تهیه کنید مبتنی بر ۴٠ نکته از ۴ وجه متفاوت از مطالب کانال و بعد تصمیم بگیرید
🌪کسانی که بر اساس کمتر از ۴٠ عامل تصمیم می گیرند ، اخراجی های از بازارند
🌞فرق آدم های ثروتمند و فقیر ، یک نکته است ، آدم های ثروتمند به مولفه های بیشتری در تصمیم گیری توجه دارند ، انسان های فقیر ،کسانی هستند که عمدتا سه وجهی اند ، یعنی فقط با یک تا ٣ فاکتور تصمیم می گیرند ، هر چه تعداد فاکتور های شما بیشتر باشد ، ثروتمند تر اید
🔹پانزده کانالی که با ٢ تا ٣ فاکتور نرخ ارز پیش بینی می کردند و در مقطع ١۶ مرداد تا ٧ مهر فضا در کشور را در دست داشتند ، هزاران نفر را به دنبال خود کشیدند و هزاران نفر را به خاک سیاه نشاندند ، اما به استثنای خطا در این حوزه از ده منظر دیگر ارزیابی شدند که بسیار کیفی و پر بار ارزیابی شدند
استعداد بد فهمیده شدن :
مطالب فوق ، استعداد بد فهمیده شدن دارد ، روند بازار نزولی است اما مطالب فوق به این معنا نیست که روند نزولی بازار ادامه دارد ، مطالب فوق به این معناست که بازار از ٧ مهر تا کنون ، نزولی بوده اما اینکه بازار منبعد نزولی است یا نه ، تحلیل دیگری است
@adibmh
پانوشت محمد حسین ادیب
✅از ابتدای فعال شدن کانال تا کنون در ٢٩٧ مورد ، آینده پیش بینی شده است در چهار مورد ، پیش بینی نادرست بوده است، بررسی شد علت پیش بینی اشتباه چه بوده است ؟ در هر چهار مورد فقط بر یک مولفه تاکید شده بود، این نقص در تیم تحقیق هم باید برطرف شود ، من موافق بودم که به جای انتشار عمومی ، ابتدا این مشکل را در خودمان حل می کردیم
✅رطب خورده ...
✅حتما در هر چهار مورد ، پیش بینی نادرست به اطلاع مخاطب کانال خواهد رسید و تاکید یک وجهی و نتیجه گیری نادرست از یک مولفه ، در معرض دید قرار می گیرد
✅استخدام کلمات در مقاله تند بود ، زهر مقاله باید گرفته می شد ، اما در مواردی که بیش از نصف تیم تحقیق ، بر انتشار مقاله ای اصرار داشتند من مانع نمی شوم

کد متن: 10647گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (00:39   1397/9/16)

??توصيه هاي ميلياردي وارن بافت
🔸توصیه های میلیاردی وارن بافت
🔹 بازی بلند مدت رو انتخاب کنید
🔹 طرز فکر گروهی را کنار بگذارید
🔹 با پول خودتون سرمایه گذاری کنید
🔹 بدونید کی باید جلوی ضرر رو بگیرید
🔹 خیلی روی پول تمرکز نکنید
🔹نظر به آینده داشته باشید نه گذشته
🔹 همیشه درصدد یادگیری باشید و فروتن
🔹 ارتباطاتتون رو با دیگران قوی کنید و با بقیه به نحو احسن برخورد کنید
🔹همیشه قیمت بالاتر نشان دهنده خدمات بهتر نیست
مطلب از کانال weblog

کد متن: 10646گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (00:39   1397/9/16)

سرمايه گذاري خوارزمي
وخارزم (سرمایه گذاری خوارزمی)
🔹بررسی وضعیت بر اساس آخرین گزارشات
▪️اطلاعات به ازای هر سهم :
▫️ارزش روز پرتفوی شرکتهای بورسی = 130 تومان
▫️ قیمت تمام شده پرتفوی شرکتهای بورسی = 68 تومان
▫️قیمت تمام شده پرتفوی شرکتهای غیر بورسی = 75 تومان
▫️جمع قیمت تمام شده پرتفوی بورسی و غیر بورسی = 143 تومان
▫️حقوق صاحبان سهام بر اساس آخرین گزارش = 139 تومان
▫️قیمت روز سهم = 89 تومان
▫️ارزش ناو سهم با روش محاسباتی توپولی = 201 تومان
مطلب از کانال weblog

کد متن: 10645گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (12:47   1397/9/15)

خبر (صنعت بيمه)
خبر (صنعت بیمه)
🔹غلامرضا سلیمانی گفت: چند ماه قبل این بحث را مطرح کردیم تا مالیات بر ارزش افزوده به شرکت‌های بیمه تعلق نگیرد و این در وزارت اقتصاد مصوب شده و سازمان امور مالیاتی نیز پذیرفته و در حال حاضر به مجلس فرستاده شده است
▫️رئیس بیمه مرکزی افزود: همچنین در بودجه ۹۸ مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های بیمه حذف شده است.
✔️ این خبر تاثیر مستقیم روی صورتهای مالی شرکتها ندارد ، چون مالیات بر ارزش افزوده از مشتری دریافت و به دولت پرداخت میشود. اما با کاهش هزینه های بیمه ای می تواند باعث جذابیت بیشتر خرید بیمه توسط مردم شود.
متن از کانال.. weblog

کد متن: 10642گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (12:45   1397/9/15)

بازار سرمايه
متن از سعید قاسمی
بازار
همانطور که دوستان عزیز بارها و بارها در طول حضورشون در بازار سرمایه مشاهده کردند،فضا و جو روانی بازار به راحتی و با یک خبر تغییر میکنه.
یه روز جو ناامیدی حاکمه و صحبت از رفتن به دره های نابودیست😂.
روز بعد با یک خبر دیگه میبینیم جو شادی و رفتن به قله های پیروزی.
واقعیت اینه که نباید درگیر فضا سازیها شد.اون لحظه ای که سهمتون منفیه به این فکر کنید که تا لحظاتی دیگر میتونه با یک خبر مثبت بشه و در لحظاتی که سهممون سبزه ،امکان داره این وضع پایدار نباشه.
پس راه چاره چیه؟
از نظر بنده و انچیزی که بنده دریافتم ،خرید در منطقه مناسب قیمتی و پایبند بودن به تحلیل.اسیر جو روانی بازار شدن جز ایجاد بی نظمی فکری ،چیز دیگری به همراه نداره.

کد متن: 10641گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (12:44   1397/9/15)

بازار سرمايه
بازار
همانطور که دوستان عزیز بارها و بارها در طول حضورشون در بازار سرمایه مشاهده کردند،فضا و جو روانی بازار به راحتی و با یک خبر تغییر میکنه.
یه روز جو ناامیدی حاکمه و صحبت از رفتن به دره های نابودیست😂.
روز بعد با یک خبر دیگه میبینیم جو شادی و رفتن به قله های پیروزی.
واقعیت اینه که نباید درگیر فضا سازیها شد.اون لحظه ای که سهمتون منفیه به این فکر کنید که تا لحظاتی دیگر میتونه با یک خبر مثبت بشه و در لحظاتی که سهممون سبزه ،امکان داره این وضع پایدار نباشه.
پس راه چاره چیه؟
از نظر بنده و انچیزی که بنده دریافتم ،خرید در منطقه مناسب قیمتی و پایبند بودن به تحلیل.اسیر جو روانی بازار شدن جز ایجاد بی نظمی فکری ،چیز دیگری به همراه نداره.

کد متن: 10640گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (12:43   1397/9/15)

گسترش‌سرمايه‌گذاري‌ايران‌خودرو
خگستر (گسترش‌سرمايه‌گذاري‌ايران‌خودرو)
🔹بررسی وضعیت بر اساس آخرین گزارشات
▪️اطلاعات به ازای هر سهم :
▫️ارزش روز پرتفوی شرکتهای بورسی = 313 تومان
▫️ قیمت تمام شده پرتفوی شرکتهای بورسی = 197 تومان
▫️قیمت تمام شده پرتفوی شرکتهای غیر بورسی = 78 تومان
▫️جمع قیمت تمام شده پرتفوی بورسی و غیر بورسی = 275 تومان
▫️حقوق صاحبان سهام بر اساس آخرین گزارش = 496 تومان
▫️قیمت روز سهم = 368 تومان
▫️ارزش ناو سهم با روش محاسباتی توپولی = 612 تومان
متن از کانال.. weblog

کد متن: 10639گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (12:42   1397/9/15)

سهم هاي بيمه اي

👈🏼 بعضی سهامها نظیر بیمه خاورمیانه ، بیمه حکمت و... در حال حاضر زیر 100 تومان معامله می شوند ، این زیر 100 تومان معامله شدن شمارو از واقعیت منحرف نکنه
این شرکتهایی که جلوی نمادشون نوشته شده "50% سرمایه پرداخت شده " یعنی اینکه نصف سرمایه ثبت شده توسط سهامداران پرداخت الباقی در آینده که در مجمعی مستقل تصمیم گیری خواهد شد از سهامداران دریافت میشود
در این حالت دیگه نیازی به ثبت سرمایه جدید نیست !!! چرا که سرمایه قبلا ثبت شده ولی طبق قوانین موجود نصف سرمایه پرداخت شده
معامله این تیپ سهامها زیر 100 تومان به این معنی نیست که قیمت زیر ارزش اسمی معامله میشه !
به عنوان مثال بیمه خاورمیانه که امروز 72 تومان معامله شد در واقع قیمت اصلیش 122 تومان ، چرا میگم قیمتش همین 122 چون اولا شما تعهد به پرداخت الباقی مبلغ سرمایه هستید و در ثانی در مجمع بر اساس سرمایه ثبت شده به شما سود تقسیم میشه
در محاسبات دیدم که بعضی ها میان قیمت دو برابر میکنند و میگن چون نصفش پرداخت شده قیمت باید ضرب 2 کردم و میان میگن 72 *2 = 144 تومان !!! این غلط
قیمت حقیقی بیمه خاورمایه 122 تومان چرا که خریدار 72 تومان در حال حاضر پول پرداخت میکنه و در کنارش متعهد هر زمان 50 تومان الباقی از طرف شرکت و طبق ضوابط و بعد از مجمع مخصوصی که تشکیل خواهد شد و از شما مطالبه میشود می بایستی به حسب شرکت واریز شود . ( تقریبا و نه دقیقا مشابه افزایش سرمایه حساب میشه ولی با سازکار خاص )
برخی هم فکر میکنند چون گفته شده 50% سرمایه پرداخت شده سود شرکت باید در 2 ضرب کرد ( دو برابر کرد ) و یا وقتی در مجمع 50 ریال به هر سهم تقسیم شده این 50 ریال یعنی 100 ریال !!! این اشتباه ، سود همون 50 ریال که در مجمع اعلام میشه یعنی ملاک عمل همون سرمایه ثبت شده هست و کاری نداریم و ندارند که شما نصفش پرداخت کردید یا کلش
برای اینکه به اشتباه نیفتید میزان سود قبل از تقسیم بر تعداد سهام خودتون دستی محاسبه کنید .
موفق باشید / توپولی
متن از کانال.. weblog

کد متن: 10638گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (03:03   1397/9/15)

? آيا تعادل جديد بازار ارز پايدار است؟

✍️حسین عبده‌تبریزی
🔻چرا از آن نرخ 19000 تومان دلار به نرخ‌های پایین‌تر از 12 هزار تومان امروز رسیدیم؟ به‌تدریج با توجه به وقایعی که در بازار ارز رخ داد و با فرارسیدن ضرب‌الاجل ترامپ در 13 آبان، شاهد بودیم که قیمت ارز به سمت بالا حرکت نکرد. در این فاصله بانک مرکزی تمهیداتی را در نظر گرفت و البته اختیاراتی خاص به رئیس‌کل داده شد تا بتواند این بازار را جدی‌تر مدیریت کند. بانک مرکزی نقش مثبت داشته است.
🔻در حال حاضر، بانک مرکزی گاه در بازار ارز حضور پیدا می‌کند و با مداخله‌های محدودی طبعاً تلاش می‌کند نرخ بازار هیجانی نشود و اقدامات آن هم اثرگذار بوده است. از طرف دیگر، با تمهیداتی در مقررات و اجرای آنها، خروج سرمایه از کشور کندتر شده است. مثلاً با اعمال محدودیت بر تراکنش دستگاه‌های پوز و تعیین سقف برای آنها، گردش معاملات سفته‌بازانه ارز، کندتر شده است.
🔻بدیهی است که اگر مواظب شبه‌پولی نباشیم که در بانک‌ها خلق می‌شود، و اگر اصلاحات بانکی را به عقب بیندازیم، نقدینگی جدیدی که ایجاد می‌شود، اوضاع را بدتر کرده و نرخ ارز را بالاتر می‌برد.
🔻کاهش نرخ ارز اثر خود را بر قیمت کالاها به‌سرعت نشان نمی‌دهد. اگر این کاهش پایدار نباشد، اصلاً نشان نمی‌دهد؛ چسبندگی قیمت‌ها واقعیتی است. عرضه‌کنندگان کالاها در بازار با شکل‌گیری انتظارات در مورد قیمت ارز سعی می‌کنند قیمت‌ها را به هر طریقی بالا ببرند؛ به همین جهت، وقتی انتظارات افول می‌کند، آنها در مقابل کاهش قیمت‌ها از خود مقاومت نشان می‌دهند.
🔻نمی‌توان انتظار داشت همان‌قدر که با افزایش نرخ ارز و شکل‌گیری انتظارات، قیمت کالاها به سرعت افزایش یافته، قیمت‌ها با همان سرعت و متناسب با کاهش نرخ ارز، تعدیل شود.تعدیل قیمت ارز بر روی کالاها با توجه به چسبندگی قیمت‌ها بلافاصله انعکاس نمی‌یابد و تا حدودی طول می‌کشد. وقتی قیمت‌ها نزولی است، این زمان طولانی‌تر است.
🔻در شرایط فعلی اقتصاد ایران و به ‌ویژه به دلیل تحریم‌ها به نظر می‌رسد سیاستگذار عزم خود را جزم کرده تا به هر طریقی در بازارها دخالت کند.این دخالت‌ها هزینه معاملات را افزایش می‌دهد؛ فشار بیشتری هم به تولیدکنندگان تحمیل می‌کند و در نتیجه اختلال در روند تولید ایجاد می‌شود.
🔻در شرایطی که قیمت ارز متعادل شده و فاصله آن با نرخ سامانه نیما کمتر شده باید سیاستگذار تلاش کند سیستم چندنرخی ارز را تغییر دهد و با نرخ واحد تعادلی، بازار ارز را اداره کند. با توجه به تحریم‌ها و اینکه کشورهای خریدار نفت ارز به ایران تحویل نخواهند داد و می‌دانیم به عنوان مثال جنس ارز هند با ارز کره تفاوت دارد، امکان تک‌نرخی کردن وجود ندارد، چون از ارز واحدی صحبت نمی‌کنیم.اگر تک‌نرخی شدن هم در کوتاه‌مدت ممکن نباشد، حداقل باید فاصله قیمت‌ها را کم کرد.
🔻با توجه به وضعیت شاخص‌های نقدینگی و تورم، بازار ارز ممکن است تحت تاثیر شوک‌های جدید قرار گیرد و دوباره زمینه افزایش قیمت فراهم شود. تعریف ما از شرایط موجود طبعاً نمی‌تواند آن باشد که تعادل‌ها پایدار است. اگر حادثه عجیب‌وغریبی در اقتصاد ایران رخ ندهد و شوک بزرگی به آن وارد نشود، خیلی دور از ذهن است که نرخ ارز از دامنه فعلی آن فراتر رود. به نظرم در همین دامنه نرخ ارز تا پایان سال در نوسان خواهد بود.
🔻مساله‌ای که برای اقتصادمان محوری است و اهمیت درجه اول دارد و به ارز هم مربوط است، کنترل نقدینگی و جلوگیری از ایجاد نقدینگی جدید با سرعت گذشته است. در حال حاضر، منبع اصلی خلق نقدینگی بانک‌ها هستند و باید سیاستگذار مانع خلق نقدینگی مازاد از این کانال شود. بانک تعهد شرعی و عرفی دارد که فراتر از مقدار درآمد خود سود به سپرده‌گذاران پرداخت نکند؛ این خواسته زیادی نیست.
مدت‌هاست اقتصاد ایران وارد مرحله‌ای شده که به خاطر وجود بانک بد و برای زنده نگه داشتن آن بانک‌ها، به بانک‌ها اجازه می‌دهیم سودی را بپردازند که عملاً کسب نمی‌کنند؛ در حالی که اقتصاد اصولاً به بانک بد نیاز ندارد.
🔻باید بانک‌های بد را از اقتصاد حذف کرد تا بیش از این، کشور برای حفظ آنها هزینه نکند. اقتصاد ایران تا امروز هزینه‌های سنگینی را به این دلیل پرداخت کرده است؛ باید بدانیم که نهایتاً تاوان بانک‌ها را بخش آسیب‌پذیر جامعه داده و خواهند داد؛ یا با تحمل تورم‌های سنگین وحشتناک یا از محل درآمدهای نفت./تجارت فردا

کد متن: 10637گروه: تالار شیشه ای بورس تهران


...
7
...

ثبت متن در تالار گفتگو

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

51