فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تعداد متنها: 13121
...
645
...

علي اصغر انصاري  (23:08   1397/7/27)

خبر خوب خودرو و قطعه
نقل از کانال تلگرام چرچیل:
⭕️ هدف سازوکار ویژه مالی اتحادیه اروپا فراتر از ایران است
📢 وزارت خارجه فرانسه گفت که سازوکار ویژه مالی اتحادیه اروپا برای حفظ روابط تجاری با ایران در موارد دیگر نیز برای مصون ماندن شرکت‌های اروپایی از تحریم‌های آمریکا قابل استفاده است
‏فرانسه می‌گوید مکانیزمی که اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران طراحی کرده، شاید استفاده‌های گسترده‌تری داشته باشد.

کد متن: 9426گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (23:07   1397/7/27)

اخباري مثبت براي گروه خودرو و قطعه ساز
نقل از کانال تلگرام چرچیل:
خنده حضار در سازمان ملل بر علیه ترامپ، یک دنیا تحلیل سیاسی بود
موگرینی:
اتحادیه اروپا در حال کار برای #عملیاتی کردن #سیستم مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران است

🔹من #مطمئن هستم که آنها طی هفته‌های آتی به نحو #موفقیت_آمیزی به این کار ادامه خواهند داد.

کد متن: 9425گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (23:37   1397/7/26)

بورس
نقل از کانال تلگرام چرچیل:
بورس، کتابی است پر ماجرا
هیچ گاه آنرا بخاطر یک ورق و یا یک فصلش، دور نینداز
👌🏻👌🏻

کد متن: 9424گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (11:31   1397/7/26)

فرصت هاي رشد بازار را با رفتار هاي نابخردانه، نقشه هاي دمدمي مزاجانه هدر دهيم
نقل از کامیار:
خداوند رفتگان شما را رحمت کند. پدر بزرگم همیشه می گفت: “خر ترین مردم کسی است که مردم را خر فرض کند.”
حالا دلیل یادآوری این نقل قول دو گزارش عجیبی بود که در خبرگزاری های مختلف در مورد اتفاقات اخیر شاخص که به کرات هم تو گروه های مختلف از جانب خودی هاشون فوروارد می شد خوانده ام.
چون ممکن است مطالعه نفرموده باشید، خلاصه ای عرض می کنم :
اولی که چند روز پیش منتشر شده بود می گفت، اعتراض عده ای از سهامداران به عرضه های حقوقی ها تحت تاثیر عده ای از کانال های تلگرامی بوده است که اینها در ادامه جنگ اقتصادی بورس را نشانه گرفتند و القصه اینها عوامل دشمنند و صیهونیستند و صندوق جون جونیه خیلی هم‌خوبه و مرگ بر آمریکا.
دومی از اولی هم فازش باحال تر بود. می گفت یه سری کانال هستند که اینا سیگنال می فروشند بعد این کانال ها دیدند که مردم مستقیم سرمایه گذاری نمی کنند بلکه یونیت صندوق می خرند. بعد اینها نشستند دور هم گفتند دیگی که واسه ما نجوشه بهتر که توش سر سگ بجوشه و اومدن با ایجاد شایعه که حقوقی ها دارند می فروشند هول و ولا انداختن تو دل مردم عادی و سرمایه گذاران نو ورود و باعث شدند آنها هیجان زده سهماشون رو بفروشند. شما به تضاد همین متن دقت کنید که معلوم نیست آخر سر مردم عادی یونیت خریده اند یا مستقیم سرمایه گذاری کرده اند.
بهرحال، مرحوم شریعتی می فرمایند بد دفاع کردن از خوب حمله کردن برای نابودی یک حقیقت کارا تر است.
من با اصل‌داستان کاری ندارم واقعا اعتراضی هم به فروش کسی نکرده ام، ولی دلم می خواهد چند جمله ای با بزرگوارانی که چنین متونی سفارش می دهند حرف بزنم.
اول: برخی از شما بزرگواران معتقدید به شما تهمت زده شده است. سوال من این است، خون با خون شسته می شود؟ این که الان به عده ای بگوییم صیهونیست و عامل دشمن، در برابر بی اخلاقی فرضی، کار درست کرده ایم؟
دوم: فروش حق هرکسی است، خواه حقیقی، خواه حقوقی. چه اشکالی دارد صادقانه بگوییم : دلم خواست فروختم؟ دیگه این همه آدم دنبال قاتل بروسلی دوره نمی افتند.
سوم: به قول استاد یاقوتی : “ النجاة في الصدق" چه مدیری هست که اشتباه نکرده است؟ ممکن است شما قصدتان کاهش سرعت رشد بازار بوده باشد و کنترل از دست تان رها شده باشد. اشتباه کردید، بپذيريد. بجای 3D کردن ماجرا و جا زدن خرید اوراق مرابحه فولاد بجای حمایت از بازار و جدول كردنش، بگویید اشتباه کرده ایم. کما اینکه به عنوان یک ناظر (که تلاش می کند عادلانه نگاه کند) در روزهای بعد هم سعی کردید جبران کنید.
چهارم : اجیر کردن رسانه ها و خبرگزاری ها برای نوشتن متون شتاب زده از این دست نه تنها کسی را منزه نمی کند که برعکس فاجعه را تعمیق هم می کند. این بدبخت هایی که شما می فرمایید تبانی کرده اند و بازار را منفی کردند ذاتا توانایی تحمل خودشان برای سه جلسه کاری پشت سرهم را ندارند. اگر داشتد تا امروز کانون سهامداران حقیقی تاسیس شده بود!
پنجم: ورژن درست داستان را خودتان مي دانيد و خداي خودتان و عده اي خاص ولي به نظر من نه اين طفل معصوم هايي كه اعتراض كردند عامل صيهونيستند نه مشكل سيگنال فروشي دارند. اين كار ظلم است و حتي اگر در توهمات خودتان، فكر كنيد مظلوم واقع شديد، باز اجازه نداريد به اين بهانه ظلم كنيد.
حرف نهايي: مخاطب اين جملاتم خودم هستم. بازار سرمايه ما نوپاست. هنوز جوان است. هنوز آبستن هزار ماجراست. شايد وظيفه اجتماعي و تاريخي ما كمك به رشد بازار باشد. مبادا فرصت هاي رشد بازار را با رفتار هاي نابخردانه، نقشه هاي دمدمي مزاجانه هدر دهيم.

کد متن: 9423گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (11:09   1397/7/26)

زمانه‌اي که همه استادند
نقل از محسن جلال پور:
پدرم شاگردی داشتند امین و پرکار و شایسته اعتماد. بسیار پاکدل بود و پاکدست. رابطه بسیار خوبی هم با پدرم داشت. کم حرف می‌زد و خوب گوش می‌داد.منظم بود و مرتب و از همه مهم‌تر این که با اخلاق بود.
بازاریان کرمان آدم‌های زیرکی بودند و به خوبی متوجه این خصوصیات شده بودند به همین دلیل بارها سعی کردند این جوان را به سمت خود بکشانند. وعده‌های زیادی به او داده می‌شد اما او هیچ وقت نپذیرفت. بارها به پدرم گفته بود کار کردن با شما برای من فضلیت است و نمی‌خواهم تا شما زنده باشید، با دیگران کار کنم. از آن طرف پدرم که اعتماد کامل به شاگرد خود داشتند، از هیچ کمکی به او دریغ نمی‌کردند. هم حقوق خوبی به او می‌پرداختند و هم مراقب بودند کسری نداشته باشد.
چند سال گذشت تا این‌که یکی از تجار معروف آن روزهای کرمان درگذشت. می‌گویند به خاطر فشارهای کاری و گرفتاری‌های مقطعی مالی سکته کرد اما به هرحال از او تجارتخانه‌ای به جا ماند و کلی مال و اموال. بعد از کفن و دفن و مراسم عزاداری، خانواده آن مرحوم به پدرم مراجعه کردند و از ایشان کمک خواستند.
آن مرحوم شاگردی نداشت و در خانواده هم کسی پیدا نمی‌شد که پی گیر مسائل تجارتخانه‌شان باشد. از پدرم خواستند که امورات تجارتخانه مرحوم را بر عهده گیرد اما ایشان نپذیرفتند و مهلت خواستند که روی این موضوع بیشتر فکر کنند. بعد از یکی دو روز که پدرم روی این موضوع فکر می‌کنند، تصمیم سختی می‌گیرند. نزد خانواده مرحوم می‌روند و می‌گویند؛ «شاگردی دارم که به استادی رسیده و بسیار معتمد و امانت دار است. حلال و حرام سرش می‌شود و حق خوری در مرامش نیست. پینشهاد می‌کنم از او برای تداوم کار تجارتخانه بهره ببرید،من هم کمکش می‌کنم.»
قطعا این تصمیم برای پدرم خیلی سخت بوده اما از آنجا که به تاجر درگذشته علاقه داشتند، حاضر شدند دوست و همکار صادقی را از دست بدهند.
خانواده مرحوم به دلیل اعتمادی که به پدر دارند، می‌پذیرند و ایشان هم با همکار خود در میان می‌گذارند.ابتدا ایشان به شدت ناراحت می‌شود و برایش این سؤال پیش می‌آید که چرا چنین تصمیمی گرفته‌اند؟ پدرم توضیح می‌دهند که؛« برخلاف میل باطنی‌ام چنین تصمیمی گرفته‌ام اما این تصمیم به سود شماست و باعث پیشرفت شما می‌شود».
شاگرد ایشان وقتی مطمئن می‌شود پدرم برای پیشرفت او و همین طور صلاح خانواده تاجر مرحوم، چنین تصمیمی گرفته‌اند می‌پذیرد و پس از سال‌ها از تجارتخانه ما جدا می‌شود. این جدایی اتفاقا خیلی به سود او تمام می‌شود به گونه‌ای که به زودی مسیر انباشت ثروت را پیش می‌رود و موفق می‌شود دارایی‌های تاجر مرحوم را افزایش داده و خودش نیز بهره زیادی ببرد. آن مرد امروز یکی از افراد سرشناس کرمان است و همچنان خوشنام و قابل احترام به زندگی‌اش ادامه می‎دهد.
به خاطر دارم روزی که پدرم این خاطره را تعریف کردند،خواستند گوشزد کنند که رابطه استادی-شاگردی در بازار می‌تواند تبدیل به رابطه پدری و فرزندی شود. گفتند:« اگر در کار این پسر ذره‌ای غل و غش می‌دیدم، هیچ وقت اعتبارم را خرج نمی‌کردم که او را به خانواده تاجر مرحوم معرفی کنم اما آن‌قدر صادق و قابل اعتماد بود که توانست مشکلات آن مرحوم را حل کرده و خودش نیز در بازار اسم و رسمی پیدا کند.
روحیات نیکو را بیشتر تجار و بازاریان قدیمی داشتند و آن را به شاگردان خود منتقل می‌کردند. به این ترتیب یک قاعده اخلاقی تکثیر می‌شد و از نسلی به نسل دیگر انتقال می‌یافت. این رویه در برخی بازارهای سنتی همچنان ادامه دارد اما با تغییرات سریع سیاسی و اجتماعی چند دهه گذشته، خیلی کمرنگ شده است.
این روزها همه استادند،انگار استاد به دنیا می‌آیند و هیچ کس حاضر نیست شاگرد کسی شود. وقتی شاگردی نکنی، چطور می‌توانی قواعد نانوشته اخلاق کسب وکار را بیاموزی و به آن عمل کنی؟

کد متن: 9422گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (11:05   1397/7/26)

تصميمات fatf
نقل از مهدی ساسانی:
تصمیمات fatf برای فردا و جمعه می تواند تاثیر بالایی در معاملات روز شنبه داشته باشد
اینکه تمدید 1 تا 3 ماهه به ایران بدهند
یا وارد لیست سیاه شویم
روند بازار شنبه را می تواند تحت تاثیر خودش قرار دهد

کد متن: 9421گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (12:37   1397/7/25)

نماد کسرا
نقل از سالار صفایی:
کسرا و مخصوصا زیر مجموعه های آن از جمله شرکتهای دانش بنیان ، تقریبا انحصاری می باشند .
طیف گسترده ای از صنایع از جمله کچاد به صورت کاتالیزور ، فاراک در گوی های سرامیکی و صنعت داروسازی جهت آسیاب و رسیدن به ابعاد بسیار ریز از محصولات آن استفاده می نمایند .
با توجه به تحریمها و مقرون به صرفه نبودن واردات ، کسرا با تعدیل مثبت در میان مدت روبرو خواهد بود

کد متن: 9420گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (12:14   1397/7/25)

عجيب!
نقل از نیما آزادی:
وقتی بازار مثبت هست همه شادند و سر سودهای روزانه بشکن می زنند و اندر فواید تحلیل و ... طومارها میرند...
وقتی بازار میره توی فاز منفی عجیب دنبال مقصرند!
اگر در بازار بورس فعال هستیم و میخوایم سال ها فعالیت بکنیم بنابراین تفکرات بزرگ هم داشته باشیم با حرف کسی نه بازار خوب میشه نه خراب.
هر شخصی در کانال شخصی اش نقطه نظرات خودش رو می نویسه .
اینکه شخصی از نوشته ات عصبی میشه یک خروجی بیشتر نداره و اونم اینه که هنوز در بازار سرمایه تحت تاثیر عوامل بیرونی برای معامله هستیم.

کد متن: 9419گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:51   1397/7/25)

شب گذشته خزانه داري آمريکا ليستي منتشر کرده و اعلام کرده اينها را تحريم کرديم
نقل از مهدی ساسانی:
شب گذشته خزانه داری آمریکا لیستی منتشر کرده و اعلام کرده اینها را تحریم کردیم
برخی از این شرکتهایی که الان امریکا باز لیست کرده
تا پیش ازاین هم در تحریم آمریکا بودند
از این رو فاقد هر گونه دارایی یا مراودات تجاری با آمریکا هستند و تاثیری تحریمهای جدید که عملا لفظ آم را امده اند بر عملکرد آنها نخواهد داشت.
برخی دیگر هم صادرات خاصی ندارند که حالا بخوان با تحریم اذیت بشن
از دید کلی این لیست نه تاثیر ریالی جدیدی داره نه چیزی
اما اینکه بخوای به یک جماعت بگی واقعیت چیه
خیلی زمان میبره و حسش نیست
پس بگذار تو حال خودشون باشند
سهمی اگر ارزنده باشد راهش را میرود
اگر هم نباشد میریزد
این را باید زمان ثابت کند نه حرف بنده و دیگری

کد متن: 9418گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:10   1397/7/25)

با گزارشات 24 مهر ماه
نقل از ولید هلالت:
طی این روز نمادهای #سخاش #اتکای #ددام و #گوهران گزارش صورت مالی منتهی به شهریور ماه خود را در کدال قرار دادند. #حفاری هم یک شفاف سازی داد.
سیمان خاش که در 3 ماه نخست 66.4 میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی ساخته بود و حاشیه سود 30 درصدی داشت، در مجموع 6 ماه نیز 142.7 میلیارد ريال سود ناخالص ساخت که حاشیه سود در همان سطح قبلی باقی ماند. از دلایل عمده این مساله آن است که متوسط نرخ فروش انواع سیمان این شرکت طی 3 ماه نخست 1146 ريال بوده و متوسط مجموع 6 ماه نیز 1177 ريال بوده لذا ازان جهت که متوسط نرخ فروش تغییر خاصی نداشته حاشیه سود ثابت مانده است اما متوسط نرخ فروش شهریور ماه این شرکت 1290 ريال است لذا با تکرار این نرخ، باید در انتظار رشد حاشیه سود برای فصل پاییز بود.
بیمه اتکایی گزارش 9 ماهه داد و سود تسعیر ارز ناشی از تراز ارزی مثبت را شناسایی کرد. در این گزارش درآمد حق بیمه سهم نگهداری 455 میلیارد ريال است که 17 درصد از سال گذشته بالاتر است. هزینه خسارت سهم نگهداری 272 میلیارد ريال است که 38 درصد رشد کرده است. درآمد سرمایه گذاری از محل ذخائر و غیر ذخائر 405 میلیارد ريال بوده که رقم مطلوبی است. خالص سایر درآمدها اما 1020 میلیارد ريال است. این رقم به دلیل پذیرش دلار سامانه نیمایی در صنعت بیمه است و علاوه بر شرکت بیمه اتکایی، سایر همگروهان نیز چنین سودی را شناسایی خواهند کرد. اتکای 468 ريال در 9 ماهه سود ساخت و انتظار می رود مجموع سود 570 ريال باشد.
در شرکت داروسازي زاگرس فارمد پارس (داملران رازک) شاهد تغییر بدهی های بانکی جاری به بلند مدت هستیم. در 6 ماه نخست سود عملیاتی محقق شده 57درصد نسبت به مدت مشابه کاهش نشان می دهد. با دریافت سود سایر درآمدها این شرکت توانسته در نقطه سر به سر قرار گیرد. در سه ماه بهار نیز وضعیت مطلوبی نداشته و در مجموع 6 ماه نیز تغییری دیده نمی شود. پیشنهادافزایش سرمایه از مبلغ 106,200 ریال به مبلغ 920,223 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در دستور کار ددام است.
سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد در 9 ماهه منتهی به شهریور 474 میلیارد ريال سود ساخته که 73درصد از مدت مشابه سال گذشته بیشتر است. این سود عمدتا ناشی از درآمد سود سهام است و به معنای قابل تکرار بودن می باشد. گوهران 237 ريال به ازای هر سهم سود ساخته است. عمده پرتفوی این شرکت سرمايه گذاري توسعه گوهران اميد، مديريت سرمايه گذاري اميد، پتروشيمي جم، سنگ آهن گل گهر، گسترش نفت و گاز پارسيان، پتروشيمي مبين و چند پتروشیمی دیگر است.
حفاری شمال هم به دلیل موجودی ارزی 189 میلیون یورویی 6079 میلیارد ريال سود تسعیر ارز شناسایی کرد. حفاری به تازگی 100درصد افزایش سرمایه داده و 5.211 سرمایه اسمی دارد. 1166 ريال از این ناحیه برای هر سهم سود تسعیر ارز محقق شده است.

کد متن: 9417گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (21:13   1397/7/24)

چند شرکت ديگر تحريم شده
نقل از مهدی ساسانی:
چند سال پیش بود
شب خبر آمد شاراک و چند شرکت دیگر تحریم شده
حس خوبی نداشتیم
فردا صبح وقتی رفتم کارگزاری دیدم یکی از مشتریان ابتدا صبح آنجا بود
ساعت قبل از 8 بود و ایشان اصرار که شاراک را برایم سرخطی بزنید صف فروش
گفتم چی شده
گفت تحریم شده
دیشب تا صبح خوابم نبرده
از ما که تا ساعت 8.30 نمیشه سر خطی زد
از ایشان اصرار که حالا شما یجوری سر خطی بزن
خلاصه 8.30 شد و سر خطی را زدیم
صف فروش هم شد
ولی هر چه به ساعت 9 نزدیک و نزدیک تر شدیم
سمت تقاضا بیشتر و بیشتر شد و در کمال ناباوری سهم روی صفر تابلو باز شد و بعدم صف خرید شد
همه به هم نگاه میکردند
هاج و واج 🙄🙄
چند وقت بعد هم #خودرویی_ها تحریم شدند
از فرداش دستوری چنان رشدی کردند که تا مدتها همه یادشان بود
از حق نگذریم
دولت احمدی نژاد هر بدی داشت
انصافا دور دوم ریاست جمهوریش مخصوصا اواخرش
برای ما بورسی ها خوب شد
هر جا تحریم میشدیم
اون شرکت را حمایت میکردند تا به غرب بگویند
تحریم ها کاغذ پاره است 😂😂
البته از تیم اقتصادی دولت فعلی شخصا تا اینجا چیزی ندیدم در این خصوص
بعدش را نمیدونم

کد متن: 9416گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (20:14   1397/7/24)

اين احتمال وجود داره که مجدد عرضه ها بيشتر و شاخص منفي بشه
زمزمه هایی هست که امروز ‌و فردا ، با این عرضه ها ، مجددا بازار منفی میشه .
ببینید ، این احتمال وجود داره که مجدد عرضه ها بیشتر و شاخص منفی بشه ، اما این اصلاح به شدت اصلاح قبلی نیست و میتونم بگم شاخص داره در یک‌ کانال حرکت میکنه که میتونه موج ۴ اصلاحی شاخص کل باشه .
خودش رو با نوسانات آماده میکنه تا طی ماههای آینده و احتمالا همگام با رشد نهایی دلار ، سقف قبلی رو بشکونه و موج ۵ رو در عددی بین ۲۴۰ تا ۲۷۰ هزار بسازه .
بنابراین تا مدتی بازار نوسانی خواهد بود . اگر میتونید از این نوسانات استفاده کنید که بسیار عالی ، اما اگر حوصله و وقتش رو ندارید ، با کمی تحمل به سود مورد نظرتون در هدف نهایی شاخص خواهید رسید .

کد متن: 9415گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (18:23   1397/7/24)

رمپنا امروز و در ميانه بازار
به نقل از مهدی ساسانی:
بورس آن لاین ... رمپنا امروز و در میانه بازار، شایعاتی مبنی بر اجرای افزایش سرمایه در شرکت مپنا مطرح شد. همچنین در کنار این موضوع، شایعه شناسایی سود قابل توجه از محل تسعیر ارز نیز در بین اهالی بازار زمزمه شد و همین مسئله توجهات را نسب به نماد رمپنا جلب کرد.
در همین خصوص و برای بررسی صحت و سقم این شایعات محسن میرزایی، معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا به بورس آنلاین می‌گوید که همانطور که آقای علی آبادی در مجمع به سهام‌داران قول دادند، امسال افزایش سرمایه خواهیم داشت، اما اکنون درحال بررسی جوانب مختلف این مسئله هستیم و تاکنون میزان و محل این افزایش سرمایه مشخص نشده است.
وی در ادامه به مسئله تسعیر نرخ ارز اشاره کرد و افزود که نمی‌توان مقدار این مسئله را عنوان کرد، چرا که تمامی جزئیات آن را در گزارش‌های شش ماهه منتشر خواهیم کرد.
میرزایی در خصوص زمان انتشار گزارش های شش ماهه مپنا عنوان کرد که به دلیل تغییر سال مالی شرکت، 30 مهر ماه پایان شش ماهه است و گزارش ما نیز در اوایل آبان ماه منتشر خواهد شد.

کد متن: 9414گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (11:46   1397/7/24)

حال و هواي خبر ها
نقل از مهدی ساسانی:
از حال و هوای خبر ها اینگونه میتوان بر داشت کرد
که بزودی باید شاهد اتفاقات خوبی در اکثر صنایع باشیم
برای خودرویی ها افزایش نرخ های احتمالی
برای بانک و بیمه تسعیر ارز با نرخ های بالاتر بودجه
برای بقیه هم به همین ترتیب

کد متن: 9413گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (11:44   1397/7/24)

سهما يا بايد صف خريد باشند يا صف فروش ؟؟؟!!!
نقل از مهرداد پایدار:
اینکه سهما یا باید صف خرید باشند یا صف فروش رو از ذهنتون دور کنید ...
ریکاوری و برگشت ریزش شارپ سهم ها زمانبره،چند روز پیش عرض کردم از این دوره اصلاح مارکت استفاده لازم رو برای شکار سهام ارزنده ببرید،از دید من تا خرداد ماه شاخص ۲۵۰-۲۴۰ رو میزنه اما اول باید تکلیف کارکشن ۴ مشخص شه دوم اینکه در رالی صعودی بعدی سهام ارزنده راهشون رو از سهام دیگه جدا میکنند،سود اصلی رالی بعد نصیب سهامداران هوشمند و صبور مارکت میشه

کد متن: 9412گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (11:43   1397/7/24)

سهام فاند دار در قيمتهاي ارزنده راه خودشون را جدا ميکنن
نقل از مهدی نجاران:
در شرایطی که بازار اطمینانش از جانب حقوقی سلب شده و افتهای شدیدی داشتیم نوسانگیران حضور پر شوری دارند... در این مواقع و در کارکشنها این روند ادامه داره تا موقعی که روند پر فدرت جدیدی شکل بگیره.... این ذات بازاره و فرقی نداره بازار جهانی باشه با داخل... سعی کنید در این شرایط یه مقدار محتاطتر خرید انجام بدید و هر مثبت 5وده را نخرید... در کل طبق تحلیلهای قبلی از شاخص این حرکات در این موج طبیعی هست... سهام فاند دار در قیمتهای ارزنده راه خودشون را جدا میکنن... بقیه هم اگر نقدینگی از بازار خارج نشه و حالت رکودی نباشه اونها هم نوسانات خاص خودشون را دارند.

کد متن: 9411گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:05   1397/7/24)

با گزارشات 23 مهر ماه
نقل از ولید هلالت:
طی این روز نمادهای دلر شکلر لبوتان ساربیل سکرما و کفپارس گزارش صورت مالی منتهی به 31 شهریور خود را در سامانه کدال قرار دادند.
در نماد #دلر درآمدها 40درصد و سود ناخالص عملیاتی 48 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نشان می داد. هزینه مالی اندکی کاهش یافته بود و این مساله باعث شد تا سود خالص 148درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبلی باشد. در حالی که کل سود ناخالص سال گذشته 1220 میلیارد ريال بوده طی 6 ماه 861 میلیارد ريال سود ناخالص به دست آمده لذا گزارش 6 ماهه داروسازی اکسیر، یک گزارش مطلوب محسوب می شود. از نکات جالب اینکه در سه ماه بهار 340 میلیارد ريال و در سه ماه تابستان 521 میلیارد ريال سود ناخالص عملیاتی به دست آمده است.
#شکلر هم که سال مالی خود را از 31 شهریور به 31 مرداد تغییر داده است گزارش 11 ماهه حسابرسی داد و بر این اساس به زودی مجمع تقسیم سود برگزار خواهد کرد. سود سال مالی منتهی به مرداد 1397 شکلر 378 ريال به ازای هر سهم با سرمایه 500 میلیارد ريالی بوده که 74 درصد از مدت مشابه آن بیشتر است. نکته اصلی شکلر این است که طرح توسعه به بهره برداری رسیده لذا مقادیر تولید سال مالی جاری بهبود می یابد و نرخ فروش شهریور نیز روند صعودی دارد بنابراین شرایط در حال تغییر است.
#سکرما و #ساربیل از گروه سیمانی هر دو سال مالی منتهی به 30 آذر ماه دارند. ساربیل در حد و اندازه دوره مشابه سال قبلی سود ساخت و 550 ريال سود با سرمایه 240 میلیارد ريالی ساخت. سکرما مطلوب تر عمل کرد. فروش 7 درصد و سود خالص 34 درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبلی بود. نکته اینجاست که سیمان تیپ 2 به عنوان یک نمونه در شهریور ماه 14 درصد از متوسط 8 ماه اول سال مالی بالاتر است. چون بهای تمام شده تا حد زیادی ثابت می ماند، قاعدتا سودی که سیمانی ها در سه ماه پاییز می سازند بسیار بهتر از سه ماه تابستان خواهد بود. سکرما در این مدت 376 ريال eps ساخته است.
#لبوتان از انتظارات تحلیلی فراتر رفت. تسهیلات بانکی تقریبا ثابت ماند، مبلغ فروش 6 ماهه سال جاری 42 درصد از مدت مشابه سال 96 فراتر رفت و باعث شد تا سود ناخالص عملیاتی 39 درصد رشد کند. در چنین فضایی، هزینه عمومی اداری تنها 9 درصد رشد کرده و این باعث شده تا سود عملیاتی 6 ماهه 80 درصد از سال گذشته بالاتر باشد. با 4121 میلیارد ريال فروش در 6 ماه، 367 میلیارد ريال سود عملیاتی کسب شد همچنین با کنترل هزینه مالی، این بخش هزینه ای 11 درصد کاهش یافت و شرکت 90 میلیارد ريال سود شناسایی کرد که 20 برابر! 6 ماه اول سال 96 است و از کل سود سال 96 هم فراتر رفته است. تحقق 129 ريال eps در شش ماه در حالی که طی بهار تنها 3 ريال سود به دست آمده بود رویداد خوبی است. شرکت توسعه قطعات اليکا(رگولاتور ايران) نیز سود بسیار با اهمیتی را تقسیم می کند که در پایان سال شناسایی می شود. سود سرمایه گذاری سال گذشته 291 میلیارد ريال بوده است.
#کفپارس
حال و احوال فرآورده هاي نسوز پارس هم بهتر شده است. 270 میلیارد ريال فروش 9 ماهه در سال جاری، 215 درصد از 9 ماه اول سال 96 بالاتر است. سود عملیاتی محقق شده رشد 98 درصد نشان می دهد . در حالی که 8 ريال سود طی سال 96 به دست آمده بود حالا 31 ريال طی 9 ماه به دست آمده است. سود ناخالص محقق شده ناشی از فروش آجر و جرم طی 9 ماه از کل سال 96 بالاتر است. نرخ های فروش شهریور ماه کفپارس نسبت به 8 ماه قبل ازان رشدهای چند برابری و بیش از 100 درصد داشته است. محصولی به نام جرم گانينگ در 8 ماه نخست 15 میلیون ريال در هر تن بوده و همکنون 58 میلیون ريال است لذا ممکن است پاییز گرمی در انتظار کفپارس باشد.
23 مهر ماه روز خوبی برای کدال بود ...

کد متن: 9410گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (20:58   1397/7/23)

سهم خوب راه خودش رو ميره
نقل از مرتضی عباد:
دیگه فک کنم و البته امیدوارم که بازار اون منفی های وحشتناک چند روز پیش تکرار نشه، بحث منفی مثبت نبود، بحث دستکاری آشکار بود، ولی برا اینکه در مورد ادامه امروز نظر بدهیم لازمه فردا اخر وقت و پس فردا صبح رو رصد بکنیم.
در هر حال خیلی از سهم ها برای شکستن سقف های قبلی زور و پول خیلی بیشتری لازم دارن.
بهترین زمان هست برای چیدن سبدتان، در هر حال سهم خوب راه خودش رو میره.

کد متن: 9409گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (18:19   1397/7/23)

به فال نيك ميگيريم
نقل از چرچیل:
خداحافظی #جهرودی از مدیرعاملی #سایپا/ مدیرعامل سابق بهمن، به سایپا آمد
🔹با حکم هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا، محمد رضا سروش جانشین قاسم جهرودی در مدیریت عامل این شرکت شد.
به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»، محمدرضا سروش لیسانس مهندسی مکانیک دانشکده فنی دانشگاه تهران، فوق لیسانس مهندسی صنایع ( مدیریت سیستم ها و بهره وری) از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مدیریت مالی و استراتژیک (DBA) دارد و از سال 90تا 94، مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه بهمن، 76 تا 86 مدیرعامل گروه بهمن و 74 تا 76معاون توسعه ساخت داخل گروه بهمن را در پرونده کاری خود دارد. او همچنین عضو هیات مدیره انجمن خودروسازان ایران، عضو انتخابی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و تهران ، نایب رئیس کانون کارفرمایان ایران و عضو هیات مدیره شرکت های متعدد بورسی بوده است. سروش در سال 94 به عنوان مدیر برتر جهادی انتخاب شد و در پرونده کاری خود دو دوره مدیرعاملی هلدینگ بهمن ، نائب رییس بورس کالا و عضویت در هیات مدیره شرکت های بزرگی در سطح ملی را نیز داشته است.محمدرضا سروش هم اکنون رییس هیات مدیره شرکت لوله و ماشین سازی ایران است.
دو دوره حضور سروش در گروه بهمن شاهد توسعه گسترده محصول سواری و تجاری ، افزایش تیراژ محصولات سواری و تجاری بوده ایم. تکریم منابع انسانی در تمامی سطوح و نیز بالا بودن کیفیت تولیدات از دیگر شاخص های دوران مدیریت سروش در گروه بهمن است .سودآوری گروه بهمن در اوج تحریم های سال های آغازین دهه نود از دیگر نکات مثبت عملکرد وی در گروه بهمن است . گفتنی است محسن قاسم جهرودی 28 آبان ماه سال گذشته جانشین جمالی در این سمت شده بود.
او با کمتر از ١١ ماه مدیریت در گروه خودروسازی سایپا رکورد بی نظیری در مدت زمان مدیریت خودروسازی تاریخ صنعت خودرو ایران در بیست و پنج سال گذشته به نام خود ثبت کرد.گفتنی مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل های جدید و قدیم این شرکت تا ساعتی دیگر در شرکت سایپا برگزار خواهد شد.
👆پس از تغییر مدیر عامل سایپا
چنانچه خبر انتخاب دکتر #ویسه پدر صنعت خودروسازی به عنوان وزیر #صنعت هم تایید شود مکمل خبر اول بوده و دیگه برای سهام #خودرویی و #قطعه ساز بسيار خوب ميشود

کد متن: 9408گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (18:17   1397/7/23)

4تا کلمه در مورد شاخص و بازار
نقل از مهدی نجاران:
توی ریزش اخیر سهام بنیادی افت کمتری داشتند و بعضا حتی رشدم کردند... دلیل اون فاند ی هست که با دلار 8...9تومنی مبتونند سودواری داشته باشند... دلار 13...15تومنی خودش دوباره مقولش جداست...مثلا فولاد امسال حدود 120..150میتونه بسازه.. هرمز 80تا100...شپنا 150و....پس قیمتا با توجه به سود نقدی که حدود 9ماه دیگه میدند هنوز پر نیست....
از اونطرف بقیه سهامی داشتیم نظیر ساختمونی خودرویی غیر فلزی و... که یه رشد هیجانی بخاطر پمپاژ پول داشتند و اومدند تقریبا سر خونه اولشون...
پس شاخص تکونی نخورده اما اصلاح قیمتی داشتیم... در نتیجه حبابی وجود نداره که بخایم تازه سیگنال فروش از این قیمتها بگیریم... بماند که باید سیو سود پله ای انجام میشد و اگه نشده باید برید روی نفاط ضعفتون کار کنید...
با این ضرب ریزش بنظرم حدود بکی دو ماه توی کارکشن و اصلاح نوسانی باشیم که از بعد تکنیکال حالت مثلث را میتونیم برای اون متصور باشیم..
انشاله بعد این ریکاوری یکی دوماهه شاخص میره سقف اخیرش را بزنه
از همین حالا سعی کنید از این ریزش درس بگیرید و مدیریت سرمایه مخصوصا در سهام بازار پایه... سیو سود پله ای و غرق نشدن در هیجان را رعایت کنید... چون دوباره اخرای امسال با اوایل سال آینده به همچین وضعی بازار دچار میشه.

کد متن: 9407گروه: تالار شیشه ای بورس تهران


...
645
...

ثبت متن در تالار گفتگو

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

2290