فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تعداد متنها: 589
...
8
...

علي اصغر انصاري  (02:59   1397/9/15)

? آيا ايران مجبور به مذاکره مجدد با آمريکا خواهد شد؟

✍️نیک باتلر
دستاورد اجلاس فردا در اوپک در وین معلوم نیست. سقوط بهای نفت برنت به زیر ۶۰ دلار برای کشورهایی که درآمدشان متکی به فروش نفت است، نامطلوب بود. اما هنوز معلوم نیست کدام کشور و به چه میزان باید از تولید خود بکاهد. عامل کلیدی ناشناخته در بین تمام عوامل تاثیرگذار بر بازار نفت، شدت یافتن تحریم های آمریکا علیه ایران است. آیا این تحریم ها در نهایت موفق می شوند فروش نفت ایران را به صفر برسانند و این کشور را مجبور به مذاکره مجدد با آمریکا کنند؟
عامل اصلی در پس پرده ی رشد بهای نفت در اوایل اکتبر تا سقف ۸۵ دلار، این بود که در بازار تصور می شد برنامه ترامپ برای قطع صادرات نفت ایران عملی می شود. این اتفاق می توانست به میزان ۲.۵ میلیون بشکه از عرضه روزانه در بازار بکاهد و برای نخستین بار در طول دهه گذشته، یک کمبود واقعی در بازار به وجود بیاورد. از آن موقع تاکنون از شدت پیش بینی های نگران کننده کاسته شده است. نخستین دلیلش اعطای معافیت شش ماهه توسط آمریکا به هشت کشور خریدار عمده نفت ایران بود. به این ترتیب، دست کم نیمی از صادرات نفت ایران دست نخورده باقی ماند.
دلیل دوم این است که دونالد ترامپ با زیرکی، دست و پای ولیعهد سعودی بن سلمان را بسته است. پرونده قتل خاشقجی، این فرصت را برای کاخ سفید فراهم کرد تا به عنوان مدافع ولیعهد سعودی وارد میدان شود. بهای این دفاع نیز افزایش عرضه سعودی ها در بازار نفت بود که باعث سقوط بهای آن شد که البته با توییت تشکرآمیز ترامپ همراه بود.
اما این اقدام موجب نگرانی از افزایش عرضه در بازار شد و به همین دلیل اوپک تصمیم به برگزاری این جلسه گرفت. اما اکنون باقی ماندن این شرایط در بازار به اقدامات ایران بستگی دارد. آیا آنها همچنان به مقاومت در برابر تحریم های آمریکا ادامه می دهند؟
پاسخ این پرسش به ارزیابی مطلوبی از توازن قدرت نیاز دارد. با نزدیک شدن به انتخابات سال ۲۰۲۰ ترامپ تمایل دارد شاهد کوتاه آمدن ایرانی ها باشد اما کشاندن آمریکا به یک منازعه غیرقابل پیش بینی در خاورمیانه، بهای بالایی خواهد بود که ممکن است بر واشنگتن تحمیل شود. دولت ایران نیز می خواهد تسلط خود را بر اوضاع داخلی حفظ کند.
اگر ایران همچنان با خواست اصلاح توافق هسته ای مخالفت کند، این آمریکاست که باید نشان دهد برای تشدید فشارهای اقتصادی و لغو معافیت های خرید نفت تا کجا مایل است که پیش برود. اما پیش بینی من این است که تهران با برخورداری از حمایت فعالانه اروپا که از استراتژی تعامل پشتیبانی می کند، رویکردی محتاطانه تری در پیش گیرد. اروپایی در این راستا امتیازات کوچکی به امریکا می دهند تا واشنگتن را پای میز مذاکره بکشانند تا ترامپ را مجبور به توقف تحریم های بیشتر کند. اتحادیه اروپا ممکن است در این میان نقشی میانجی گرانه براساس تصوراتی ازجمله آسیب پذیری و احتمال شکست ترامپ در 2020، بکند تا از این طریق تهران بتواند فعلا «بازی» کند.
اگر این فرضیه درست باشد، معنایش بازگشت بخش قابل توجهی از صادرات ایران به بازار در چند ماه آتی خواهد بود. طبق آخرین اطلاعات صادرات نفت ایران در ماه نوامبر به ۸۰۰۰۰۰ بشکه در روز رسید که ۱.۵ میلیون بشکه کمتر از میانگین شش ماه گذشته بوده است. بازگشت این میزان نفت به بازار باعث عرضه مازاد بر نیاز در بازار شده و قیمت را پایین تر خواهد برد. بخشی از این صنعت که نگاه بلندمدت تری نسبت به دلالان بازار نفت دارد، این شرایط را به خوبی درک کرده است. آنها با هشدار درباره نوسانات قیمتی، برنامه ریزی خود را براساس بهای ۵۰ تا ۶۵ دلار در آینده ترتیب داده اند. با کاهش هزینه ها، شرایط بقای این صنعت فراهم خواهد شد.
با این حال نوسانات قیمتی ناشی از تصمیمات سیاسی در بازار اجتناب ناپذیر خواهد بود. پیش بینی های دیگری نیز مطرح است مانند تشدید فشار تحریم ها که باعث حذف نفت ایران از بازار برای مدت طولانی تری خواهد شد. نوسان صادرات ایران بین کف ۵۰۰۰۰۰ بشکه در روز تا سقف ۲.۵ میلیون بشکه طی ماه های پیش رو، نیازمند اعصاب قوی دست اندرکاران این صنعت در این بازه زمانی است!/فایننشال تایمز

کد متن: 10636گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:18   1397/9/15)

دقت کرديد شاخص را از چه عددي بر گرداندند؟ به نظرتون تصادفي بود؟

بازار سازها به قواعدی که توده های عام در بازار با آن کار می کنند آگاه هستند و از آن به نحو احسن استفاده می کنند.
خیلی جاها به طور تصنعی حمایت های نموداری را میشکنند و پس از تخلیه فروشتدگان صرف نمودار محور قیمت ها را باز می گردانند.
در مورد شاخص هم اینکار را انجام دادند. وقتی عدد ۱۶۰ هزار شکست خیلی های به دنبال اعداد پایین تر مثلا ۱۵۵ هزار بودند.
و شاخص از ۱۵۹ هزار برگشت.😉

کد متن: 10635گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:15   1397/9/15)

#کيسون ( بازار پايه ) هفتگي 97/09/14
‌نقل از رضا فتاحی:
سهم در محدوده حمایتی معتبر 130 تا 140 با تقاضا روبرو شد و توانست از این محدوده بازگشت داشته باشد 😊✅👍🏻
با یک کندل بولیش هفتگی قدرتمند توانسته تا 173 رشد کند 💪🏻👏🏻☄️
مقاومت پیش رو در روز شنبه 176 می باشد که با عبور پرقدرت از ابر خارج و می تواند با نوسان تا قله ابر ایچی در 220 رشد نماید 🚀🚀
شاخص قدرت نسبی در تایم فریم هفتگی از مقاومت 50 عبور کرده و نوید رشد را می دهد 📈

کد متن: 10634گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:14   1397/9/15)

#ثنوسا
‌نقل از رضا فتاحی:
ثنوسا در نمای بلند مدت وارد روند صعودی شده که با اصلاح اخیر و تکمیل الگوی abc با پولبک به نواحی شکسته شده موقعیت مناسب دیگری برای شروع روند فراهم کرده📈💎😍
حد ضرر میتونه زیر محدوده ۲۰۰ تومان و محدوده ۴۰۰ و ۶۰۰ تومان میتواند اهداف ورود به معامله باشه🎉🎯🎯

کد متن: 10633گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:02   1397/9/15)

??ولغدر??

✅حدود ۴۷ میلیارد تومان مطالبات دارد و کارهای قضایی آن انجام شده و در حال وصول شدن است.
✅ بالای ۵۰ میلیارد تومان به حساب ایران خودرو واریز و ایران خودرو بابت این رقم چک های مشتریان و مقداری سود به ولغدر پرداخت می کند.
🔺شرکت در سال مالی جاری به غیر از ۵۰۰۰ دستگاه خودرو که در سال قبل به صورت ۲۴ ماهه فروخته و ۴ چک ۶ ماهه گرفته است، امسال نیز ۳۰۰۰ دستگاه دیگر خودرو لیزینگ کرده است که آثار مالی آن باید بزودی معلوم شود.

🔺 به نظر با توجه به افزایش قیمت خودرو و کمبود نقدینگی برای خریدنقدی خودرو به زودی شاهد لیزینگ بیشتر خودرو توسط این شرکت خواهیم بود.

کد متن: 10632گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:59   1397/9/15)

#نفت
نقل از سینا رهبر شهلان:

‼️ لیبی اعلام کرده که از فردا صبح (ساعت 9 به وقت محلی) تولیدات نفت از میدان شراره را 50 درصد کاهش خواهد داد. / بلومبرگ
باکاهش عرضه ها صرفا وصرفا موقتی از شدت کاهش نفت کم خواهد شد ولی روند میانمدت شدیدا نزولی است

کد متن: 10631گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:57   1397/9/15)

جنگ افغانستان به بن‌بست رسيده است
نقل از سینا رهبر شهلان:
یک ژنرال بلندپایه آمریکا که برای فرماندهی نیروهای این کشور در خاورمیانه نامزد شده، می‌گوید جنگ افغانستان در بن‌بست گرفتار است. هم نیروهای امنیتی این کشور تاب این شمار بزرگ تلفات را ندارند و هم طالبان در بن‌بست است/دویچه وله
❇️چه جالب افغانستان یمن سوریه وغزه همگی قفل شدند چه شود ایران ؟
اگردرست بهره برداری شود ازاین 4فرصت هم زمان بدست آمد وفرصت سوزی نشود بکل معادلات سیاسی عوض خواهند شد

کد متن: 10630گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:54   1397/9/15)

SPV
نقل از محمود رحمانی:
فوری/ المانیتور به نقل از منابع آگاه خبر داد:
🔹سیستم سازوکار مالی اروپا (SPV)، ژانویه (دی ماه) عملیاتی می شود

کد متن: 10629گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:52   1397/9/15)

تعيين قيمت خودرو در مراحل پايانيست
نقل از محمود رحمانی
#وزیر صنعت /اخبار صدا سیما
تعیین قیمت خودرو در مراحل پایانیست و از طرف سازمان حمایت بزودی اعلام خواهد شد
🔷و یک خبر خوب برای #خکاوه_خاور_خزامیا
تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید انجام شد و طرح نو سازی ناوگان فرسوده ۲۰۲ هزار دستگاه طی ۳ سال اجرایی خواهد شد

کد متن: 10628گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (18:00   1397/9/14)

حقوقي هاي خودرويي ها همگي فروختن.
حقوقی های خودرویی ها همگی فروختن..
خفناور تنها نیست..
ایا در حال انتقال به کدهای خاص هستن؟🤔
یا مریض هستن وعاشق عرضه در صف خرید؟
هر چی هست افزایش ها بشینه رو کدال انقدر صف ها سنگین میشه که خودشون هم میفهمن عرضه کنن سهمشون از چنگشون در میاد و عرضه نمیکنن..
یا میدونن الان ندن به کد های خاص بعد کدال عمرا نمیتونن انتقال بدن
متن از کانال zangin_bourse

کد متن: 10627گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:58   1397/9/14)

دستيابي به توافق نهايي در جلسه محرمانه
دستیابی به توافق نهایی در جلسه محرمانه
قیمت جدید #خودرو اوایل #هفته_آینده اعلام می‌شود
به‌زودی مشخص می‎شود که تغییر قیمت خودرو قرار است براساس فرمول 5درصد پایین‌تر از حاشیه بازار یا افزایش 30 تا 40درصدی نسبت به قیمت کنونی باشد
«قیمت جدید خودرو هفته آینده اعلام می‌شود.» باتوجه‌به اصرار خودروسازان و قطعه‌سازان در ماه‌های گذشته، بارها این خبر منتشر شد، با این حال هنوز نشانی از اجرای آن دیده نمی‌شود. این بار اما خبر کمی جزئی و دقیق‌تر است.
به یک فرد مطلع اعلام کرد در جلسه‌ای محرمانه با حضور تصمیم‌گیران و مسئولان مرتبط، قرار بر این شده است تا قیمت جدید خودرو طی دوروز ابتدای هفته آینده به‌طور قطعی اعلام شود.
متن از کانال boltann

کد متن: 10626گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:57   1397/9/14)

فرمول قيمتگذاري
متن از اقای نادرعلی
فرمول قیمتگذاری کنسانتره و گندله بر اساس قیمت شمش فولاد خوزستان تعیین میگردد که با توجه به میزان عیار برای کنسانتره گهرزمین بیش از 15% قیمت شمش فولاد خوزستان(هر تن کنسانتره) و 23% قیمت شمش (هر تن گندله)
که با کاهش قیمت شمش در 2 هفته اخیر از 3500 به 3178 تومان عملا سبب افزایش فشار فروش روی سهم (گهرزمین) شد و فعلا مانع رشد قیمتی سهم شده
امسال برآورد میشه 85-90 تومان سود محقق کنه و مجمع سالیانه شرکت اسفندماه برگزار میشه که اغلب 90% سود تقسیم شده
سالبعد طرح گندله 5 میلیون تنی نیز راه اندازی میشه که با توجه به سال مالی شرکت انتظار میرود در سال مالی 98 حدود 2 میلیون تن گندله تولید کند.
اگر قیمت شمش فولاد 3000-3150 تومان باقی بماند سالبعد قادر است 125-135 تومان سود محقق کند و در سال مالی 99 تولید گندله به حداکثر ظرفیت اسمی خواهد رسید و خط 3 کنسانتره نیز وارد مدار میشه در واقع بخاطر افزایش تولید و تکمیل و راه اندازی طرحهای توسعه در 1-2 سال آینده سهم پی برایی بالایی گرفته
کوتاه مت سهم بازدهی خودشو داده و برای اینکه رشد کنه نیاز به چند محرک قوی داره مثل جهش قیمت دلار یا جهش قیمت جهانی

کد متن: 10625گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:56   1397/9/14)

معاملات ميلگرد
معاملات میلگرد : نسبت عرضه و تقاضا در میلگرد فولاد خراسان —شرکتهای فولادی باید صارات افزایش بدن و دولت هم بجای سنگ اندازی با دستورالعملهای مختلف باید مسیر صادرات هموار کنه
متن از اقای نادرعلی

کد متن: 10624گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:55   1397/9/14)

گروه بهمن
متن از اقای نادرعلی
گروه بهمن:
بیش از چهل درصد سرمایگذاریهای این شرکت در صنعت خودروسازی است که دنباله رو گروه خودرویی
با این تفاوت که در بخش پتروشیمی و پالایشگاهی(قیرسازی) واسطه گری مالی و ...نیز سرمایگذاری داشته
سهم در تایم روزانه، هفتگی و ماهانه بالای میانگین متحرکهای صد روزه و دویست روزه قرار گرفته و 80-84 حمایت معتبری شکل داده
نوسانات کوتاه مدت نیز 95-120 پیشبینی میشه که میبینیم هر بار زیر 100 تومان میاد به سرعت با رشد تقاضا مواجه میشه
مجوز افزایش نرخ خودرو برای این شرکت بسیار بااهمیت است چون با قیمتهای فروش کارخانه سود قابل توجه بهمن دیزل و بهمن موتور سیباموتور بجای اینکه نصیب سهامداران بشه نصیب دلالان میشه
در زیرمجموعه ها بالاخص بهمن دیزل موجودی کالا و مواد اولیه خوبی داره که بنظر میرسه کاهش تولید نیز در راستای روشن شدن بحث قیمت خودروست (وگرنه مواد اولیه کافی داره)
امسال در برخی زیرمجموعه ها (وبهمن) سود خوبی ساخته و با مالکیت 1.5% پارسان ازین محل نیز سود خوبی خواهد ساخت در بخش خودرویی نیز منتظر تعیین تکلیف نرخ خودرو که اگر افزایش نرخ قطعی بشه(که احتمالا پله ای افزایش نرخ بگیرند) مشکل سوداوری بخش خودروسازیش هم حل میشه
حدود 30 تومان سود انباشته داره و تلفیقی میتونه 35 تومان سود بسازه و سود اصلی حوالی 25-27 تومان
قبلا در 80 تومان این موارد ذکر شده بود با هدف 125-130که تا 145 رشد کرد با توجه به نسبت ریسک به ریوارد سهم هر چه قیمت نزدیک 95-90 باشد جذابیت خرید بیشتر و نرخ بازده بیشتری میتونه داشته

کد متن: 10623گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:37   1397/9/14)

?سايپا و ايران خودرو
نقل از نیما آزادی:
در سه سال اخیر همواره اختلاف قیمت ایران خودرو و سایپا زیر 120 تومان نشد، یعنی ایران خودرو قیمتش منهای سایپا 120 تومان(چارت تعدیل شده)
بنابراین به باور بنده کم کم لیدری اون گروه از سایپا باید بره سمت ایران خودرو و بازدهی بهتر ایران خودرو نسبت به سایپا و انتظار دارم در میان مدت اختلاف قیمت ایران خودرو و سایپا مجدد به 210 تومان برسد.....

کد متن: 9632گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:34   1397/9/14)

#خاهن ?? #آذر ??
نقل از سید علی طباطبایی:
شکست ۵۲۰ تومان زمینه رشد تا سقف کانال طی نوسان بین مقاومتهای مشخص شده با هدف ۷۲۰ تومان ...

کد متن: 9631گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (07:51   1397/9/14)

? خبر خوش مالياتي براي شرکت‌هاي بيمه
نقل از مهدی ساسانی:
رئیس بیمه مرکزی خبر داد:
مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های بیمه حذف می‌شود
غلامرضا سلیمانی گفت: ماچند ماه قبل این بحث را مطرح کردیم تا مالیات بر ارزش افزوده به شرکت‌های بیمه تعلق نگیرد و این در وزارت اقتصاد مصوب شده و سازمان امور مالیاتی نیز پذیرفته و در حال حاضر به مجلس فرستاده شده است
📌رئیس بیمه مرکزی افزود: همچنین در بودجه 98 مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های بیمه حذف شده است

کد متن: 9630گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (07:45   1397/9/14)

تهش دايي مي مونه و يه دستگاه چاپ
نقل از دکتر مرتضی عباد:
تو بودجه تقریبا همه پارامترهای مهم مثل پارساله
به غیر از پیش بینی فروش نفت و قیمت دلار.
امسال نفت رو میانگین فرض کرده بودیم ۲/۴ میلیون بشکه بفروشیم که این اواخر محقق نشد.
برا سال بعد معلوم نیست با این تحریمها چند بشکه بفروشیم و مهمتر از اون چجوری پولش تسویه بشه.
دلار هم اگه ۵۷۰۰ بگیریم با فرض فروش یک میلیون بشکه(خوش بینانه) قطعا سال بعد دولت کسری بودجه بیشتری از امسال خواهد داشت و اگه طبق روال دست ببره تو بانکهای تجاری و تولید اوراق باید منتظر یه موج تورمی دیگه باشیم.
سال بعد برا خیلی از شرکت های صادراتی سال سختی خواهد بود هم در فروش بین المللی و هم در نقل و انتقال پول و خرید مواد اولیه.
شرکت هایی که فروش داخلی دارن و زیاد اتکایی به خارج ندارن یا صادرات به کشورهای همسایه دارند مشکلات کمتری خواهند داشت.
سال بعد سالی هست که دولت نه می تونه رو درآمدهای صادراتی اش حساب کنه و نه افزایش مالیات و تحقق درآمدهای داخلی و برا همین می طلبه که بودجه رو خیلی هوشمندانه و متفاوت ببنده.

کد متن: 9629گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (07:41   1397/9/14)

??آيا بلاخره سهم خواهي ها ولج ولجبازي تمام شد????

پس از تایید و تکذیب‌های فراوان درباره قیمت‌گذاری خودرو در حاشیه بازار، شنیده‌ها از آن حکایت دارد که این فرمول به تایید دولت، مجلس و زنجیره خودروسازی رسیده و قیمت جدید خودروها بزودی اعلام خواهد شد
طبق توافق صورت گرفته، قرار است قیمت خودروهای داخلی براساس فرمول "پنج درصد زیر نرخ بازار"، تعیین و به خودروسازان ابلاغ شود، تا پس از حدود یک دهه قیمت‌گذاری دستوری، به نوعی شبه آزادسازی قیمت خودرو کلید بخورد/TsePress

کد متن: 9628گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (07:37   1397/9/14)

منطق چرخه هاي بازار

1- فاز جمع آوری: در این مرحله بازیگران اصلی و شرکت های حقوقی اقدام به جمع آوری خرده سهام ها می کنند و شناوری (floating) سهم ها را بشدت کاهش می دهند. این فاز ممکن است ماه ها و بعضا یکسال بطول بیانجامد.
2- فاز رشد: بعد از اینکه شناوری سهم ها باندازه کافی کاهش پیدا کرد با مساعد شدن شرایط عمومی بازار شروع به افزایش قیمت ها می کنند. با توجه با اینکه قبلا تمامی کسانی را که می توانستند با فروششان در روند صعودی اختلال ایجاد کنند اخراج کرده اند براحتی قیمت ها را بالا می برند.
3- فاز توزیع: بازیگران پس از انتفاع کافی از افزایش قیمتها از یک نقطه ای شروع به فروش گسترده و سیو سود می کنند به کسانیکه به اصطلاح توده (Herd) گفته می شود.
4- فاز نزول: پس از فروش به اندازه کافی بازار را به حال خود رها می کنند و بازاری که بازیگر نداشته باشد اتوماتیک ریزش می کند.
صعود و نزول شاخص بورس ایران در چند وقت اخیر مصداق بارز این چرخه بود. سهامی که در سالیان رکود بورس بعد از سال 92 توسط حقوقی ها جمع آوری شده بود در یک حرکت سریع از اواخر شهریور تا اوایل مهر ماه تقدیم بازار شد. شناوری سهم ها بشدت افزایش یافته بود و بازار مترصد برگشت بود. با انتشار تغییر نرخ خوراک پتروشیمی بازار وارد نزول شد. توجه فرمایید این یک بهانه (news) بود. دلیل اصلی (fact) همان افزایش شناوری خروج بازیگران بود. و گرنه افزایش نرخ خوراک پتروشیمی په ربطی به سهام فلزی و معدنی و... دارد؟
در ادامه با نمودارهای گویا نشان خواهم داد چگونه سناریوی چرخه بازار در سهم بانک ملت اجرا شده است.

کد متن: 9627گروه: تالار شیشه ای بورس تهران


...
8
...

ثبت متن در تالار گفتگو

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

54