فارس ادز

جستجو در تالار گفتگو

متن
کاربر

روز

ماه

سال

مرتب سازی بر اساس

   
تالار گفتمان فارس ادز، مکان مناسبی است تا شما اعضای سایت بتوانید تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهید و موجب ارتقای سطح دانش و کسب و کار اینترنتی خود شوید.
تعداد متنها: 3472
...
152
...

ياسمن داريوش   (12:43   1397/9/15)

گسترش‌سرمايه‌گذاري‌ايران‌خودرو
خگستر (گسترش‌سرمايه‌گذاري‌ايران‌خودرو)
🔹بررسی وضعیت بر اساس آخرین گزارشات
▪️اطلاعات به ازای هر سهم :
▫️ارزش روز پرتفوی شرکتهای بورسی = 313 تومان
▫️ قیمت تمام شده پرتفوی شرکتهای بورسی = 197 تومان
▫️قیمت تمام شده پرتفوی شرکتهای غیر بورسی = 78 تومان
▫️جمع قیمت تمام شده پرتفوی بورسی و غیر بورسی = 275 تومان
▫️حقوق صاحبان سهام بر اساس آخرین گزارش = 496 تومان
▫️قیمت روز سهم = 368 تومان
▫️ارزش ناو سهم با روش محاسباتی توپولی = 612 تومان
متن از کانال.. weblog

کد متن: 10639گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (12:42   1397/9/15)

سهم هاي بيمه اي

👈🏼 بعضی سهامها نظیر بیمه خاورمیانه ، بیمه حکمت و... در حال حاضر زیر 100 تومان معامله می شوند ، این زیر 100 تومان معامله شدن شمارو از واقعیت منحرف نکنه
این شرکتهایی که جلوی نمادشون نوشته شده "50% سرمایه پرداخت شده " یعنی اینکه نصف سرمایه ثبت شده توسط سهامداران پرداخت الباقی در آینده که در مجمعی مستقل تصمیم گیری خواهد شد از سهامداران دریافت میشود
در این حالت دیگه نیازی به ثبت سرمایه جدید نیست !!! چرا که سرمایه قبلا ثبت شده ولی طبق قوانین موجود نصف سرمایه پرداخت شده
معامله این تیپ سهامها زیر 100 تومان به این معنی نیست که قیمت زیر ارزش اسمی معامله میشه !
به عنوان مثال بیمه خاورمیانه که امروز 72 تومان معامله شد در واقع قیمت اصلیش 122 تومان ، چرا میگم قیمتش همین 122 چون اولا شما تعهد به پرداخت الباقی مبلغ سرمایه هستید و در ثانی در مجمع بر اساس سرمایه ثبت شده به شما سود تقسیم میشه
در محاسبات دیدم که بعضی ها میان قیمت دو برابر میکنند و میگن چون نصفش پرداخت شده قیمت باید ضرب 2 کردم و میان میگن 72 *2 = 144 تومان !!! این غلط
قیمت حقیقی بیمه خاورمایه 122 تومان چرا که خریدار 72 تومان در حال حاضر پول پرداخت میکنه و در کنارش متعهد هر زمان 50 تومان الباقی از طرف شرکت و طبق ضوابط و بعد از مجمع مخصوصی که تشکیل خواهد شد و از شما مطالبه میشود می بایستی به حسب شرکت واریز شود . ( تقریبا و نه دقیقا مشابه افزایش سرمایه حساب میشه ولی با سازکار خاص )
برخی هم فکر میکنند چون گفته شده 50% سرمایه پرداخت شده سود شرکت باید در 2 ضرب کرد ( دو برابر کرد ) و یا وقتی در مجمع 50 ریال به هر سهم تقسیم شده این 50 ریال یعنی 100 ریال !!! این اشتباه ، سود همون 50 ریال که در مجمع اعلام میشه یعنی ملاک عمل همون سرمایه ثبت شده هست و کاری نداریم و ندارند که شما نصفش پرداخت کردید یا کلش
برای اینکه به اشتباه نیفتید میزان سود قبل از تقسیم بر تعداد سهام خودتون دستی محاسبه کنید .
موفق باشید / توپولی
متن از کانال.. weblog

کد متن: 10638گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (03:03   1397/9/15)

? آيا تعادل جديد بازار ارز پايدار است؟

✍️حسین عبده‌تبریزی
🔻چرا از آن نرخ 19000 تومان دلار به نرخ‌های پایین‌تر از 12 هزار تومان امروز رسیدیم؟ به‌تدریج با توجه به وقایعی که در بازار ارز رخ داد و با فرارسیدن ضرب‌الاجل ترامپ در 13 آبان، شاهد بودیم که قیمت ارز به سمت بالا حرکت نکرد. در این فاصله بانک مرکزی تمهیداتی را در نظر گرفت و البته اختیاراتی خاص به رئیس‌کل داده شد تا بتواند این بازار را جدی‌تر مدیریت کند. بانک مرکزی نقش مثبت داشته است.
🔻در حال حاضر، بانک مرکزی گاه در بازار ارز حضور پیدا می‌کند و با مداخله‌های محدودی طبعاً تلاش می‌کند نرخ بازار هیجانی نشود و اقدامات آن هم اثرگذار بوده است. از طرف دیگر، با تمهیداتی در مقررات و اجرای آنها، خروج سرمایه از کشور کندتر شده است. مثلاً با اعمال محدودیت بر تراکنش دستگاه‌های پوز و تعیین سقف برای آنها، گردش معاملات سفته‌بازانه ارز، کندتر شده است.
🔻بدیهی است که اگر مواظب شبه‌پولی نباشیم که در بانک‌ها خلق می‌شود، و اگر اصلاحات بانکی را به عقب بیندازیم، نقدینگی جدیدی که ایجاد می‌شود، اوضاع را بدتر کرده و نرخ ارز را بالاتر می‌برد.
🔻کاهش نرخ ارز اثر خود را بر قیمت کالاها به‌سرعت نشان نمی‌دهد. اگر این کاهش پایدار نباشد، اصلاً نشان نمی‌دهد؛ چسبندگی قیمت‌ها واقعیتی است. عرضه‌کنندگان کالاها در بازار با شکل‌گیری انتظارات در مورد قیمت ارز سعی می‌کنند قیمت‌ها را به هر طریقی بالا ببرند؛ به همین جهت، وقتی انتظارات افول می‌کند، آنها در مقابل کاهش قیمت‌ها از خود مقاومت نشان می‌دهند.
🔻نمی‌توان انتظار داشت همان‌قدر که با افزایش نرخ ارز و شکل‌گیری انتظارات، قیمت کالاها به سرعت افزایش یافته، قیمت‌ها با همان سرعت و متناسب با کاهش نرخ ارز، تعدیل شود.تعدیل قیمت ارز بر روی کالاها با توجه به چسبندگی قیمت‌ها بلافاصله انعکاس نمی‌یابد و تا حدودی طول می‌کشد. وقتی قیمت‌ها نزولی است، این زمان طولانی‌تر است.
🔻در شرایط فعلی اقتصاد ایران و به ‌ویژه به دلیل تحریم‌ها به نظر می‌رسد سیاستگذار عزم خود را جزم کرده تا به هر طریقی در بازارها دخالت کند.این دخالت‌ها هزینه معاملات را افزایش می‌دهد؛ فشار بیشتری هم به تولیدکنندگان تحمیل می‌کند و در نتیجه اختلال در روند تولید ایجاد می‌شود.
🔻در شرایطی که قیمت ارز متعادل شده و فاصله آن با نرخ سامانه نیما کمتر شده باید سیاستگذار تلاش کند سیستم چندنرخی ارز را تغییر دهد و با نرخ واحد تعادلی، بازار ارز را اداره کند. با توجه به تحریم‌ها و اینکه کشورهای خریدار نفت ارز به ایران تحویل نخواهند داد و می‌دانیم به عنوان مثال جنس ارز هند با ارز کره تفاوت دارد، امکان تک‌نرخی کردن وجود ندارد، چون از ارز واحدی صحبت نمی‌کنیم.اگر تک‌نرخی شدن هم در کوتاه‌مدت ممکن نباشد، حداقل باید فاصله قیمت‌ها را کم کرد.
🔻با توجه به وضعیت شاخص‌های نقدینگی و تورم، بازار ارز ممکن است تحت تاثیر شوک‌های جدید قرار گیرد و دوباره زمینه افزایش قیمت فراهم شود. تعریف ما از شرایط موجود طبعاً نمی‌تواند آن باشد که تعادل‌ها پایدار است. اگر حادثه عجیب‌وغریبی در اقتصاد ایران رخ ندهد و شوک بزرگی به آن وارد نشود، خیلی دور از ذهن است که نرخ ارز از دامنه فعلی آن فراتر رود. به نظرم در همین دامنه نرخ ارز تا پایان سال در نوسان خواهد بود.
🔻مساله‌ای که برای اقتصادمان محوری است و اهمیت درجه اول دارد و به ارز هم مربوط است، کنترل نقدینگی و جلوگیری از ایجاد نقدینگی جدید با سرعت گذشته است. در حال حاضر، منبع اصلی خلق نقدینگی بانک‌ها هستند و باید سیاستگذار مانع خلق نقدینگی مازاد از این کانال شود. بانک تعهد شرعی و عرفی دارد که فراتر از مقدار درآمد خود سود به سپرده‌گذاران پرداخت نکند؛ این خواسته زیادی نیست.
مدت‌هاست اقتصاد ایران وارد مرحله‌ای شده که به خاطر وجود بانک بد و برای زنده نگه داشتن آن بانک‌ها، به بانک‌ها اجازه می‌دهیم سودی را بپردازند که عملاً کسب نمی‌کنند؛ در حالی که اقتصاد اصولاً به بانک بد نیاز ندارد.
🔻باید بانک‌های بد را از اقتصاد حذف کرد تا بیش از این، کشور برای حفظ آنها هزینه نکند. اقتصاد ایران تا امروز هزینه‌های سنگینی را به این دلیل پرداخت کرده است؛ باید بدانیم که نهایتاً تاوان بانک‌ها را بخش آسیب‌پذیر جامعه داده و خواهند داد؛ یا با تحمل تورم‌های سنگین وحشتناک یا از محل درآمدهای نفت./تجارت فردا

کد متن: 10637گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (02:59   1397/9/15)

? آيا ايران مجبور به مذاکره مجدد با آمريکا خواهد شد؟

✍️نیک باتلر
دستاورد اجلاس فردا در اوپک در وین معلوم نیست. سقوط بهای نفت برنت به زیر ۶۰ دلار برای کشورهایی که درآمدشان متکی به فروش نفت است، نامطلوب بود. اما هنوز معلوم نیست کدام کشور و به چه میزان باید از تولید خود بکاهد. عامل کلیدی ناشناخته در بین تمام عوامل تاثیرگذار بر بازار نفت، شدت یافتن تحریم های آمریکا علیه ایران است. آیا این تحریم ها در نهایت موفق می شوند فروش نفت ایران را به صفر برسانند و این کشور را مجبور به مذاکره مجدد با آمریکا کنند؟
عامل اصلی در پس پرده ی رشد بهای نفت در اوایل اکتبر تا سقف ۸۵ دلار، این بود که در بازار تصور می شد برنامه ترامپ برای قطع صادرات نفت ایران عملی می شود. این اتفاق می توانست به میزان ۲.۵ میلیون بشکه از عرضه روزانه در بازار بکاهد و برای نخستین بار در طول دهه گذشته، یک کمبود واقعی در بازار به وجود بیاورد. از آن موقع تاکنون از شدت پیش بینی های نگران کننده کاسته شده است. نخستین دلیلش اعطای معافیت شش ماهه توسط آمریکا به هشت کشور خریدار عمده نفت ایران بود. به این ترتیب، دست کم نیمی از صادرات نفت ایران دست نخورده باقی ماند.
دلیل دوم این است که دونالد ترامپ با زیرکی، دست و پای ولیعهد سعودی بن سلمان را بسته است. پرونده قتل خاشقجی، این فرصت را برای کاخ سفید فراهم کرد تا به عنوان مدافع ولیعهد سعودی وارد میدان شود. بهای این دفاع نیز افزایش عرضه سعودی ها در بازار نفت بود که باعث سقوط بهای آن شد که البته با توییت تشکرآمیز ترامپ همراه بود.
اما این اقدام موجب نگرانی از افزایش عرضه در بازار شد و به همین دلیل اوپک تصمیم به برگزاری این جلسه گرفت. اما اکنون باقی ماندن این شرایط در بازار به اقدامات ایران بستگی دارد. آیا آنها همچنان به مقاومت در برابر تحریم های آمریکا ادامه می دهند؟
پاسخ این پرسش به ارزیابی مطلوبی از توازن قدرت نیاز دارد. با نزدیک شدن به انتخابات سال ۲۰۲۰ ترامپ تمایل دارد شاهد کوتاه آمدن ایرانی ها باشد اما کشاندن آمریکا به یک منازعه غیرقابل پیش بینی در خاورمیانه، بهای بالایی خواهد بود که ممکن است بر واشنگتن تحمیل شود. دولت ایران نیز می خواهد تسلط خود را بر اوضاع داخلی حفظ کند.
اگر ایران همچنان با خواست اصلاح توافق هسته ای مخالفت کند، این آمریکاست که باید نشان دهد برای تشدید فشارهای اقتصادی و لغو معافیت های خرید نفت تا کجا مایل است که پیش برود. اما پیش بینی من این است که تهران با برخورداری از حمایت فعالانه اروپا که از استراتژی تعامل پشتیبانی می کند، رویکردی محتاطانه تری در پیش گیرد. اروپایی در این راستا امتیازات کوچکی به امریکا می دهند تا واشنگتن را پای میز مذاکره بکشانند تا ترامپ را مجبور به توقف تحریم های بیشتر کند. اتحادیه اروپا ممکن است در این میان نقشی میانجی گرانه براساس تصوراتی ازجمله آسیب پذیری و احتمال شکست ترامپ در 2020، بکند تا از این طریق تهران بتواند فعلا «بازی» کند.
اگر این فرضیه درست باشد، معنایش بازگشت بخش قابل توجهی از صادرات ایران به بازار در چند ماه آتی خواهد بود. طبق آخرین اطلاعات صادرات نفت ایران در ماه نوامبر به ۸۰۰۰۰۰ بشکه در روز رسید که ۱.۵ میلیون بشکه کمتر از میانگین شش ماه گذشته بوده است. بازگشت این میزان نفت به بازار باعث عرضه مازاد بر نیاز در بازار شده و قیمت را پایین تر خواهد برد. بخشی از این صنعت که نگاه بلندمدت تری نسبت به دلالان بازار نفت دارد، این شرایط را به خوبی درک کرده است. آنها با هشدار درباره نوسانات قیمتی، برنامه ریزی خود را براساس بهای ۵۰ تا ۶۵ دلار در آینده ترتیب داده اند. با کاهش هزینه ها، شرایط بقای این صنعت فراهم خواهد شد.
با این حال نوسانات قیمتی ناشی از تصمیمات سیاسی در بازار اجتناب ناپذیر خواهد بود. پیش بینی های دیگری نیز مطرح است مانند تشدید فشار تحریم ها که باعث حذف نفت ایران از بازار برای مدت طولانی تری خواهد شد. نوسان صادرات ایران بین کف ۵۰۰۰۰۰ بشکه در روز تا سقف ۲.۵ میلیون بشکه طی ماه های پیش رو، نیازمند اعصاب قوی دست اندرکاران این صنعت در این بازه زمانی است!/فایننشال تایمز

کد متن: 10636گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:18   1397/9/15)

دقت کرديد شاخص را از چه عددي بر گرداندند؟ به نظرتون تصادفي بود؟

بازار سازها به قواعدی که توده های عام در بازار با آن کار می کنند آگاه هستند و از آن به نحو احسن استفاده می کنند.
خیلی جاها به طور تصنعی حمایت های نموداری را میشکنند و پس از تخلیه فروشتدگان صرف نمودار محور قیمت ها را باز می گردانند.
در مورد شاخص هم اینکار را انجام دادند. وقتی عدد ۱۶۰ هزار شکست خیلی های به دنبال اعداد پایین تر مثلا ۱۵۵ هزار بودند.
و شاخص از ۱۵۹ هزار برگشت.😉

کد متن: 10635گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:15   1397/9/15)

#کيسون ( بازار پايه ) هفتگي 97/09/14
‌نقل از رضا فتاحی:
سهم در محدوده حمایتی معتبر 130 تا 140 با تقاضا روبرو شد و توانست از این محدوده بازگشت داشته باشد 😊✅👍🏻
با یک کندل بولیش هفتگی قدرتمند توانسته تا 173 رشد کند 💪🏻👏🏻☄️
مقاومت پیش رو در روز شنبه 176 می باشد که با عبور پرقدرت از ابر خارج و می تواند با نوسان تا قله ابر ایچی در 220 رشد نماید 🚀🚀
شاخص قدرت نسبی در تایم فریم هفتگی از مقاومت 50 عبور کرده و نوید رشد را می دهد 📈

کد متن: 10634گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:14   1397/9/15)

#ثنوسا
‌نقل از رضا فتاحی:
ثنوسا در نمای بلند مدت وارد روند صعودی شده که با اصلاح اخیر و تکمیل الگوی abc با پولبک به نواحی شکسته شده موقعیت مناسب دیگری برای شروع روند فراهم کرده📈💎😍
حد ضرر میتونه زیر محدوده ۲۰۰ تومان و محدوده ۴۰۰ و ۶۰۰ تومان میتواند اهداف ورود به معامله باشه🎉🎯🎯

کد متن: 10633گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (01:02   1397/9/15)

??ولغدر??

✅حدود ۴۷ میلیارد تومان مطالبات دارد و کارهای قضایی آن انجام شده و در حال وصول شدن است.
✅ بالای ۵۰ میلیارد تومان به حساب ایران خودرو واریز و ایران خودرو بابت این رقم چک های مشتریان و مقداری سود به ولغدر پرداخت می کند.
🔺شرکت در سال مالی جاری به غیر از ۵۰۰۰ دستگاه خودرو که در سال قبل به صورت ۲۴ ماهه فروخته و ۴ چک ۶ ماهه گرفته است، امسال نیز ۳۰۰۰ دستگاه دیگر خودرو لیزینگ کرده است که آثار مالی آن باید بزودی معلوم شود.

🔺 به نظر با توجه به افزایش قیمت خودرو و کمبود نقدینگی برای خریدنقدی خودرو به زودی شاهد لیزینگ بیشتر خودرو توسط این شرکت خواهیم بود.

کد متن: 10632گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:59   1397/9/15)

#نفت
نقل از سینا رهبر شهلان:

‼️ لیبی اعلام کرده که از فردا صبح (ساعت 9 به وقت محلی) تولیدات نفت از میدان شراره را 50 درصد کاهش خواهد داد. / بلومبرگ
باکاهش عرضه ها صرفا وصرفا موقتی از شدت کاهش نفت کم خواهد شد ولی روند میانمدت شدیدا نزولی است

کد متن: 10631گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:57   1397/9/15)

جنگ افغانستان به بن‌بست رسيده است
نقل از سینا رهبر شهلان:
یک ژنرال بلندپایه آمریکا که برای فرماندهی نیروهای این کشور در خاورمیانه نامزد شده، می‌گوید جنگ افغانستان در بن‌بست گرفتار است. هم نیروهای امنیتی این کشور تاب این شمار بزرگ تلفات را ندارند و هم طالبان در بن‌بست است/دویچه وله
❇️چه جالب افغانستان یمن سوریه وغزه همگی قفل شدند چه شود ایران ؟
اگردرست بهره برداری شود ازاین 4فرصت هم زمان بدست آمد وفرصت سوزی نشود بکل معادلات سیاسی عوض خواهند شد

کد متن: 10630گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:54   1397/9/15)

SPV
نقل از محمود رحمانی:
فوری/ المانیتور به نقل از منابع آگاه خبر داد:
🔹سیستم سازوکار مالی اروپا (SPV)، ژانویه (دی ماه) عملیاتی می شود

کد متن: 10629گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (00:52   1397/9/15)

تعيين قيمت خودرو در مراحل پايانيست
نقل از محمود رحمانی
#وزیر صنعت /اخبار صدا سیما
تعیین قیمت خودرو در مراحل پایانیست و از طرف سازمان حمایت بزودی اعلام خواهد شد
🔷و یک خبر خوب برای #خکاوه_خاور_خزامیا
تحویل ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید انجام شد و طرح نو سازی ناوگان فرسوده ۲۰۲ هزار دستگاه طی ۳ سال اجرایی خواهد شد

کد متن: 10628گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (18:00   1397/9/14)

حقوقي هاي خودرويي ها همگي فروختن.
حقوقی های خودرویی ها همگی فروختن..
خفناور تنها نیست..
ایا در حال انتقال به کدهای خاص هستن؟🤔
یا مریض هستن وعاشق عرضه در صف خرید؟
هر چی هست افزایش ها بشینه رو کدال انقدر صف ها سنگین میشه که خودشون هم میفهمن عرضه کنن سهمشون از چنگشون در میاد و عرضه نمیکنن..
یا میدونن الان ندن به کد های خاص بعد کدال عمرا نمیتونن انتقال بدن
متن از کانال zangin_bourse

کد متن: 10627گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:58   1397/9/14)

دستيابي به توافق نهايي در جلسه محرمانه
دستیابی به توافق نهایی در جلسه محرمانه
قیمت جدید #خودرو اوایل #هفته_آینده اعلام می‌شود
به‌زودی مشخص می‎شود که تغییر قیمت خودرو قرار است براساس فرمول 5درصد پایین‌تر از حاشیه بازار یا افزایش 30 تا 40درصدی نسبت به قیمت کنونی باشد
«قیمت جدید خودرو هفته آینده اعلام می‌شود.» باتوجه‌به اصرار خودروسازان و قطعه‌سازان در ماه‌های گذشته، بارها این خبر منتشر شد، با این حال هنوز نشانی از اجرای آن دیده نمی‌شود. این بار اما خبر کمی جزئی و دقیق‌تر است.
به یک فرد مطلع اعلام کرد در جلسه‌ای محرمانه با حضور تصمیم‌گیران و مسئولان مرتبط، قرار بر این شده است تا قیمت جدید خودرو طی دوروز ابتدای هفته آینده به‌طور قطعی اعلام شود.
متن از کانال boltann

کد متن: 10626گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:57   1397/9/14)

فرمول قيمتگذاري
متن از اقای نادرعلی
فرمول قیمتگذاری کنسانتره و گندله بر اساس قیمت شمش فولاد خوزستان تعیین میگردد که با توجه به میزان عیار برای کنسانتره گهرزمین بیش از 15% قیمت شمش فولاد خوزستان(هر تن کنسانتره) و 23% قیمت شمش (هر تن گندله)
که با کاهش قیمت شمش در 2 هفته اخیر از 3500 به 3178 تومان عملا سبب افزایش فشار فروش روی سهم (گهرزمین) شد و فعلا مانع رشد قیمتی سهم شده
امسال برآورد میشه 85-90 تومان سود محقق کنه و مجمع سالیانه شرکت اسفندماه برگزار میشه که اغلب 90% سود تقسیم شده
سالبعد طرح گندله 5 میلیون تنی نیز راه اندازی میشه که با توجه به سال مالی شرکت انتظار میرود در سال مالی 98 حدود 2 میلیون تن گندله تولید کند.
اگر قیمت شمش فولاد 3000-3150 تومان باقی بماند سالبعد قادر است 125-135 تومان سود محقق کند و در سال مالی 99 تولید گندله به حداکثر ظرفیت اسمی خواهد رسید و خط 3 کنسانتره نیز وارد مدار میشه در واقع بخاطر افزایش تولید و تکمیل و راه اندازی طرحهای توسعه در 1-2 سال آینده سهم پی برایی بالایی گرفته
کوتاه مت سهم بازدهی خودشو داده و برای اینکه رشد کنه نیاز به چند محرک قوی داره مثل جهش قیمت دلار یا جهش قیمت جهانی

کد متن: 10625گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:56   1397/9/14)

معاملات ميلگرد
معاملات میلگرد : نسبت عرضه و تقاضا در میلگرد فولاد خراسان —شرکتهای فولادی باید صارات افزایش بدن و دولت هم بجای سنگ اندازی با دستورالعملهای مختلف باید مسیر صادرات هموار کنه
متن از اقای نادرعلی

کد متن: 10624گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانياسمن داريوش   (17:55   1397/9/14)

گروه بهمن
متن از اقای نادرعلی
گروه بهمن:
بیش از چهل درصد سرمایگذاریهای این شرکت در صنعت خودروسازی است که دنباله رو گروه خودرویی
با این تفاوت که در بخش پتروشیمی و پالایشگاهی(قیرسازی) واسطه گری مالی و ...نیز سرمایگذاری داشته
سهم در تایم روزانه، هفتگی و ماهانه بالای میانگین متحرکهای صد روزه و دویست روزه قرار گرفته و 80-84 حمایت معتبری شکل داده
نوسانات کوتاه مدت نیز 95-120 پیشبینی میشه که میبینیم هر بار زیر 100 تومان میاد به سرعت با رشد تقاضا مواجه میشه
مجوز افزایش نرخ خودرو برای این شرکت بسیار بااهمیت است چون با قیمتهای فروش کارخانه سود قابل توجه بهمن دیزل و بهمن موتور سیباموتور بجای اینکه نصیب سهامداران بشه نصیب دلالان میشه
در زیرمجموعه ها بالاخص بهمن دیزل موجودی کالا و مواد اولیه خوبی داره که بنظر میرسه کاهش تولید نیز در راستای روشن شدن بحث قیمت خودروست (وگرنه مواد اولیه کافی داره)
امسال در برخی زیرمجموعه ها (وبهمن) سود خوبی ساخته و با مالکیت 1.5% پارسان ازین محل نیز سود خوبی خواهد ساخت در بخش خودرویی نیز منتظر تعیین تکلیف نرخ خودرو که اگر افزایش نرخ قطعی بشه(که احتمالا پله ای افزایش نرخ بگیرند) مشکل سوداوری بخش خودروسازیش هم حل میشه
حدود 30 تومان سود انباشته داره و تلفیقی میتونه 35 تومان سود بسازه و سود اصلی حوالی 25-27 تومان
قبلا در 80 تومان این موارد ذکر شده بود با هدف 125-130که تا 145 رشد کرد با توجه به نسبت ریسک به ریوارد سهم هر چه قیمت نزدیک 95-90 باشد جذابیت خرید بیشتر و نرخ بازده بیشتری میتونه داشته

کد متن: 10623گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:37   1397/9/14)

?سايپا و ايران خودرو
نقل از نیما آزادی:
در سه سال اخیر همواره اختلاف قیمت ایران خودرو و سایپا زیر 120 تومان نشد، یعنی ایران خودرو قیمتش منهای سایپا 120 تومان(چارت تعدیل شده)
بنابراین به باور بنده کم کم لیدری اون گروه از سایپا باید بره سمت ایران خودرو و بازدهی بهتر ایران خودرو نسبت به سایپا و انتظار دارم در میان مدت اختلاف قیمت ایران خودرو و سایپا مجدد به 210 تومان برسد.....

کد متن: 9632گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (08:34   1397/9/14)

#خاهن ?? #آذر ??
نقل از سید علی طباطبایی:
شکست ۵۲۰ تومان زمینه رشد تا سقف کانال طی نوسان بین مقاومتهای مشخص شده با هدف ۷۲۰ تومان ...

کد متن: 9631گروه: تالار شیشه ای بورس تهرانعلي اصغر انصاري  (07:51   1397/9/14)

? خبر خوش مالياتي براي شرکت‌هاي بيمه
نقل از مهدی ساسانی:
رئیس بیمه مرکزی خبر داد:
مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های بیمه حذف می‌شود
غلامرضا سلیمانی گفت: ماچند ماه قبل این بحث را مطرح کردیم تا مالیات بر ارزش افزوده به شرکت‌های بیمه تعلق نگیرد و این در وزارت اقتصاد مصوب شده و سازمان امور مالیاتی نیز پذیرفته و در حال حاضر به مجلس فرستاده شده است
📌رئیس بیمه مرکزی افزود: همچنین در بودجه 98 مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های بیمه حذف شده است

کد متن: 9630گروه: تالار شیشه ای بورس تهران


...
152
...

ثبت متن در تالار گفتگو

انتخاب موضوع

تیتر

متن

کد امنیتی

 

 

133